www.asu.pl :: Zobacz temat - czemu świeci "chek engine" po wymianie uszczelek
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czemu świeci "chek engine" po wymianie uszczelek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 18:13    Temat postu: czemu świeci "chek engine" po wymianie uszczelek Odpowiedz z cytatem

Witam!
Warsztat wymieniał mi uszczelki (góre) w Pontiacu Montanie 3.4 odpalili, silnik chodzi bez zarzutu ale jak się rozgrzeje to włącza się lampka "Chek Engine" i nie trzyma wolnych obrotów, facet powiedział, że tak jakby zasysał za mało powietrza, teraz wisi na komputerze ale nie wiedzą co, na razie sprawdzili silnik krokowy ale wszystko z nim ok. Nie wiecie co to??
Przed wymianą było ok. Miałem dość słaby akumulator a auto stało z tydzień (długi weekend). Mówili, że żeby odpalić musieli naładować akumulator. Czy to mogło mieć wpływ?
Pozdr!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moze miec aku wpływu na check prawdopodobnie cos zjebali ze sie tak wyraze uszkodzili akis czujnik lub cos innego skoro przed wymiana bylo ok !! Zlych uszczelek komputer nie wykrywa Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak sądzę. To zależy z jaką czułoscią mechanik podchodzi do auta.
Ja jak wymieniałem uszczelke pod głowicą w moim Windstarze czały czas drżałem zeby nie uszkodzić instalacji bo ilość kabli trochę przeszkadzała przu całej operacji. Wszystko luzowałem, podwiązywałem itd. A w warsztatach często dobre szarpniecie rozwiazuje problem, i myślę że to może być powodem Twego uszkodzenia. Gdzieś coś oberwali, pękło albo nie łączy. Bo sama mechanika dla przeciętnego mechanika to powinna być kaszka z mlekiem. No, pod jednym warunkiem - ŻE MYŚLI !!

Wojtek
Ford Windstar LX 3,8/95 na gazie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 9:37    Temat postu: Re: czemu świeci "chek engine" po wymianie uszczel Odpowiedz z cytatem

Vlad napisał:
Witam!
Warsztat wymieniał mi uszczelki (góre) w Pontiacu Montanie 3.4 odpalili, silnik chodzi bez zarzutu ale jak się rozgrzeje to włącza się lampka "Chek Engine" i nie trzyma wolnych obrotów, facet powiedział, że tak jakby zasysał za mało powietrza, teraz wisi na komputerze ale nie wiedzą co, na razie sprawdzili silnik krokowy ale wszystko z nim ok. Nie wiecie co to??
Przed wymianą było ok. Miałem dość słaby akumulator a auto stało z tydzień (długi weekend). Mówili, że żeby odpalić musieli naładować akumulator. Czy to mogło mieć wpływ?
Pozdr!


jakie numery kodów błędu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 17:51    Temat postu: Check Odpowiedz z cytatem

Jutro będewiedział, co pokazał komputer. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 22:07    Temat postu: check Odpowiedz z cytatem

Niestety padła sonda Sad ! Mało prawdopodobne żeby podczas wymiany uszczelki została uszkodzona, (no bo niby czemu), więc pewnie zbieg okoliczności...
W dodatku u elektryka okazało się, że rozrusznik cienko kręci (szczotki) ale czy to mogło mieć wpływ, albo to, że auto stało sporo dni (długie weekendy) . Pytanie raczej retoryczne bo już tego nie rozgryze...
W każdym razie komputer pokazał tylko błąd na sądzie a teraz pokazuje 0 błędów.
Trochę mi tylko dziwno, że przed tym jeździłem i wszystko ok, a tu nagle rozrusznik, sonda, ..... "jesteś zdrowy - nie chodź do lekarza, bo się okaże że umierasz" Smile
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sonda jest zbudowana z delikatnego ceramicznego materiału bardzo podatnego na uszkodzenia mechaniczne nawet lekkie puknięcie upadającym kluczem może spowodować uszkodzenie (skoro działała jak oddawałeś to dodaj sobie resztę) a rozrusznik ma prawo być jusz osłabiony po takim czasie pracy w końcu ma parę lat Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

identyczne zdarzenie mialem ja tyle tylko ze przy naprawie skrzyni przed naprawa bylo cacy a po wyjechaniu z warsztatu i przejecchaniu 4 km zaswiecila sie kontrola i okazalo sie ze padnieta sonda i oczywiscie drugi warsztat elektryczny i dodatkowe 400 zl.Ale niewiedzialem ze jest tak latwo uszkodzic bo bym staral sie wcisnac to mechanikom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak... szkoda że nie wiedziałem, też bym ich uczulił. Teraz już "po herbacie".
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 14:37    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Oj, ale wy jestescie podejrzliwi Very Happy . Sondy padaja. Tak samo jak zuzywaja sie swiece, tak samo zuzywaja sie sondy. Moze poprostu zbieg okolicznosci Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group