www.asu.pl :: Zobacz temat - spalanie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

spalanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:58    Temat postu: spalanie Odpowiedz z cytatem

ile powinien spalać benzyny po mieście windstar 3.0l
i jaka może być przyczyna dużego spalania?
ze wstepnych obliczeń wychodzi mi koło 18 litrów na 100
_________________
FORD WINTSTAR 3.0 L 97r FULL OPCJA
"KIEDY RAZ ZAZNASZ LOTU, BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCZAMI WPATRZONYMI W NIEBO, PRAGNĄC TAM POWRÓCIĆ"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie na gazie przy spokojnej jeździe 18l/100km.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 21:28    Temat postu: spalanie windstar 3.8 Odpowiedz z cytatem

mnie pali w mieście 27-28 litrów benzyny i byłem już w 3 serwisach. Podłączali do komputera i .... okazuje się, że komputer mówi, że wszystko jest super... tylko jakoś spalanie jest smocze !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 27, 2005 12:37    Temat postu: spalanie Odpowiedz z cytatem

18l na 100 miesci sie jeszcze w normie wiec nie ma sie czym przejmowac.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
To co napisał muaythai ze spalaniem to mnie przerazilo,czytałem twoje posty ze spalaniem-tragedia.Ponoć dużym spalaniem obiawia sie uszkodzona sonda lambda a w windstarze jest ich 4.Pojedz do serwisu gdzie maja oryginalnego kompa do forda inne tam skanery to lipa,znam to z doświadczenia jeżdziłem po kilku serwisach gdzie podłanczali mi do jakiś tam bajerów i nic nie wykazywało co sie dzieje z moja skrzynią i proponowali oczywiście remont.Ale komp fordowski wykazał i zrobili dużo mniejszym kosztem.Jak rozmawiałem tam z mechanikiem to powiedział że ustawi mi tak auto że będzie palił około 12 litrów oczywiscie przy spokojnej jeżdzie.
Pozdrawiam
_________________
FORD WINTSTAR 3.0 L 97r FULL OPCJA
"KIEDY RAZ ZAZNASZ LOTU, BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCZAMI WPATRZONYMI W NIEBO, PRAGNĄC TAM POWRÓCIĆ"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Gru 30, 2005 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12 L ale na trasie do 120km/h no chyba ze ustawi ci w miescie 12l to trzeba go orzec swiętym bo dokona cudu Smile Nie wierz bo poprostu się nie da można zmienić w pamięci sterownika czasy otwarcia wtrysków ale auto będzie jeżdziło jak maluch i za pare chwil remont głowić z powodu ubogiej mieszanki i przegrzania Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Po waszych wypowiedziach sądze,że pali mi mało Laughing czyli 16/17 w miescie w snieżnych warunkach,jak nie było śniegu to zalałem do pełna przejechałem 100 i spalił 14.Ale tylko po mieście w ścisłym centrum.Myśle ,że teraz przy takich opadach spali ze 20 ale to jest jazda na jedynce i ewentualnie 2 i hamuje mi sam ABS przy utracie przyczepności przez T/C.Doradzcie czy w takich warunkach wyłączać T/C czy nie.A co do ustawienia żeby palił 10 to mechanik powiedział że wyczyści mi przepływomierz powietrza,bo on poza sondami lambda ma duży wpływ na spalanie.
Pozdr.
_________________
FORD WINTSTAR 3.0 L 97r FULL OPCJA
"KIEDY RAZ ZAZNASZ LOTU, BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCZAMI WPATRZONYMI W NIEBO, PRAGNĄC TAM POWRÓCIĆ"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 22:32    Temat postu: Przeplywomierz Odpowiedz z cytatem

Przeplywomierz wplywa na spalanie gdyz komputer czytajac z niego ( miedzy innymi ) reguluje mieszanke , wiec warto go wyczyscic. A co do T/C to po to on jest wiec warto go wlaczyc Smile

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stan
*
*


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 9
Skąd: Wawa

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 2:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć .Mam pytanko o przepływomierz w vojku3,3 97,czy można postąpić tak samo? I przede wszystkim gdzie się znajduje ?I czy tps od skrzyni można podobnie potraktować?Czy demontaż obu jest trudny i są zasadzki?
Pozdrawiam
stan Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CAVAZ24
*
*


Dołączył: Oct 28, 2005
Posty: 108
Skąd: OSTROWIEC SW.

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRZEPŁYWOMIERZA TO TY RACZEJ NIE MASZ, ALE SILNICZEK KROKOWY, KTORY PODLACZONY JEST DO PRZEPUSTNICY POWIETRZA, TAK SAMO JAK TPS. JEZELI CZYSCIC TO JUZ CALA PRZEPUSTNICE (TAKIE JEST PRZYNAJMNIEJ MOJE ZDANIE). POZDRAWIAM
_________________
CHEVROLET CAVALIER Z24, 92r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysztof76
*
*


Dołączył: Jan 18, 2006
Posty: 60

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ECO AVG 17.5
L/100 km


ECO AVG 13.5
MPG


Mam to w komputrze ale szczerze mowiac nie wiem ktore to pokazuje srednie spalanie na 100/km i napiszcie mi prosze co oznaczaja oba te wykazy jezeli pierwsze to spalanie srednie na 100 to dlaczego pokazuje az 17.5 litra ?? mam samochod na benzyne bez gazu .


________________________________
Dodge Grand Caravan 3.3 L rocznik94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokazuje no bo tyle pali Razz jeśl chodzi o MPG to tak mierzy sie spalanie mp w USA - ile mil na galonie paliwa przejedziesz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group