www.asu.pl :: Zobacz temat - rozrusznik slabo kreci
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rozrusznik slabo kreci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jacek791011
*
*


Dołączył: Nov 05, 2012
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 10:12    Temat postu: rozrusznik slabo kreci Odpowiedz z cytatem

Witam kieruje do Was Panowie i Panie pytanie bo jestescie w tym temacie mistrzami.Niedawno kupiłem Voyagera 2.5td,94 rok,założyłem nowy akumulator i problem jest w tym,że przy pierwszym uruchomieniu z rana ledwo kreci rozrusznikiem.Potem z nastepnymi kolejnymi odpaleniami nie ma problemu.I za każdym razem z rana mam taki sam problem.Prosze o jakies rady,może uda mi sie naprawić to samemu.Z góry wielkie dzieki.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blabson
*
*


Dołączył: Jun 06, 2009
Posty: 25
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy rozebrac i zobaczyc czy nie zasyfiony i przy okazji sprawdzic czy szczotki dobre,przy okazji dobrze umyc i nasmarowac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro to diesel to ma wysokie sprezanie wiec i na rozrusznik idzie duzo pradu, sprawdz wiec przedewszystkim polaczenie/nia rozrusznika z masa!!! moze przegnilo i odpadlo, a moze zaoksydowalo pod nakretka - trzeba to wyczyscic!!
potem sprawdz same klemy na akumulatorze- tez je przeczysc i zakonserwuj wazelina!
jesli to nie pomoze to podjedz gdzies do sklepu/warsztatu gdzie maja probnik akumulatorow i sprawdz jak sie zachowuje twoje aku pod obciazeniem , dodatkowo sprawdza ci ladowanie - ale osobiscie stawiam na konajace juz aku...
skoro jednak i tu wyjdzie ci ze wszystko jest OK to masz do sprawdzenia jeszcze elektromagnes rozrusznika - w nim sa glowne styki pradowe - moze juz wypalone? ale to badziewie jest nierozbieralne i naprawa polega w sumie tylko na wymianie - dlatego pisze o tym na koncu zebys sie nie potrzebnie nie pchal w koszta!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 5:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakich parametry ma ten nowy akumulator?bo jak już z rana przy obecnej temperaturach silnik wolno kręci to co będzie jak przyjdą większe mrozy?
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ..czlowiek nei czyta ze zrozumieniem i dopiero teraz widze ze kolega ma nowy aku Smile no to w sumie nie ma co go sprawdzac....ale tak czy siak przygladnij sie glownym przewodom pradowym i je przeczysc!!! sprawdz tez jalowy pobor pradu(czyli przy wylaczonym silniku) bo byc moze alarm lub jakis inny odbiornik zre ci prad i poprostu rano masz rozladowane aku
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jacek791011
*
*


Dołączył: Nov 05, 2012
Posty: 10

PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam sorki,że długo się nie odzywałem ale walczyłem z autkiem.Auto już działa jak nówka sztuka.Bardzo dużo pomogły mi Wasze rady,bez nich zajełoby mi to o wiele dłużej.Wyjołem rozrusznik zajoł sie nim fachowiec,a ja przeczyściłem i podokręcałem wszystkie możliwe kable i jest OK.Wielkie dzieki wszystkim.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group