www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 3.8 liczniki i inne niedoskonałości
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 3.8 liczniki i inne niedoskonałości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
scr3amer
*
*


Dołączył: Jun 21, 2012
Posty: 19

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 12:46    Temat postu: Voyager 3.8 liczniki i inne niedoskonałości Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Niedawno nabyłem Voyagera 3.8 AWD z 96 roku, na wstępie musiałem zrobić skrzynię bo lało się z niej jak z kaczki:) Po naprawie skrzyni mechanik stwierdził że jest problem z komunikacją ze skrzynią. Mam komunikację ze wszystkim poza skrzynią, oczywiście tym samym komputer sterujący również pewnie takiej komunikacji nie ma. Co może być przyczyną?

Mam również niewielki problem z licznikiem, mianowicie obrotomierz przekłamuje mi o jakieś 500 obrotów i prędkościomierz też coś nie bardzo dokładnie pokazuje. Poziom paliwa też z upływem jazdy schodzi do zera pomimo tego że w baku jest jakieś 10 litrów (jeżdżę na LPG).

Apropos komunikacji ze skrzynią mechanik stwierdził że może to być spowodowane problemem z licznikiem - czy to prawda? Dodam że mechanik, do którego czasem jeżdżę z amerykańcami jest jednym z najlepszych w Krakowie i pewnie w południowej Polsce:) Pewnie bym już u niego naprawiał tą usterkę ale po przeprowadzce mam do niego 200km więc jeśli jest taka możliwość wolałbym usterkę usunąć samemu.

Proszę o porady i pomoc.
Pozdrawiam.

Właśnie znalazłem dwa zimne luty, które poprawiłem i po zamontowaniu zegarów mam to samo a dodatkowo jeszcze poziom paliwa przestał całkowicie wskazywać cokolwiek:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli problem z komunikacją, to zacznij od sprawdzenia stanu wszystkich złączy przy skrzyni- tego od komputera i wszystkich wtyczek od czujników (będzie tam też wtyczka od czujnika prędkości).
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
scr3amer
*
*


Dołączył: Jun 21, 2012
Posty: 19

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczniki wymienione i już wszystko działa jak należy - jeszcze nie wiem jak komunikacją ze skrzynią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzegorzlas
*
*


Dołączył: Jan 06, 2012
Posty: 79

PostWysłany: Sro Lip 11, 2012 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy mogę prosić o pomoc co dokładnie było przyczyną tych usterek?
Mam Caravana z 2002 roku i całkiem podobne objawy. Licznik km i prędkościomierza nie działa wcale, a poziom paliwa ubywa z upływem czasu chociaż auto jeździ na gaz!
Proszę o pomoc!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że na gazie zużywasz paliwo, to w pewnym stopniu normalne - zależy od regulacji instalacji gazowej, po jakim czasie (przy jakiej temperaturze) następuje przełączenie z paliwa na gaz- jazdę zaczynasz zawsze na paliwie. Jeśli chodzi o licznik ,to zacznij od posprawdzania wtyczek do czujników przy skrzyni.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Grzegorzlas
*
*


Dołączył: Jan 06, 2012
Posty: 79

PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie wtyczki już posprawdzałem.
Co Pan zrobił, żeby usunąć usterkę niedziałającego licznika?
_________________
Grzesiek
Chrysler T&C, 2011 r.
Pentastar 3.6V6 283 KM Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
scr3amer
*
*


Dołączył: Jun 21, 2012
Posty: 19

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przepraszam że tak późno ale przez jakiś czas miałem ograniczony dostęp do komputera. u mnie problemem było wysterowanie wskazówek tzn. rozebrałem liczniki, podpiąłem do kości bez frontowej szybki, ściągnąłem wskazówki i przestawiłem w pozycję zero. Teraz wszystko jest poprawnie choć nie wiem jak komunikacja ze skrzynią bo już nie zagłębiałem się w temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group