www.asu.pl :: Zobacz temat - Prostowanie podłogi i tylniego mostu, Mustang - GDZIE??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prostowanie podłogi i tylniego mostu, Mustang - GDZIE??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> dolnośląskie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
squni
*
*


Dołączył: Mar 06, 2012
Posty: 2

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 20:13    Temat postu: Prostowanie podłogi i tylniego mostu, Mustang - GDZIE?? Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od dłuższego czasu szukam po Wrocławiu warsztatu, gdzie uda mi się naprawić swojego Mustanga 2000 (basic). Trafiłem dzisiaj na tę stronę, ale lekko nie mogę się połapać, a czas goni.

Problem polega na tym, że byłem już na jednych pomiarach na płycie i samochód jest minimalnie krzywy w niektórych punktach (poprzedni właściciel zataił stłuczkę). Dodatkowo dwóch innych mechaników stwierdziło krzywy tylny most (opinii było o wiele więcej, bo po mechanikach się już dużo najeździłem).

Aktualnie szukam porządnego warsztatu, gdzie ludzie znają się na robocie, mają płytę, oprogramowanie i nie odwalają fuszery (co jest ważne, bo już nie raz bywałem u "magików").

Z tego wszystkiego wynika, że wymagane jest u mnie prostowanie podwozia oraz tylnego mostu. Ewentualnie sprowadzenie mostu i wymiana - oglądałem już setki ofert sprzedaży, ale wszystkie zza oceanu, nie zajmuję się sprowadzaniem części więc nie mam kontenera, a jedna przesyłka samego mostu to koszt rzędu $1000.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Most kosztuje kolo 1500zl
plyty podlogowej nie wyprostujesz nigdy. Jesli masz przekoszony most i plyte w mustangu z lat 1994-2004 to nie byla stluczka a mocne walniecie i ja bym tego nie robil. WYmien most (prostujac zawieszenie i mocowanie bo pewnie sie tam tez wykrzywilo lub wyrobilo jak nie bylo rowno spasowane i tyle. plyta i tak bedzie krzywa i tak bo to jest odksztalcenie plastyczne metalu czyli nie da si zadnym sprzetem wyrownac tego jedyne co mozna to dokonac korekty okolic mocnowania zawieszenia i ukladu napedowego zeby nastepny most byl ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
squni
*
*


Dołączył: Mar 06, 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nie da się? To po co w warsztatach mają płyty? Wink

Nie chcę tego wyprostować w 100%, aby nic nie było widać.. czyli jakby pod sprzedaż. Mi chodzi przede wszystkim oto, aby samochód doprowadzić do jak najlepszego stanu, abym mógł nim sam bezpiecznie śmigać (aktualnie na zakrętach ucieka mi tyłek, na dołkach też lubi).

Wciąż szukam warsztatu.. Sad

p.s. most jest minimalnie skrzywiony, ale po drugiej stronie niż jest widoczne "walnięcie", więc to chyba dwie różne akcje, albo jedna akcja ale różne przyczyny (np. walnięty od boku krawężnik po początkowej stłuczce).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> dolnośląskie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group