www.asu.pl :: Zobacz temat - Błąd P0601
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Błąd P0601

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Darco
*
*


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 96
Skąd: Wroc³aw

PostWysłany: Pią Maj 04, 2012 16:39    Temat postu: Błąd P0601 Odpowiedz z cytatem

Witam. W moim Dodge Grand Caravan 3.8 V6 z 2002r.(bez gazu) poprzedni właściciel zainstalował PCM od wersji 3.3 V6 Flexi Fuel. Zdiagnozował to Rafał z ASU. Auto jeździło i jeździ do dziś. Wpadł mi w ręce PCM od 3.8 bez IMMO, tak jak jest w moim aucie. Po podłączeniu, silnik odpalił i chodził bez problemu. Próbna jazda wypadła pomyślnie. Auto zrobiło się bardziej żywe, zrywne, jednym słowem dostało kopa, którego powinno mieć cały czas. Po wyłączeniu silnika i uruchomieniu go ponownie czar prysł. Wyskoczył błąd P0601. Mimo to auto pali i jeździ i ma kopa. Pytanie moje jest takie: czy warto naprawiać tego kompa, czy postarać się o nowy? Na kompie od 3.3 chodzi, ale ospale i bez błędów. Proszę poradzić, co z tym fantem zrobić.
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8 V6 2002r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Maj 05, 2012 2:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle,ze niczego nie trzeba naprawiac,bo nic nie jest zepsute.Blad P0601 oznacza blad pamieci wewnetrznej PCM . Moze wystarczy wykasowac z pamieci stare bledy usterek z poprzedniego auta - oczywiscie TYLKO skanerem DRBIII . ( Pamietaj:odlaczanie baterii nie kasuje bledow,tylko gasi lampke ktora za jakis czas zapali sie ponownie.). .A jesli to nie pomoze,to Twoj nowy PCM trzeba po prostu przeprogramowac dla twego auta.Widocznie pochodzi on z auta o innych ustawieniach emisyjnych, np.na Californie.Aby tego dokonac trzeba podlaczyc skaner DRBIII ,wejsc w menu "Replace PCM" i wbic PIN ,tzw. kod auta - kod Twego auta powinien byc dostepny u autoryzowanego dilera.Na podstawie tego kodu skaner przeprogramuje pamiec komputera dla potrzeb twego modelu. Arrow jesli tego nie zrobisz,to mozesz nigdy nie wykasowac tego bledu.W polsce nie ma to znaczenia,ale w Usa nie w kazdym Stanie przejdzie przeglad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Darco
*
*


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 96
Skąd: Wroc³aw

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 11:42    Temat postu: Błąd P0601 Odpowiedz z cytatem

Zmagania z PCM w toku. ASO we Wrocławiu nie jest w stanie mi pomóc. Jak usłyszeli że auto sprowadzone z ameryki, to powiedzieli że nic nie poradzą. A błędu P0601 nie usuną, bo PCM jest uszkodzony i trzeba wymienić na nowy. Brak słów. Czy zna ktoś fachowca, który by mógł pomóc? Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8 V6 2002r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 15:15    Temat postu: prusicka Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy na Prusickiej chłopaki nie mają przypadkiem DRBIII. Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Darco
*
*


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 96
Skąd: Wroc³aw

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na Prusickiej, lecz bez powodzenia. Mimo tego że posiadają DRB III, to powiedziano mi żebym spróbował w ASO.
Może lepiej kupić inny PCM? Może tu: http://www.partsgeek.com/catalog/2002/chrysler/town_-ar-_country/fuel_injection/electronic_control_unit.html
Albo tu: http://autocomputerexchange.net/2002-dodge-caravan-1556.html
Tylko czy po zakupie będzie działał taki PCM?
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8 V6 2002r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darco napisał:

Tylko czy po zakupie będzie działał taki PCM?
Kazda legalna firma (sklep) w usa co sprzedaje PCMy zada podania nr VIN oraz przebiegu auta w celu indywidualnego zaprogramowania. Firmy ktore wytypowales w linkach - tez o to poprosza przy zakupie.Wtedy powinny dzialac,o ile w aucie nikt wczesniej nic nie poprzerabial. Idea Najpierw zbadalbym dokladnie co moglo byc przyczyna uszkodzenia twego PCM? Czy ma on naprawde usterke czy tylko trzeba wykasowac blad i wpisac kod twego auta.. A moze ktos cos przerobil jak zakladal ten pcm od 3.3?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Darco
*
*


