www.asu.pl :: Zobacz temat - uciekający prąd
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uciekający prąd

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 15:33    Temat postu: uciekający prąd Odpowiedz z cytatem

witam
ostatnio zauważyłem że aku mi padło. Naładowałem i nic. Podpiąłem drugiego samochodu i też się rozładował. Podłączyłem miernik i i widać jak ucieka prąd. Więc odłączyłem bezpieczniki. Znalazłem zwarcie. Zwarcie jest gdzieś na górnych lampkach bo nawet nie świecą jak należy. Co może być przyczyną tego zwarcia, bezpiecznik się grzeje a lampki te górne nie świecą. Świecą tylko te w drzwiach i bagażniku. A te górne mrygają słabym światłem. W czym może wystąpić to zwarcie najczęściej, bo nie chcę rozbierać pół samochodu!?!?!?!?Skąd wychodzą kable do górnych lampek???
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla ułatwienia powiem, że odpiąłem włącznik świateł i zwarcie nadal występuje.....
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz radio bo czasem wlacznik powoduje zwarcie, ew też może być przełącznik od kierunkowskazów. Może padł Ci alternator i nie ładuje się akumulator?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale kierunki działają jak trzeba, radio ( nieoryginalne) też, jedynie nie działa mi elektryczne lusterka no i oczywiście oświetlenie. Mało tego po włożeniu bezpiecznika, pierwszy z małych od strony kabiny, już go pali. Wcześniej się tylko nagrzewał i spitalał prąd z aku. Jeszcze jakieś rady???
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to juz wiesz co jest. Gdzieś w oświetleniu masz zwarcie trzeba by sprawdzic wsystkie swiatla:) Może zarówka się stopiła gdzieś... W fordach zazwyczaj jak było zwarcie to jedna strona kierunków mrygała szybciej ni z druga albo włączenie świateł stawało się przyciskiem niszczącym auto bo powłączeniu świateł topił się przełącznik i zapalała instalacja pod deską ogień szedł szybko dalej i mustang lub taurus się palił w takim tempie że sie udawało się wyskoczyć do najbliższego sklepu po kiełbaski i pianki... MI dwa auta udało się ugasić a kledze no cóź... jego SHO zjarało się do zera....
Sprawdz te oświetlenie bo mi kiedyś w visionie tak się działo jak nadtopiła się lampa i kabelki się zwierały bo dotykały do metalowej obudowy stopionej lampki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie tez o tym pomyślałem, aby sprawdzić najpierw żaróweczki. Jednak zastanawia mnie fakt, iż po rozkręceniu deski i odpięciu przełącznika od światełek, tego co się wyłącza, włącza i przyciemnia, nadal uciekał prą z aku, co pokazywał miernik. Może źle myślę, ale wydaje mi się po odłączeniu tego przełącznika już prąd na lampki nie powinien chyba dochodzić??? czy powinien?? czyli według mnie zwarcie mam gdzieś na kablach przed tym przełącznikiem.

a no i nie działa mi jeszcze sterowanie lusterek, może tam szukac przyczyny???

czy ewentualnie bodykomp może robić takie zwarcei, czy i lub płytka z jakimiś lutami z się zluzowały ( zimnymi) ale to by chyba po prostu nie działało a nie zwarcie waliło
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sterowanie lusterek (przyciski) masz na panelu dzwiowym? w dzwiach masz tez oswietlenie? poszukaj wiec tu! konkretnie zagladnij na odcinek kabelkow w miejscu ich "lamania" pomiedzy dzwiami a slupkiem przednim. najczesciej w tym miejscu dochodzi do uszkodzen.
dobrze by tez bylo zeby zrobil tak - podlacz amperomierz pomiedzy aku a kabel + i wyciagaj po kolei bezpieczniki - jak znajdziesz na ktorym bezpieczniku masz parcha to wejdz na autozone i przeanalizuj schemat - co konkretnie siedzi na tym obwodzie i w jakiej kolejnosci! i pozniej stopniowo wypinaj elementy, az znajdziesz Smile ale zacznij od dzwi Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sterownie lusterkami, czyli ich ustawianie mam obok świateł na konsoli na lewym kolanem, dobry pomysł mi podsunąłeś, jednak jak odpiąłem kostkę z kablami elektrycznymi od sterownia lusterkami oraz kostkę od przełącznika oświetlenia wnętrza, również miałem zwarcie, a według mnie prąd już dalej nie powinien dochodzić do tych odbiorników. Czyli zwarcie mam gdzieś ( według mnie) na kablach do tych kostek a nie dalej. Wiąże się to niestety z rozebraniem całej konsoli przedniej a przynajmniej deski rozdzielczej z lewej strony. Masakra. A bezpiecznik wiem który mi wywala, po jego wypięciu prąd nie ucieka.
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Nie Lip 29, 2012 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i naprawiłem ............... a jak.???????????????...............................................................................................................................................................................................................................................powiedziałem, że go ( samochód) sprzedam i się sam naprawił SmileSmileSmile zobaczymy na jak długo, a na poważnie to nie wiem co było, bo nawet dobrze nie zacząłem grzebać.....
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jak odepne kostki od przelacznika świateł i ustawienia lusterek to prąd do tych urządzeń nadal dochodzi ?
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group