www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 3.8 awd 97r. gaz zenith
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 3.8 awd 97r. gaz zenith

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
adaswwl
*
*


Dołączył: Jun 01, 2012
Posty: 21
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 14:32    Temat postu: Voyager 3.8 awd 97r. gaz zenith Odpowiedz z cytatem

Prosze o potwierdzenie moich tez Smile
Poniżej 3 jpg z odczytami i mapą
http://iv.pl/images/26562670646351059880.jpg
http://iv.pl/images/76166166402370070797.jpg
http://iv.pl/images/03188148970827294918.jpg
Zaczynam przygode z gazowaniem ale wydaje mi się, że ciśnienie jest za duże, czyżby ktoś dał za małe dysze i chciał skorygować ? Podczas kalibracji dostałem monit, że dysze są w normie, ale mogłyby być większe. Myślę, że ktoś podciągnął cisnienie wlasnie z powodu za małych dysz. Zainstalowane wtryskiwacze to listwa valtek 3 ohm. Czy to dobre wtryskiwacze do tego silnika ? Kolejny problem to rozjeżdżająca się mapa przy dużym wypełnieniu, nie dająca się skorygować. Czy powodem jest zbyt słąby reduktor ? Przy mocnym wciśnięciu gazu cisnienie spada do 0,6.
Prosze o wszelkie porady, nie dość, że strasznie dużo pali gazu to nie "jedzie" tak jak powinien Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zaloguj się na tym forum będą wiedzieli lepiej jak to ma fizycznie wyglądać .

http://lpg-forum.pl/index.php

Podaj elementy instalacji.

Jaką masz średnicę dysz.

Ciśnienie może na chwilkę spaść ,ale powinno się szybko odbudować.Najlepszy reduktor taki gdzie ciśnienie mu nie spada lub spanie ,ale do 0,10 bara.

Za mało screnów dałeś potrzebne z benzyny i gazu .aby można było coś z czymś porównać.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adaswwl
*
*


Dołączył: Jun 01, 2012
Posty: 21
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakupiłem do testów reduktor magic jet i szare wtryski magic jet. Jak wszystko dobrze pójdzie to jutro postaram się obadać dokłądnie co mam i przerzucić nowe nabytki. Zdam relacje jak wszystko hula. Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenie z tym reduktorem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum gazowym jest sporo na temat reduktora i wtrysków i opinii także.

Pierwsze reduktory były dobre później były wadliwe i podobno znowu je zmodyfikowali i jakoś tam działają.

Puszczały uszczelnienia na reduktorze i gaz dostawał się do układu chłodzenia ,ale wydajność ma bardzo dobrą.

Ile dałeś za ten zestaw bo można kupić cały kit montażowy z z reduktorem i wtryskami ,elektroniką bez zbiornika do 1500zł.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adaswwl
*
*


Dołączył: Jun 01, 2012
Posty: 21
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reduktor 180 i wtryski po 170 (listwa 3 sztuki)x2 czyli 340 . Cała reszta byłą już wcześniej. 100 zł za 170 kilometrów to troche za dużo jak dla mnie , szczególnie gdy kompletnie nie ma mocy. Domyślam się, że dużo mniej palić nie będzie ale przynajmniej niech jedzie przyzwoicie, żebym wiedział za co płące Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adaswwl
*
*


Dołączył: Jun 01, 2012
Posty: 21
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i trochę się zaskoczyłem. Oto co zobaczyłem pod maską : reduktor tomasetto at09 , wtryskiwacze valtek bez dysz ? !! Dysze w kolektorze maja jakieś 5mm , we wtryskiwaczach też nic nie ma !!! i tu nasuwa sie pytanie , mianowicie magic jety mają dysze bezpośrednio na wylocie z wtryskiwacza. Czy dysze które siedzą w kolektorze też powinny być podobnych rozmiarów co te we wtryskiwaczu, czy operuje tylko tymi dyszami w magic jet a w kolektorze zostają te "przelotowe" Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, od początku pojadę:)

Valteki nadają się do tego silnika ale często trzeba je kalibrować - jak są rozkalibrowane to rozjeżdzają się mapy i czasy wtrysków sa wysokie (jak u Ciebie).

Reduktor tomasetto AT09: są 2 modele Alaska do 100-paru KM i Artic do 240KM. Reduktor Magic Jet puszcza bąki do układu chłodzenia jak ktoś wyżej pisał, ale poza tym jest wydajny.

Wtryski Magic Jet jak najbardziej ok i lepsze od Valteków.

Jeśli mowa jest o dyszach to zawsze chodzi o te, które są na wyjściu wtryskiwaczy (bezpośrednio lub na listwie). Te dysze w kolektorze to tzw. wkrętki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adaswwl
*
*


Dołączył: Jun 01, 2012
Posty: 21
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety podczas tworzenia nowej mapy dałem dobrze w palnik i obróciło panewke w korbie Sad wał "wyżarty" 0,1 mm Sad Chyba odpuszcze sobie wojtka do wiosny . Pozdrawiam i dzięki za porady Smile Dostał chwilowo nową bez szlifu i minerał olej. Rysy na wale były praktycznie niewyczuwalne ale lekki mat. Jak myslicie ile pojezdzi ? Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group