www.asu.pl :: Zobacz temat - centralny zamek głupieje mi grand caravan 3.8 2000r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

centralny zamek głupieje mi grand caravan 3.8 2000r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marusia
*
*


Dołączył: Aug 28, 2010
Posty: 13
Skąd: Z pod Koszalina

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 22:41    Temat postu: centralny zamek głupieje mi grand caravan 3.8 2000r Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich miłośników asu. Tak jak w tytule wariuje mi centralny zamek , a mianowicie otwieram zamek kluczykiem otwieram drzwi i coś mi pstryka w przekaźnikach pod kierownicą tam gdzie są bezpieczniki. Podczas tego dziwnego zachowania mryga mi światło w środku auta . Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu zapłonu wszystko jest ok . Nie wiem co to może być , przychodzi mi do głowy że to jakiś przekaźnik odmawia posłuszeństwa tylko nie wiem który to od sterowania zamkiem. przy okazji zegarek też się zeruje . Przełącznik w drzwiach nie działa do puki nie włączę zapłonu . Zamka centralnego nie mam na pilota tylko kluczykiem otwieram a resztę zamków otwierałem przełącznikiem w drzwiach. Crying or Very sad ciekawe co za chochlik wlazł . Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakies fatum chyba na te grand caravany:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marusia zdejmij obicie drzwi i zobacz czy któraś wiązka nie jest zawilgotniała bądź nie masuje.


Alexander proszę cię NIE TROLUJ!!!!.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 5:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marusia,miałem podobny przypadek z tymi migającymi światłami w środku auta i terkotaniem przekaźnika radze tobie natychmiastową wymianę włącznika świateł, dobrze że akurat byłem w aucie bo zaczął mi się palić i dymić owy włącznik
jeśli chcesz sprawdzić czy to na 100% owy włącznik to proponuje zrobić tak:otwórz auto, na włączniku świateł masz jedno lub dwa pokrętła ( sterowanie oświetleniem wewnątrz auta oraz ustawienie wysokości położenia reflektorów), przekręć te pokrętła do samego dołu, następnie zamknij auto i spróbuj je otworzyć tak jak to robiłaś wcześniej gdy miałaś problemy z oświetleniem i terkotaniem przekaźnika, jeśli wyżej wymieniony objaw nie wystąpił (a zapewne tak będzie)? to masz dowód że masz uszkodzony włącznik świateł, i jak pisałem wyżej radze szybką jego wymianę
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 10:36    Temat postu: terkotanie Odpowiedz z cytatem

Terkotanie przekaźnika najczęściej spowodowane jest słabą masą. Ale tutaj może się nie obejść bez elektryka ze schematami Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marusia
*
*


Dołączył: Aug 28, 2010
Posty: 13
Skąd: Z pod Koszalina

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witam ponownie słuchajcie jeszcze nic nie patrzyłem ,ale na razie od paru dni jest oki. Very Happy Może kable były zawilgocone . co prawda tym autem jeździłem sporadycznie , ale ostatnio wypuściłem się w trasę około 500 km i mu przeszły te wybryki . być może było albo jest coś luźne ,a od drgań się naprawiło . Aha zauważyłem że czasami po otwarciu drzwi od strony kierowcy nie działało mi zamykanie i otwieranie zamka . Ale jak poruszałem kostką łączącą drzwi i karoserię to za działało to pewnie wina kostki . A żeby ją od piąć trzeba odkręcić drzwi bo jest kiepskie dojście albo zdjąć nadkole. Jak się ociepli to na pewno zerknę bo nie mam garażu a pod chmurką to nie ta pora Pozdrawiam Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
warsiawiak
*
*


Dołączył: Jun 18, 2011
Posty: 32
Skąd: Waaarszawaaaa

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, podlacze sie nieco do tego tematu, bo ja mam pokrewny problem...
Otoz w moim voyagerze otwieraja sie same drzwi na postoju ( nieistotne czy kluczyk jest w stacyjce czy nie, czy silnik uruchomiony czy nie, czy centralny zalaczony czy nie).
Na razie rozlaczylem kostke elektr w obudowie drzwi, ale zastanaiwiam sie czy to problem kostki czy moze sterowania z podsufitki (kto wie czy tam jakas woda nie podciekla bo przedwczoraj kilka razy nie zareagowal przycisk otwoerania bagaznika a leje od dwoch dni)

czy moze ma ktos pomysl ktoredy do tego tematu podejsc?
_________________
2006 T&C Touring 3,8 zagazowany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group