www.asu.pl :: Zobacz temat - EXPLORER 2001- dynamiczna wymiana
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

EXPLORER 2001- dynamiczna wymiana

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 9:46    Temat postu: EXPLORER 2001- dynamiczna wymiana Odpowiedz z cytatem

Mam znajomego z explorerem jak w temacie.Ostatnio po przejechaniu ok.100km zapala sie lampka w skrzyni i skrzynie przechodzi w tryb awaryjny.Na zimno objawy mijaja i tak do nastepnego rozgrzania i ok.100km.
Z tego co sie orientowalem to pieciobiegowa skrzynia 5R55E,auto z napedem 4x4.
Kontrola oleju wykazala wlasciwy poziom,nie czuc spalenizny ale kazdorazowo na bagneci widac kilka pecherzykow powietrza.
Na dopietej kartce nie podoba mi sie nazwa oleju,jakis Texamate czy cos podobnego,bez dokladnej specyfikacji(podam ja jutro).
Teraz pytanie,ile potrzebuje oleju do dynamicznej wymiany i czy ten olej bedzie wlasciwy http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=valvoline+maxlife+atf ,jesli nie to jaki powinien byc wlasciwy.
Przebieg autka 191 tysiecy.
Pytanie zasadnicze,czy najpierw podjechac na komputer,czy zabrac sie za wymiane oleju.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 9:59    Temat postu: olej Odpowiedz z cytatem

Olej MERCON V . Ten olej co podałeś spełnia normę MERCON V więc jest OK. Ja najpierw podjechał bym na komputer Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mi sie tak wydaje,tym bardziej,ze jezdzi na gazie i ostatnio mu sie check swieci oraz lampka z pompowania/samopoziomowania tylnej osi.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 12:13    Temat postu: komputer Odpowiedz z cytatem

To tym bardziej zaczął bym od kompa...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:56    Temat postu: Re: EXPLORER 2001- dynamiczna wymiana Odpowiedz z cytatem

JEDI_V napisał:
Mam znajomego z explorerem jak w temacie.Ostatnio po przejechaniu ok.100km zapala sie lampka w skrzyni i skrzynie przechodzi w tryb awaryjny.Na zimno objawy mijaja i tak do nastepnego rozgrzania i ok.100km.
.


nie opisze tego dokladnie bo bylo to jakis czas temu ale mechanik w samko opowidajac mi o roznych zjawiskach podczas pracy skrzyni i jak rozpoznac niedomagania oraz usterki zwrocil mi uwage iz czestym zjawiskiem jest to co opisales.
z tego co pamietam mowil ze takie zachowanie jest wtedy gdy ulega uszkodzeniu cewka elektrozaworu sterujacego konwerterem. dziala tylko na zimno.

moze to jakas wskazowka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group