www.asu.pl :: Zobacz temat - Specyfikacja oleju silnikowego - Chrysler Neon 2.0 16V SOHC
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Specyfikacja oleju silnikowego - Chrysler Neon 2.0 16V SOHC

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Czw Lis 24, 2005 7:48    Temat postu: Specyfikacja oleju silnikowego - Chrysler Neon 2.0 16V SOHC Odpowiedz z cytatem

Posiadam Chryslera Neona 2.0 16V SOHC z 1995r z przebiegiem 170 000 km. Mam pytanie jaki olej powinien być w tym aucie przy takim przebiegu - jak zaleca producent, jak powinna byc specyfikacja oleju ????
Wymieniłem olej - niestety nie wiem jaki był wcześniej teraz mam VALVOLINE 10W 40 - i po 4 tys. km pojawił sie wyciek gdzieś w górnej częsci silnika , uszczelka pod głowicą jest sucha i od pokrywy zaworów tez . Zasugerowano mi że ten olej jest za cięzki i powinien być 10W 30 .
Byś może ktoś miał taki przypadek Question
Proszę o kontak .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Czw Lis 24, 2005 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co kombinować tylko wymienić uszczelkę i dalej na tym oleju jeździć......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 14:55    Temat postu: olej neon Odpowiedz z cytatem

Uszczelka pod pokrywą zaworow. Czesto w tych silnikach wlasnie z tej uszczelki leje. Sa one dosc drogie ale warto zainwestowac w nowa. Olej jest dobry i nie ma co z nim kombinowac.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomoc jednak obie uszczelki są nowe i nie ma na nich śladu wycieku oleju a nawet pocenia się silnika. Uszczelki są bardzo dobrej jakości kupione w servisie CHRYSLERA. Dlatego mechanik podsunął mi pomysł zmany oleju bo juz kiedyś mieli podobny przypadek z amerykańskim autem. Dlatego też szukam specyfikacji CHRYSLERA co do zastosownia oleju w tym modelu. Jesli ktoś posiada taką specyfikację lub inne sugestie będę wdzięczny .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 16:14    Temat postu: wyciek Odpowiedz z cytatem

To musisz znalezc przyczyne wycieku ( miejsce ). Moim zdaniem olej nic nie da Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group