www.asu.pl :: Zobacz temat - Caravan 94r 2,5l 17l benzyny po mieście!!!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Caravan 94r 2,5l 17l benzyny po mieście!!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 19:21    Temat postu: Caravan 94r 2,5l 17l benzyny po mieście!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy Mam małe pytanko. Mój caravan pali mi 17l benzyny po mięście w tym jesiennym okresie Exclamation Idea Idea Exclamation Idea . Rozumiem że to chyba z 5 l za dużo patrząc na spalanie waszych pojemności 3,0 i 3,3. Wybieram sie na regulację i chciałbym się dowiedzieć jakie powinno być NORMALNE SPALANIE tego silnika. Kupiłem to auto z takim silnikiem bo poruszam sie głównie po mieście i myślałem mała pojemność -małe spalanie. A tu takie rozczarowanie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa, spalanie zalezy od wielu rzeczy, od wielkości miasta, od odległości pomiędzy światłami (czerwonymi oczywiście) i od stylu jazdy. Ogólnie w nocy samochód pali mniej bo nie ma czerwonych świateł Smile A w dzień..w duzym mieście, przy ciężkiej nodze to może i tyle spalić. Auto jest ciężkie i w czasie ruszania pali kope paliwa. A tak przy okazji... przeglądając dyskusje na amerykońskich forach, okazuje sie że najmniej palą auta z silnikiem 3.8 litra Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżdzę jak emeryt, powoli przyspieszam (bo i tak nie ma czym Wink ),na mojej codziennej trasie przejazdu jest mało świateł, no może dużym powodem mojego spalania są krótkie ok. 3km, częste przejazdy wtedy to auto chodzi na ssaniu potem znowu ostygnie i znowu ssanie. Ale 17 l to duuuuża przesada Shocked Jakoś nie więrzę żeby auto z silnikiem 3,8 l np caravan paliło mniej niz mój caravan 2,5l Idea Idea Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój caravan z 96r. 3.8l pali około 18l gazu Exclamation
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co nyślicie o tym, że na takie spalanie ma wpływ niesprawny termostat Question Idea
_________________
Chrysler Voyager 3,3 LE 94r Zagazowany Wypas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś rozmawiałem z kolejnym mechem i powiedział mi, że na pewno mam niesprawną sondę lambda Shocked i komputer przeszedł w tryb awaryjny Shocked i stąd takie spalanie. Exclamation Question Idea Exclamation Question Idea Exclamation Question Idea Co o tym myślicie?
_________________
Chrysler Voyager 3,3 LE 94r Zagazowany Wypas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszkodzenie sondy na pewno ma wpływ na spalanie. Poza tym jak zauważyłem mój Windstar 3,8l bardzonie lubi krutkich odcinków. 2-3 wyjazdy do miasta właśnie w okalicach 3-4 km w jedna strnę od razu na komputerze spalanie wzrsta o 1-1,5 litra. Wystarczyże pojadę do brata 10 km w jedną stronę, prosta i pusta droga 10 km i w czasie jazdy widzę jak spalanie spadą na tym odcinku ok 0,5 litra.
Zresztą brat ma Scorpio 2,8 l 210Km i ma to zamo.
Tak więc czekamy na autostrady, albo do Stanów tam chociaż paliwo jest tanie Laughing

Wojtek
Windstar LX 3,8/ 95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pojemności to spalanie w tych autkach jest właśnie znacznie wieksze przy mniejszym silniku i podejrzewam ze nic nie masz zepsute to poprostu norma najoszczedniejszym silnikiem jest silnik 3,3L co do sondy to owsem jak padnie wzrośnie spalanie ale to twoje miesci się w załozonym przez producenta zakresie szczególnie że jest to automat jak domniewam a w obrebie 3 km raczej nie ma jak sie rozgrzac i chodzi na wzbogaconej mieszance jak jest zimno sprawdzic autko warto na jakims kompie ale nie duzo to pomoze ja osobiscie potrafie wykrecic spalanie w granicach 13-15l w miescie na krotkich odcinkach a na trasie 9-11L ale wątpie żeby 2,5L silnik dorównał temu spalaniu oprostu mui zezlopac wiecej zeby to auto rozpedzic a 3,3L wogole nie jest wymęczony w koncu to uklad V i 6 cylindrów.Mit o tym że czym większy pali więcej należy do przeszłości czym większy i roztropniejszy kierowca tym mniejsze spalanie Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś byłem "na komputerze" i wszystko jest ok a w szczególności sonda lambda. Mam do wymiany tylko termostat. Jak zmienię to Wam powiem ile pali naprawdę Smile
_________________
Chrysler Voyager 3,3 LE 94r Zagazowany Wypas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak naprawdę to pali 13,8 l gazu po mieście (zimą!!!!!!!) + trochę benzyny Very Happy Jestem baaaaaardzo zadowolony Very Happy
_________________
Chrysler Voyager 3,3 LE 94r Zagazowany Wypas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak większość z nas posiadających amerykańce. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tommy
*
*


Dołączył: Oct 30, 2004
Posty: 21

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój 3.8litra DODGE GR.CARAVAN 94r.pali w city 18litrów gazu wolałbym zeby złopał 16.Za to na trasie to poprostu liniowiec 11-12itów gazu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 11:31    Temat postu: re: Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy !
Obudzcie sie!
Spalanie gazu po miescie 16-19L dla silnikow V6 ca.3L jest normalne.
Na trasie 10-13 - tez jest normalne.
Kto schodzi nizej-szczegolnie w miescie to znaczy,ze albo sciemnia albo jezdzi na ubogiej mieszance i za moment bedzie krzyczal na ASU_Forum jak zmienic uszczelke pod glowica albo gniazda zaworow.
Cudów NIE MA !
Silniki V6 z zasady konstrukcji pala stos.duzo i tyle.
I prosze nie wciskac kitu, ze ktos w 3.3 albo 3.1 czy 3.8 ma 13L gazu po miescie..., jeszcze w automacie ?!
Jedyne o czym mozna podyskutowac to roznice w spalaniu pomiedzy sekwencja a wolnossacym lpg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 12:50    Temat postu: Re: re: Odpowiedz z cytatem

Zyzo napisał:

I prosze nie wciskac kitu, ze ktos w 3.3 albo 3.1 czy 3.8 ma 13L gazu po miescie..., jeszcze w automacie ?!
.


No zalezy o definicji miasta - jeśli w mieście są jedne światła na skrzyżowaniu to i owszem moze być to możliwe. Ale jeżdząc (no znaczy sie stojąc) w korku w miasteczkach typu Wawa, Wrocław, Poznan to spalanko nie bedzie niższe niż 19l - do ruszenia furką co 50m (bez względu na tehnike jazdy:) ) potrzebna własna rafineria. A zapomniałem - w nocy... to i mniej niż 13 jest mozliwe Smile w każdym mieście
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group