www.asu.pl :: Zobacz temat - Dodge Charger
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodge Charger

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Sage67
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 21:48    Temat postu: Dodge Charger Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Szukam Dodge'a Chargera w miarę młodego z silnikiem 3.5l. Obawiam się trochę większych silników (5.7 i 6.1)...

Czy moglibyście rzucić okiem na poniższe linki i ewentualnie ocenić, czy warto?

Z góry serdecznie dziękuję!

http://otomoto.pl/dodge-charger-pakiet-srt-optic-zamiana-C25528622.html

http://otomoto.pl/dodge-charger-pakiet-srt-optic-zamiana-C25528622.html[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czego się obawiasz przy 5.7????
3.5 to jak silnik od kosiarki przy takim aucie
Dodatkowo przy 5.7 i 6.1 masz MDS czyli zmienną pojemność czynną
Prościej pisząc przy nadwyżce mocy dezaktywowana jest połowa cylindrów.
i silnik 6.1 425KM potrafi na trasie spalić w granicach 13 l/100km
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie:) Jak wybierzesz mały silnik to i tak auto będzie chlać bo będzie ciężko rozpędzić to auto. Miałem tak z dwoma autami. Po wymianie z mniejszej pojemności silnika na większą spalanie mi spadło nie dużo bo bo w pierwszym przypadku o litr a w drugim o dwa ale i tak nieźle jak na dodatkowe dwa cylindry. Silnik 2.7 V6 to straszny syf ja nie polecam. 3.5 V6 było ok przynajmniej mój nigdy nie sprawiał problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sage67
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, że jakoś trudno mi uwierzyć w te 13 litrów...

Z raportów spalania i opinii użytkowników wynika, że o 10l więcej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sage67
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25, dlatego nie mówię o silniku 2.7 tylko właśnie 3.5...
260-konny silnik męczyłby się z tym samochodem?...

Może ktoś ma takie auto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej przejedź się i v8ką i v6 i sam zdecydujesz. Nawet w lżejszych autach bywa tak że mniejszy silnik powoduje większe spalanie. W 300c u kolegi tak było. Nie wiem czy charger waży tyle samo co 300c. W moim mustangu i mondeo kombi podobna była sytuacja. Jeśli z 3.5 litra wycisneli 260KM to ja bym się zastanawiał czy to będzie takie oszczędne auto w porównaniu do V8ki. Jak kupować chargera to raczej już lepsze jest V8. Mniejsza awaryjność zazwyczaj jest w V8 do tego nie ciśniesz tego silnika no i potem łatwiej sprzedać bo masz v8 a nie v6 których jest pełno chociaż teraz to ciężko sprzedać wszystko co ma powyżej 1.9l i nie ma znaczka tdi:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sage67
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Alexander25, chyba najlepiej będzie tak zrobić, aczkolwiek chętnie bym pogadał z kimś, kto ma taki samochód...

Pytam, ponieważ szalenie mi się ten samochód podoba, ale będzie moim samochodem do pracy, a przez ostatnie kilka lat nie robiłem mniej niż 30kkm rocznie... Co przy średnim spalaniu na poziomie 15l Pb daje ponad 2000zł miesięcznie... a nie wiem, czy 15l jest realne...

Rozmawiałem z facetem z firmy ABART we Wrocławiu - mówił, że montowali instalację LPG do Chargera 5.7l - gdybym się zmieścił w 20l LPG na 100km, to miałbym dwa w jednym - przyjemność z jazdy i posiadania super maszyny oraz w miarę ekonomiczny środek do pracy...

Ale chyba będę musiał poczekać i kupić kiedyś w przyszłości, jako drugie auto - jeździć tylko do kościoła i ewentualnie w niedzielę do teściów na obiad...Smile
_________________
2008 Dodge Grand Caravan 3.3l + LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam V8ek swoich do miasta do tego SHO, które mało nie pali i wychodzi mnie jakieś 3-4tankowania w miesiącu po 40l . FoMoCo wypuścił instrukcję jak jeździć aby zmniejszyć spalanie i spalanie zeszło mi i to sporo. Teraz kupiłem taurusa flexa i tankuje bioetanol całkiem ok na tym jeździ i też spala mniej:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sage67 napisał:
chętnie bym pogadał z kimś, kto ma taki samochód...

