www.asu.pl :: Zobacz temat - A 604 tryb awaryjny?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A 604 tryb awaryjny?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 19:51    Temat postu: A 604 tryb awaryjny? Odpowiedz z cytatem

Po długiej nieobecności związanej z niezawodnością mojego Voyagera... stało się.

Kilka dni temu jadąc sobie spokojnie zauważyłem, że skrzynia nie wrzuca 4ki upacie trzyma 3kę. Myślę sobie ki czort. Ani nie jest pod górkę, a prędkość to ok 90km/h. Zacząłem zwalniać łagodnie zrzucił na 2kę i tak został, na 3ke wrócić już nie chciał. Potem jedynka i nic dalej. Stanąlem wyłączyłem silnik. Odpaliłem i dalej wszystko ok jak gdyby nigdy nic. Przejechałem bez kłopotu ze 2 tys km.
Wczoraj na trasie znowu to samo ale tym razem na odcinku 40km zdarzyło mi się to 3 razy. Fakt było +32st ciepła. Podczas wyprzedzania skrzynia zredukowała do 3ki i tak została. Potem zwalniając została na 2ce nie chcąc załączyc 3ki aż zwolniłem do 1ki. Czy to tryb awaryjny?
Czym to może być spowodowane? Za wysoka temperatura powietrza?

Dodam, że:
- stan oleju i zapach - OK
- brak wycieków
- wymiana zgodnie z zaleceniami Rafała ASU co 30tys /do zmiany zostało mi jeszcze 10tys km/
- olej i filtr MOPAR /zawsze i tylko od ASU/
- eksploatacja wyjątkowo łagodna /80-90 km/h/
- przebieg 350tys, regularne przelądy u ASU i bez błędów na komputerze /Rafał sam się dziwił, że taki egzemlarz Very Happy /
- biegi wchodzą płynnie jak masełko. Czasami przy wyprzedzaniu zdarza się, że przejście z 3ki na 4ke szarpnie mocniej, ale to sporadyczne przypadki.

Jedyna przypadłość auta to to, że od jakiegoś szasu gdy jest wilgotno przez pierwsze kilkaset metrów nie pali 1 cylinder i strzela chyba w tłumik. Ale szybko mu przechodzi. Wymiana przewodów i świec nie pomogła. BYć może to wina cewki lub jakiegoś skorodowanego złącza.
Poza tym auto mimo wieku i przebiegu w idealnym stanie technicznym.

Co do skrzyni.
Gdzieś czytałem, że to może być wina zabrudzenia jakiegoś czujnika. Jeżeli tak to gdzie go szukać i czy można go ot tak wykręcić i wyczycić?

Czy to coś poważniejszego?

Jak się zachować gdy dojdzie do takiej sytuacji.
Wyłaczyć - włączyć i jechać dalej?

Dzisiaj na całą noc rozłączyłem akumulator, może reset coś pomoże...
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw Maj 24, 2012 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup sobie spraj do czyszczenia elektroniki (ja mam sonax) i zrób konserwację pinów we tyczkach i gniazdach.
Następnie piny wysmaruj wazeliną bez kwasową lub możesz użyć droższych smarów do elektroniki bo są takie.

Dobre było by jeszcze przeskanować sterowniki ale po konserwacji.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marusia
*
*


Dołączył: Aug 28, 2010
Posty: 13
Skąd: Z pod Koszalina

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 19:43    Temat postu: marusia Odpowiedz z cytatem

słuchaj miałem identyczny przypadek jak opisujesz . kup sobie czujnik prędkości ( in ) i po kłopocie będzie jak go wymienisz. ten czujnik znajduje się w skrzyni po lewej części skrzynki zaraz obok wężyków od chłodzenia oleju . nie daj się wkręcić na wymianę skrzyni czasami bo to głupota kosztowna w serwisie mi zaproponowali właśnie wymianę skrzyni he he dobre nie .pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 9:38    Temat postu: Jazda Odpowiedz z cytatem

Ja bym jak najszybciej udał się na diagnostykę (jak czyszczenie styków nie pomaga).

To co opisujesz nie wskazuje na uszkodzenie skrzyni tylko na problem z elektryką/elektroniką. Najlepiej to naprawić zanim dojdzie do uszkodzenia mechanicznego skrzyni....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group