www.asu.pl :: Zobacz temat - Picowanie auta przed sprzedażą czyli jak oszukuja handlarze.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Picowanie auta przed sprzedażą czyli jak oszukuja handlarze.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 11:57    Temat postu: Picowanie auta przed sprzedażą czyli jak oszukuja handlarze. Odpowiedz z cytatem

Witam
Gadałem ostatnio z gościem,który ściąga auta z EU do Polski. Pierwszą rzeczą jaką robi się przed wystawieniem auta na sprzedaż to cofnięcie przebiegu. Auta z lat 1992-2000 nie mogą mieć więcej niż 200k a nowsze więcej jak 130k . Gostek opowiadał że fordy mondeo MK4 które ściąga się z Holandii i z Niemiec mają już najechane po 180-280k przebiegu i to normalka by pierwsza cyferka zniknęła.
Co się tyczy książek serwisowych to cwaniacy po robili sobie pieczątki i się nimi normalnie wypożyczają, książki serwisowe też bardzo łatwo dostać.
Co się tyczy prowizorki przed sprzedażą to mycie silnika wnętrza i auta z woskowaniem i polerką to norma gorzej że są patenty aby zataić stan mechaniki. Słyszałem o wbijaniu wkrętów w gumy żeby nie słychać był na wybojach żę zawieszenie do roboty. Do uszkodzonej uszczelki pod głowicą robią taki patent że 2 opakowania uszczelniacza od chłodnic mogą załatwić sprawę Ale trociny czy makaron do skrzyni to myślałem że to ściema jest:D znacie jeszcze jakieś patenty handlarzy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to nic nowego nie powiedziałeś.

Ja tylko powiem, że widziałem wiele aut przywiezionych z Niemiec, gdzie stały na placu u Turka 3 miesiące albo więcej.
Na zewnątrz oblepione ptasią kupą, kurzem, syfem z drzew.
Syf w środku. Przypominało to bardziej kurnik niż samochód.
Widziałem nawet jak chłopaki folie na fotele kładą żeby się nie pobrudzić w drodze do Polski.

24 godziny po przyjeździe do Polski auto wygląda niemal jak nowe.
Odkurzacze piorące, myjki parowe itp. bzdety - auto jest czyste, nie ma nieprzyjemnych zapachów.
Kilkukrotne mycie, potem wcieranie kilku specyfików w lakier, alufelgi, gumy. No i auto gotowe - aż chce się jechać Very Happy

Np. w autach z koncernu VW wiedzą, które elementy wnętrza najbardziej się niszczą - np. klamki wewnętrzne i uchwyty za które ciągniesz by zamknąć drzwi.
Doskonale wiedzą, jak się nimi zająć by wyglądały dobrze przez jakiś czas lub też mają swoje na wymiane w dobrym stanie.

Ale znam też handlarzy, którzy takich aut nigdy nie przywieźli i raczej nie przywiozą.
Wszystko zależy na kogo trafisz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://superwizjer.tvn.pl/57618,samochody-bardzo-uzywane,aktualnosc.html
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, gorsze rzeczy się działy, dzieją i dziać się będą Crying or Very sad Kręcenie liczników to pikuś przy autach uszkodzonych. Mam na mailu sporą kolekcję aut sprowadzonych do PL z USA i naprawdę nie wiem co lepsze - kupić pocofkę z tureckiego placu czy auto z USA bez sprawdzenia Carfaxu/AutoChecka i bez zdjęć...
O praniu czy poprawkach lakierniczych nawet nie ma co pisać. Polecam wyjazd do Utrechtu, tam każdy idealista stanie się realistą (bylem i widziałem bieg z przeszkodami Laughing )

Zresztą jaki rynek i kupujący takie na nim produkty (auta po sprowadzeniu do Polski są tańsze niż w krajach zakupu, oczywiście same bezwypadki po lekarzach i niepalących dziewicach z wehrmachtu)

poszperałem i dwa takie pierwsze z brzegu





edit: dla pelnego obrazu na górze before na dole after:


_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajne,polak potrafi Very Happy
pokaz to coupe po n aprawie bo nie widac.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszzzz.... dodałem zdjęcia z tylu bo są ciekawe







edit: uprzedzając pytania, tak to jest to samo auto nie przeszczep Evil or Very Mad
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile