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 96
Skąd: Wroc³aw

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven, dzięki za podpowiedzi Very Happy W jednym prywatnym serwisie próbowano wykasować błąd skanerem DRB III, lecz on powraca. W ASO nawet nie próbowali podłączyć DRB III, tylko od razu stwierdzili, że skoro jest błąd P0601, to PCM jest do wymiany.
Nie mam pojęcia, czy ktoś wcześniej grzebał w aucie i nie mam jak się tego dowiedzieć. Sad
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8 V6 2002r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Darco
*
*


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 96
Skąd: Wroc³aw

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 13:15    Temat postu: Błąd P0601 Odpowiedz z cytatem

Zawitałem do ASO we Wrocławiu z moim problemem. Wytłumaczyłem o co chodzi i otworzyli zlecenie. Diagnosta podłączył skaner i pracował bez przerwy przez 1,5 godz. Po czym stwierdził że nie może wykasować błędu i nie może się dostać do PCM żeby cokolwiek zmienić. Dziwne to wszystko, bo ludzie, którzy wiedzą co zrobić, to nie posiadają odpowiedniego sprzętu serwisowego, a ASO posiada takowy sprzęt, tylko nie potrafi się nim posłużyć. Wygląda na to, że muszę poszukać innego PCM, albo konkretnego fachowca. Proszę o podpowiedz. Sad
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8 V6 2002r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DariuszJ
*
*


Dołączył: May 26, 2012
Posty: 1

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 18:28    Temat postu: P 0601 Odpowiedz z cytatem

Witam mam ten sam problem od 2,5roku.Serwis stwierdzil komp. do wymiany.Przejechalem 22tys i jak narazie spoko.U mnie dodatkowo swieci check energi.Jak na razie nie ma na to sposobu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrfarmerek
*
*


Dołączył: Jun 25, 2012
Posty: 5
Skąd: Branice

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 19:34    Temat postu: pomocy ,pomocy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo potrzebuje pomocy
Kupiłem pięknego dodge grand caravan z 1996 r 3,3 l immo ( brak iskry)
nie zapali za nic na świecie po sledowanu forum zakupiłem PCM o podobnych numerach ( czarne wtyczki ) załorzyłem do autka odrazu się odezwał dzwięk był piękny ale teraz jest coś nie tak zapali idzie tak 3 sekundy nieco kryknie i zgasie po każdym zapaleniu tak samo 3 sekundy a konie . Proszę o pomoc co z tym ?????? jestem zrozpaczny podajcie jakieś nr telefonu gdzie mogę dostać pomoc a uruchomić moje piękne autko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
white_dodge_caravan
*
*


Dołączył: Nov 06, 2007
Posty: 126

PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie z innej beczki o blad P0601 czy moze on wyskoczyc jesli i tu dwie opcje podlaczali instalacje gazowa albo w ramach prewencji przeczyszczane byly wszystkie przekazniki i bezpieczniki w silniku?
_________________
jest:Chrysler T&C 01r 3,8L AWD LPG
był:Dodge Caravan 98r 3,0L LPG
"stac mnie na V6 mam lpg" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 15:25    Temat postu: nie Odpowiedz z cytatem

white_dodge_caravan napisał:
a ja mam pytanie z innej beczki o blad P0601 czy moze on wyskoczyc jesli i tu dwie opcje podlaczali instalacje gazowa albo w ramach prewencji przeczyszczane byly wszystkie przekazniki i bezpieczniki w silniku?


Moim zdaniem nie.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
white_dodge_caravan
*
*


Dołączył: Nov 06, 2007
Posty: 126

PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli pozostaje diagnoza kompem? zaintrygowalo mnie bo zrobilem ponad 2tys km do ukrainy i z powrotem i czasami jak wylaczalem kluczyk to mi zasygnalizowal dzwiekiem blad....no i po powrocie kluczykowanie i zdziwienie ze pojawil sie nagle 601 a w silniku nic nie bylo oprucz tych dwoch czynnosci robione, praca silnika tez nie jest naganna zeby sie do czegos doczepic Neutral
_________________
jest:Chrysler T&C 01r 3,8L AWD LPG
był:Dodge Caravan 98r 3,0L LPG
"stac mnie na V6 mam lpg" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Darco
*
*


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 96
Skąd: Wroc³aw

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Postanowiłem wymienić następny PCM, na taki bez błędów i żeby pracował w moim aucie. Znalazłem kolejny PCM o innym numerze, bez IMMO, oczywiście do 3.8V6 - no i działa! Myślę i mam nadzieję, że to koniec kłopotów z PCM w moim aucie. Very Happy
Dzięki wszystkim, za podpowiedzi i dobre rady i życzę wszystkim jak najmniej problemów ze swoimi autami.
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8 V6 2002r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group