www.asu.pl :: Zobacz temat - PONTIAC TRANS SPORT DIAGNOSTYKA
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PONTIAC TRANS SPORT DIAGNOSTYKA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
makary_
*
*


Dołączył: Dec 13, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 23:36    Temat postu: PONTIAC TRANS SPORT DIAGNOSTYKA Odpowiedz z cytatem

WITAM
Czy ktoś próbował zdiagnozować ten samochód ? Gniazdo diagnostyczne tego samochodu a jest to Pontiac Trans Sport z 1994 roku jest 12 pinowe po 6 w rzędzie. Do podłączenia do wtyczki diagnostycznej są aktywne 3 piny: 1 GND masa , 2 prądowy - pojawia się napięcie przy włączonym zapłonie 5 volt , 3 linia diagnostyczna. Co prawda samochód jest w wersji europejskiej ale byłbym wdzięczny za informacje dotyczące interfejsu i programu też do wersji amerykańskiej. Mogę zaoferować coś w zamian, a mianowicie dokumentację ze zdjęciami którą zrobiłem kiedy włożyłem do pontiaca trans sporta z 94r. silnik 1,9TDI na pompowtryskach ze skrzynią sześciobiegową . Pozdrawiam wszystkich makary_ Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pweb.de.uu.net/pr-meyer.h/aldl.htm
http://www.pontiac-interface.de/index.html
to prawie wszystko
soft tez tam jest
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
makary_
*
*


Dołączył: Dec 13, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób można zadoptować pontiaca trans sport do silnika 1,9 TDI ze skrzynią sześciobiegową to chętnia ci prześlę dokumentację przeróbkina maila (ze względu na wielkość w 5 częściach). Ja tym pontiacem 1,9TDI jeżdzę już rok czasu i sprawuje się znakomicie. A propo interfejsu czy próbowałeś go wykonać ? Może mógłbyś mi w tym pomóc.
pozdrawiam makary_
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Co prawda nie zamierzam przerabiac mojego TSa (automat)
ale b.chetnie obejrzalbym taka przerobke.
Mozna by zobaczyc jakies zdjecia/opisy ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro masz motor TDI to komunikuje sie po szynie OBD II czyli linia diagnostyczna K taki interfrejs jak do Volkswagena i soft tez do tego motoru czyli VAG w jakiejkolwiek wersji Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
makary_
*
*


Dołączył: Dec 13, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z diagnostyką silnika nie mam problemu. Silnik jest sterowany dołożonym sterownikiem który diagnozuję VAG-iem przez OBD II tak jak radzisz. Ponieważ pozostałe podzespoły są sterowane z rodzimej instalacji n.p. ABS, poduszka powietrzna, potrzebny jest program korzystający z informacji zawartych w tych systemach. Dzięki wypowiedziom na forum za które dziękuję jestem już mądrzejszy i myślę że wkrótce sobie poradzę.
pozdrawiam uczestników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli interfrejs Typu ALDL schematy i opisy po wpisaniu tej nazwy pokaza ci sie w sieci Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group