Ostatnio zmieniony przez mihauek1 dnia Sro Kwi 18, 2012 13:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To TVNu to i tak nic bo nie ma tematu aut skasowanych. lepiej miec 100tys wiecej najechane ale auto bezwypadkowe a nie cos spawane z 4ech. Dzis znajomy przyjechal mercem ktory byl przeswietlony i okazalo sie ze z dwoch zrobiono jeden tak ze sie nie dalo bez przeswietlenia zorientowac. autko bezwypadkowe z 2008 za 130k promocja normalna dwa merce w cenie jednego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ford USA fajnie zrobil:D w taurusach mustangach itp zod 1992 roku jest tak ze kierownica wyciera sie po 120tys mil:) I wiadomo co i jak. Przy 240tys jest tak wyślizgana ze ciezko to pominac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aż nabiję sobie kolejnego posta, Ladies and Gentleman`s the best of the best
też niestety auto robiono (na jakimś forum wypowiadał się były właściciel)







pytania, uwagi Question
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo ta bmka to standard:D
byliśmy jej foty cykać:D Stala kolo mnie 5 min drogi autem:D
Ten salon slynie z tego ze ma takie auta. Megane 2000 rok z gazem 120tys przebiegu a gaz mial zakladane przy 230 ia potem mial dacha i bokiem sie na drzewie zatrzymal:D
Corvette co u nich toi tez po dzwonie kupili ja za 10tys podpicowali i za 25 chca wcisnac frajerom. Gadalem z gostkiem byl w szoku ze tyle wiem o corvette ktora jest na sprzedaz no jak 3 miechy wczesniej zrobilem 590km w dwie strony oczywiscie by ja zobaczyc:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laczki mi spadly.... Shocked
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wierz lub nie miałbym więcej czasu na wklejanie to serwery by padły od tego szajsu, miałem kiedyś na starym kompie zdjęcia z terminala w Gdyni jak odbieraliśmy tam auto z kolesiem w 2006 roku. Ciężko opisać to słowami, do dzisiaj pamiętam zwiniętego w rulonik jeepa liberty Rolling Eyes na parędziesiąt aut może 10 było w jako-takim stanie Shocked
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typ co tam siedzi jak widzi moje sho albo zielonego stanga to juz wkurwiony chodzi:D 11 zlomow u nich wykrylem bo rodzinkaod zeszlego aroku auta wymienia na nowsze zeby chodziaz mniej niz 15lat mialy:D No koledzy z forum tez:D wiec w ramach pomocyna forum MKP i ze blisko ode mnie to wpadam powkurzac handlarzy:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszej pięknej dziurawej stolicy jest firma która zajmuję się importem aut z USA. Ściągają stłuki po kasacji i robią z nich niezłe auta. Nie mam do nich żalu gdyż każdy ma wgląd do zdjęć jak wyglądało auto przed i po naprawy są na zajebiście wysokim poziomie no i ceny 2011rok mustang coupe v6 60tys do negocjacji. Tu jest uczciwie bo sam wiesz co masz do kupienia. Adresu nie pamiętam mogę kogoś podrzucić bo wiem jak jechać.
Widziałem ferrari nowy model ze światłami led heh z urwanym tyłem i składali go do kupy no i z8 bez przedniej szyby i słupków Very Happy tych aut może bym nie kupił ale ten mustang 2011 jak widziałem foty jak wyglądał przed i po i co robili to muszę przyznać że nieźle zrobili
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>przyjechal mercem ktory byl przeswietlony i okazalo sie ze z dwoch >zrobiono jeden

