www.asu.pl :: Zobacz temat - Town&country 2004 brak kierunkowskazów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Town&country 2004 brak kierunkowskazów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
shkudi
*
*


Dołączył: Sep 03, 2012
Posty: 11
Skąd: Ustka

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 21:26    Temat postu: Town&country 2004 brak kierunkowskazów Odpowiedz z cytatem

Witam
sprawę mam następująca:
Po włączeniu migaczy lub kierunków wszystko na desce się pali, przerywacz chodzi ale żaden z migaczy nie działa i to w żadnej sytuacji tzn. przy załączaniu alarmu, przy otwieraniu tylnych drzwi przy skręcaniu i awaryjnych. Może ma ktoś jakiś pomysł bo ja chyba wyczerpałem pulę szczęścia. Jak działa BCM bo ze schematów wynika że sygnał idzie bezpośrednio z BCM do kierunków bez bezpieczników czy przekaźników.
Jak to jest rozwiązane, gdzie szukać rozwiązania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 11:40    Temat postu: BCM Odpowiedz z cytatem

Raczej nie BCM. Prawdopodobnie problem będzie z FCM lub IPM (one przeważnie są przyczyną problemów z oświetleniem zewnętrznym). Mi na schematach wychodzi, że sygnał zawsze trafia do IPM/FCM i dopiero leci na żarówki. Może jakieś zwarcie upaliło wyjścia z IPM. Masz przerobione światła ?? Podpinałeś ostatnio jakąś przyczepkę ?? Masz hak ??
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
shkudi
*
*


Dołączył: Sep 03, 2012
Posty: 11
Skąd: Ustka

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hak mam nale go nie używałem ostatnio, ale mieszkam nad morzem więc wilgoć potworna i myślałem właśnie że to może być zwarcie przez wigoć ale sprawdzałem bezpieczniki i nic a przekaźnik nie wiem który jest odpowiedzialny za kierunki?
Dodatkowo ja mam na schemacie że faktycznie przechodzi przez IPM ale tylko przód a tył bezpośrednio i do tego bez żadnego bezpiecznika czy przekaźnika.
Jak pisałem sprawa jest o tyle dziwna że w takiej sytuacji przerywacz chyba nie powinien działać, chociaż może w amerykanach jest inaczej.
Powiedz mi kolego jeszce czy jak bym zrobił obejście IPM tzn wstawił bezpiecznik i przekaźnik zewnętrzny przy IPM to może tak by dało radę obejść IPM i wyelimonować ewentualne zwarcie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
shkudi
*
*


Dołączył: Sep 03, 2012
Posty: 11
Skąd: Ustka

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moge prosic o schematy do wersji usa 3,3 bo mam chyba do europejskiej i troche sie to rozni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 21:49    Temat postu: schemty Odpowiedz z cytatem

Wyślij takie pytanie na info@asu.pl podając rocznik i pojemność. Jutro postaram się pomóc i wysłać takie schematy.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 12:34    Temat postu: schematy Odpowiedz z cytatem

Właśnie wysłałem schematy. Jedyny punkt wspólny to BCM i wygląda na to, że jest on uwalony.... Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group