Pytam, ponieważ szalenie mi się ten samochód podoba...Smile


bedzie ci ciezko gdyz jest ich w polsce bardzo malo nie mowiac juz o porownaniach.
ja mialem magnum/300C z silnikiem 3,5 i 5,7. powiem tak. 3,5 ciagnie swietnie i jezdzi sie nim przyjemnie. nie bedziesz zawiedziony. tym bardziej ze w dzisiejszych czasach charger jest 4 drzwiowy wiec co to za kult czy obciach miec w nim v6?
5,7 pali tylko okolo 2-3 litrow wiecej ale to dwa rozne swiaty. hemisfera jest po prostu zaskakujaca na kazdym biegu. ceny czesci zamiennych takze sa duzo wyzsze. swiece itp sa dwa razy drozsze. sam woz jest wtedy drozszy. obserwujesz oferty to widzisz roznice.

v8 to zawsze v8. wybor nalezy do ciebie zwaszcza ze 2k na pewno nie starczy ci na miesiac na paliwo Wink dodatkowo jesli wybierzesz 5,7 bedziesz musial odkladac na opony bo nie wierze ze nie bedziesz chcial palic gume, poza tym przejazdzki beda ci ciagle w glowie. Very Happy

jednym slowem 3,5 nie jest zly. bierz smialo jesli nie masz kasy na v8. to akurat jest proste. gdybys mial to nie zastanawialbys sie nad v6 prawda? Wink ja dokladnie mialem taki sam dylemat.

i nie sluchaj nikogo kto nie jezdzil takim autem bo gada brednie. zwlaszcza alexander.
5,7 spali mniej ale tylko pod warunkiem ze bedziesz jezdzil jak emeryt w miescie albo na trasie nie przekraczal 110. w kazdym innym przypadku jest duze spalanie.

5,7 miasto - 13-25, trasa 9-30

3,5 miasto 11-13, trasa 11-17

to moje wyniki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sage67
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki HarryAngel, tak też myślałem...

Muszę, po prostu, zwiększyć przychody na tyle, by stać mnie było wydać na przyjemności więcej niż 2k miesięcznie...

Nasz Grand Caravan z pełnym obciążeniem (mam 5 dzieci) + wyładowany bagażnik, pali na trasie (A4) poniżej 13l LPG z tempomatem na 120km, więc jestem bardzo zadowolony... Ale gdy raz miałem mało czasu na samolot i jechałem 170km, to spalił 22l...

Dochodzę więc do przekonania, że te samochody powinny dostarczać nam przyjemności, a nie służyć, jako narzędzie pracy... Araba czystej krwi nie użyjesz do orki...

I tak musi pozostać...

Ale chyba się machnę do Świebodzic (w końcu to blisko), by obejrzeć tego: http://moto.allegro.pl/dodge-charger-srt-6-1-od-prywatnego-wlasciciela-i2577013092.html
_________________
2008 Dodge Grand Caravan 3.3l + LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o i widzę że obrałeś słuszny tok myślenia Wink
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Sage67
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam jeszcze jedno pytanie, czy któryś z roczników Chargera miał AWD? Standard to chyba napęd na tylną oś, prawda?
_________________
2008 Dodge Grand Caravan 3.3l + LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na bierzaco od 2007.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sage67
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na bierzaco od 2007.


Ale w jakim sensie na bieżąco? Jako opcja, czy standard? Chodzi mi o to, czy wszystkie, jak piszesz, od 2007 roku miały AWD, niezależnie od silnika?
_________________
2008 Dodge Grand Caravan 3.3l + LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koni2305
*
*


Dołączył: Mar 04, 2012
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie miały AWD. AWD jest jako opcja od 2007 standardowo jest RWD. Zobacz specyfikacje modelu na ebay'u zmieniając rok auta zmieniają się dostępne opcje
http://motors.shop.ebay.com/Cars-Trucks-/6001/i.html?Make=Dodge&Model=Charger&Model%2520Year=2007&_dmpt=US_Cars_Trucks&_mqf=0&_myi=2007&_qfkw=1&_tab=2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group