zeby sie zorientowac ze z autem bylo cos nie tak nie trzeba go przeswietlac czy uzywac innych czarodziejskich rozdzek!
wystarczy poskladac do kupy kilka faktow - po pierwsze to czy auto jest malowane ZAWSZE mozna poznac! wystarczy dobra pogoda i poprostu przyjrzec sie DOBRZE lakierowi! na fabrycznej powloce nie ma prawa byc zadnych parchow, a lakier bazowy w przypadku metalicow ma byc polozony rowno(rowno mam na mysli pigment!)...nie da sie polakierowac samochowu tak zeby sie nie dalo poznac! nawet w komorze bezpylowej trafiaja sie rozne kurze ktore na lakierze widac - cza sie tylko wpatrzec i patrzec pod roznymi katami! pomocne moga byc dobre okulary z polaryzacja i sloneczny dzien - widac kazde zalamanie na blasze. pozatym u handlarzy bardzo czesto przy lakierowaniu (bo oni to robia dosc niechlujnie/szybko) pomalowane zostaja na brzegach uszczelki, jakies listwy - cos co normalnie by trza zdemontowac ale na szybko sie tego nie demontuje bo czas, bo latwo cos zlamac, pokrzywic - i zostaje oblepione tylko tasma - wystarczy zagladnac pod uszczelki/listwy czy nie ma wargi na lakierze po tasmie, pozatym bardzo trudno dobrze oblepic samochod do lakierowania - a bezbarwny to takie dranstwo ze na wszystkim siada pozostawiajac takie zmatowione zapylenie...no a jak juz zorientujemy sie co w aucie bylo malowane to wtedy wystarczy sobie wyobrazic ze raczej 5-6 czy nawet 10 letniego nie maluje sie w calosci bo sie "lakier zmatowil w myjni" - maluje sie tylko wtedy gdy mial dosc powaznego dzwona - bo poprostu lakierowanie jest drogie, a dobre lakierowanie i zrobienie tej calej "otoczki" jak nalezy to juz wydatek pewnie od 5kzl w zwyz
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
janoush
*
*


Dołączył: Jun 04, 2007
Posty: 20

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu można więcej obejrzeć Smile

http://www.salvagedb.com/scamalerts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra stronka Exclamation
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najpierw zwracam uwage czy szczeliny miedzy elementami karoserii
sa rowne.Jak byl walniety przodem to pod maska mozna znalesc np nowa chlodnice. nowe nakretki itd.Tyl auta mozna sprawdzic poprzez wyjecie kola zapasowego i obejzenie podlogi.Tam przewaznie jak cos poprawiaja to robia to najbardziej niechlujnie.Na koniec rozpedzamy sie do 120(oczywiscie sprzedajacy jedzie z nami i najlepiej jak jest to waska ulica)i puszczamy kierownice poczym gwaltownie hamujemy.Jak nas niewywali z drogi i przezyjemy to znaczy ze auto mozna brac.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dzis widzialem kolejnego "kfiatka" po handlarzach- tym razem ze francyji Smile
pacjent - seat ibiza, sprowadzony ze francyji - przez obecnego wlasciciela ktory ma go juz kilka lat, wiadomo ze auto cos tam kiedys przeszlo ale nikt nigdy nie wnikal co - bo pewnie sam wlasciciel nie chcial sie juz wqrwiac Smile w kazdym razie wczoraj auto pojechalo na przeglad i wyszlo ze tylne hamulce slabe, sasiad sciagnal bebny i zobaczyl kfiatka Smile otoz aluminiowe cylinderki hamulcowe byly "PRZYSPAWANE" do stalowej tarczy kotwicznej (tarcza kotwiczna to ta blaszana wytloczka mocowana do wahacza/zwrotnicy do ktorej sa mocowane szczeki) - widac ze ktos kiedys cos tam grzebal, pourywal sruby i pospawal calosc....ale zeby alu do stali? zwykla elektroda(widac pomiedzy smarkami jeszcze szlake)?! smaczku dodaje fakt ze wlasciciel bezwiednie jezdzil tak z tymi hamulcami dobre kilka lat :-/ eh te zabojady - tak ze nie tylko u nas sa picownicy!!! Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. tego nie przebijecie.
Pewien Wlasciciel warsztatu samochodowego chcac przyoszczedzic, i teraz uwaga! planowal glowice szlifierka katowa...
A teraz bomba nr 2 jego syn (oczywiscie jeszcze wiekszy fachowiec od swojego taty) Nalewal tloki z cyny...A wazyl je bazarowa waga.
Jesli jest ktos ciekaw dalszych poczynan panstwa "S"
dajcie znac na temam taty i synka "S" sa juz legedy w wolominie.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 20:34    Temat postu: wały Odpowiedz z cytatem

Że ludzie jeszcze takie wały kręcą... Confused ( i się nie boją...)
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepszy patent zrobil kiedys mchanik mojemu kumplowi w aucie ktore mu swiezo sprzedalem. Typowi po naprawie hamulcow nie dokrecili kol i przy 80-90km/h sie kola urwly:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie przy kolach masz jakies kule? Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki z PS3 piszę:D mi komp się zjarał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group