www.asu.pl :: Zobacz temat - asd nie wszędzie prąd,prośba o podpowiedz
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

asd nie wszędzie prąd,prośba o podpowiedz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
borman81
*
*


Dołączył: Aug 03, 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 16:43    Temat postu: asd nie wszędzie prąd,prośba o podpowiedz Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie może błache,na 2 i 5 cylindze brak iskry.Wypiołem przekaźnik asd aby sprawdzić czy jest prąd na 30 pinie jest plus podłączyłem pod pin 87 żaróka zaświeciła się na 85 i86 już nie oczywiście przy przekręconym kluczyku w stacyjce.Pytanie moje jest takie czy to może być przyczyną tego że nie ma iskry na 2 i 5,wiem że one są w jednej sekcji,ale kończą mi się pomysły gdzie szukać przyczyny więc każda rada się przyda tym bardziej że to mój pierwszy amerykan i posiadam go stosunkowo krótko.Będę wdzięczny za podpowiedzi pozdrawiam cierpliwych posiadaczy amerykańców Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze masz uszkodzona cewke od 2 -5 cylinder ? . Zaczac trzeba od sprawdzenia czy wogole jest sterowanie cewkami.Po przekreceniu kluczyka uzwojenia pierwotne wszystkich 3 cewek powinny byc na stale zasilane plusem 12V .Sprawdz czy dochodzi - zielono-pomaranczowy przewod na kostce . Natomiast sterowanie nimi (czyli zalaczanie ) odbywa sie przez podawanie minusa (masy) z komputera na drugi koniec ich uzwojen pierwotnych. .Aby sprawdzic czy jest to sterowanie nalezy podlaczyc zarowke miedzy + baterii a pozostalymi trzema przewodami na kostce.Jesli sterowanie jest - to na pracujacym silniku zarowka bedzie migac.Jesli na ktorymkolwiek kabelku nie zaswieci sie wogole to oznacza ze albo nie ma przejscia do komputera,albo komputer jest uszkodzony. Arrow Byc moze ze sam uszkodziles komputer poprzez zdejmowanie fajek z cewek w celu badania iskry na pracujacym silniku. Skaczaca wtedy iskra (ok35 tys.V) bardzo czesto trafia do obwodu uzwojenia pierwotnego a z tamtad do komputera uszkaczajac tyrystor wykonawczy. Idea Przy elektronicznych ukladach zaplonowych iskre sprawdza sie TYLKO "pod szklem" - malutki przyzadzik za kilka dolarow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
borman81
*
*


Dołączył: Aug 03, 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dzięki za szybką odpowiedż,faktycznie tak było bo wymięniałem przewody na nowe bo nierówno pracował potem kumel sprawdzał czy jest iskra ściągając fajki z cewki.Sprawdzę twoją podpowiedż idam znać co i jak pozdrawiam Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group