www.asu.pl :: Zobacz temat - CHRYSLER VISION 1993 3.5 - THE END
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CHRYSLER VISION 1993 3.5 - THE END

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 19:25    Temat postu: CHRYSLER VISION 1993 3.5 - THE END Odpowiedz z cytatem

No cóż, po blisko rocznym staniu po uszkodzeniu uszczelki pod głowicą w czasie to którego czasu był powoli robiony i kupowane niezbędne części, uszczelki itd. wydawało się że przyszedł sukces - auto odpaliło za pierwszym razem i nie robiło żadnych psikusów. Włączony bieg i ruszyło o parędziesiąt centymetrów w przód i tył - więcej miejsca nie było.

Pozostało dokończyć resztę i powoli go rozjeżdżać.
Niestety po kontroli oleju który został zalany na chwilę - przewidywane 3 wymiany by dobrze oczyścić silnik, okazało się że znów płyn chłodniczy jest w oleju. Zaskakującej ale przy próbie uzupełnienia okazało się że na stojącym silniku nawet znika pojawiając się w oleju.

Problem nie tkwi w głowicach bo te były planowane, wymienione uszczelniacze zaworowe i sprawdzona szczelność. Nowe wszystkie uszczelki itd. wykluczają jakiś przeciek zwłaszcza że na styku silnika nic nie widać podobnie jak w cylindrach. Jedyne co jest możliwe to że urwany w czasie awarii korbowód gdzie zrobił małą dziurę w bloku silnika czego nie dało się zauważyć choć był oglądany.

Będzie to jeszcze sprawdzane ale małe szanse by było coś innego, więc można założyć na 99 % że dalsza naprawa nie ma sensu - spawanie ewentualnej dziury pewnie jest mało realne, a wymiana silnika to koszt ok 3 tys na niewiadomo jaki. Akurat nie ma w okolicy drugiego sprawnego.

Prawdopodobnie auto pójdzie na złom - ale mi go szkoda bo wyremontowane głowice, w pełni sprawny automat, nowy rozrząd, sprawna klima itd. czy utrzymane wnętrze mogą się komuś przydać więc pomyślę o opcji sprzedaży na części chyba że komuś by się chciało robić przekładkę silnika.

Auto jest nadal zarejestrowane i ubezpieczone OC.

Co myślicie ?
_________________
Chrysler 300M 2002, 3.5 ("ostał się tylko jeden")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już tyle kasy wpompowałeś to ja bym go próbował robić tyle że kupić dobre głowice. Pytanie tylko jak skrzynia po takim staniu. Miałem ten sam dylemat i skończyłem auto ale jeździ u mnie do końca bo nie opłaca się go sprzedać za 4k gdy wpompowałem prawie 20. Sprawdź szrot w Przeźmierzowie i Wołominie. Stały tam vision i concorde z tym silnikiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro widac ze plyn znika "w oku" to dziura musi byc raczej spora! poswiec jeszcze jeden dzien roboty, zrzuc miske i nalej plynu - ale najpierw wyplukaj uklad woda i nalej najlepiej jakiegos kontrastowego plynu zo by byla pewnosc ze nie jest zachlapany jakimis resztkami starego...do plynu mozesz dodac jakiegos kontrastu UV i poswiecic latarka UV. bo byc moze faktycznie jest gdzies w bloku dziura/pekniecie...dla pewnosci zrob jakis patent i podepnij pod napelniony uklad kompresor i napompuj go do 2-3Bar...
ale osobiscie to stawaim ze jednak walnieta jest ktoras uszczelka pod glowica lub cos zle jest poskladane i nie uszczelnia (no bo skoro glowice byly sprawdzane to nic innego tam nie ma)
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:

ale osobiscie to stawaim ze jednak walnieta jest ktoras uszczelka pod glowica lub cos zle jest poskladane i nie uszczelnia (no bo skoro glowice byly sprawdzane to nic innego tam nie ma)
\

jeszcze może być pęknięta tuleja cylindrowa
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 21:00    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Ja miałem podobny dylemat jakieś 2,5 roku temu z siluetką,wpompowałem kasy że potroiłem wartość zrobiłem jedno,padało drugie.Sprzedałem a później żałowałem,w sumie do tej pory żałuję.Kupiłem pontona i znów pakuję kase,z tą tylko różnicą że nie w awarie ale żeby był w 100% taki jak powinien
tak jak miał być tamten.
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 21:02    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

A może wystarczyło zrobić jeszcze tą jedną jedyną rzecz i cieszyć się z świetnego auta
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 15:42    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

transsport23 napisał:
Ja miałem podobny dylemat jakieś 2,5 roku temu z siluetką,wpompowałem kasy że potroiłem wartość zrobiłem jedno,padało drugie.Sprzedałem a później żałowałem,w sumie do tej pory żałuję.Kupiłem pontona i znów pakuję kase,z tą tylko różnicą że nie w awarie ale żeby był w 100% taki jak powinien
tak jak miał być tamten.


też tak mam i to od 10lat....a samochodów przybywa:P jest chociaż postęp bo pierwszy raz od dłuższego czasu mam mniej niż 5 aut:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>jeszcze może być pęknięta tuleja cylindrowa[/quote]

vision raczej nie ma tulei tylko lity blok, ale fakt moze byc, dlatego napisalem zeby zrzucic miske (bo wtedy krecac walem mamy podglad na praktycznie cale tuleje) + dodac barwinka+ "napompowac " uklad i wtedy ewentualne pekniecie nam wyjdzie - a pekniecie musi byc duze skoro plynu ubywa w oczach;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 8:08    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

A macie jakieś namiar na szroty w wołominie i przeźmierowie ? Niby dziś w necie wszystko można znaleźć no i faktycznie... ale nieco za dużo nawet. Napisałem do paru tegto typu firm z tych miejscowości ale bez efektu.

W następnym tygodniu będzie test i wtedy się zdecyduje co dalej.
_________________
Chrysler 300M 2002, 3.5 ("ostał się tylko jeden")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wawa ul.Strażacka.
Dybów pod radzyminem-kiedys mieli tego bardzo duzo w dobrych cenach teraz troche przeginaja z cenami.
W wolominie raczej nie znajdziesz.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To był ten szrot w Dybowie. Mają teraz sklep w Wołominie ale ciągle coś tam rozbierają. Przeźmierzowo koło Poznania
http://allegro.pl/drzwi-lewe-tyl-ford-taurus-96-99-gole-fa-vat-i2671469148.html
Tu masz ich link. Kiedyś brałem od nich sporo gratów. Ostatnio kupiłem na szrocie koło Trójmiasta silnik do pudła, które teraz składam do kupy. Napisz mi co potrzebujesz to powysyłam maile z zapytaniem po znajomych szrotach.
Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 0:59    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

Kręce się co nieco za tym silnikiem ale na razie bez efektu. Taniej by było drugie auto kupić i przełożyć, ale na dłuższą metę nie będę miał gdzie tego trzymać - czyli całej reszty.

Na allegro dziś jest silnik do vision 1996 3.5 za 3 tysiaki z 3 miesięczną gwarancją - nieopłacalna niestety opcja - blisko 5 tysiaków z przełożeniem by wyszło + częsci do tej pory kupione co daje ok 10 tys, a samochód rok stoi więc ładować dychę w coś co może się posypać nie ma sensu.

Jak ktoś będzie miał jakiś cynk to interesuje mnie silnik w dobrym stanie w cenie ok tysiąca. Za tyle można kupić na allegro typowe silniki nawet do amerykanów - szkoda że z 300 mki nie wchodzi Smile

Na chwilę obecną mail do przeźmierowa poszedł a do Dybowa będę próbował.
_________________
Chrysler 300M 2002, 3.5 ("ostał się tylko jeden")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ostatnio kupowalem pare gratow od tego kolesia :
http://allegro.pl/sklep/22678405_el-camino-car

i z czystm sumieniem moge polecic...nie wiem czy ma silnik ale jakies 2 miesiace temu mial 2 cale visiony Smile
pozatym popisz do ludzi ktorzy w aukcjach oferuja cale samochody na czesci bo niektorym nawet nie chce sie napisac co maja - a czasem maja to co nam potrzeba Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group