www.asu.pl :: Zobacz temat - rejestracja rozmiar usa a polska
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rejestracja rozmiar usa a polska

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 21:08    Temat postu: rejestracja rozmiar usa a polska Odpowiedz z cytatem

ma ktos pomysl na rejestracje. jak wiadomo polskie rejestracje kwadratowe sa przeznaczone chyba do stara 28(tylko). o ile szerokosc jest prawie taka jak usa to wysokosc o jakies dobre 5-7 cm za duza. nie podoba mi sie giecie rejestracji ani tez zaslanianie rejestracja polowy auta. mozna tez obciac chociaz to niezgodne z prawem Wink myslalem nad zeskanowaniem tablicy, "poprawieniem" zdjecia tak zeby biale bylo przezroczyste, odpowiedznie przeformatowanie i wydrukowanie go na bialej folii samoprzylepnej. oczywiscie w takim przypadku tez policja moze robic problemy. oryginal moze byc w bagazniku...
czemu w niemczech, austrii i innych krajach przewidzieli takie tablice. czemu jak wprowadzano biala blachy w projekcie ustawy byly takie wlasnie ale nie przeszly. po co sa te kwadratowe obecne?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopoki sie ktos nie przyczepi to bedzie OK Smile kumpel z pracy zgubil tablice i chyba z rok jezdzil z zalaminowanym skanem przedniej tablicy...nikt sie go nie czepil, ale tez nie byl w tym czasie kontrolowany! ale mysle ze jak bys trafil na czepialskiego funkcjonariusza to moga byc problemy z tytulu np. podrabiania znakow homologacyjnych (bo na rejestracji jest przeciez hologram). przykrec ta nasza wstretna kwadratowa, podoginaj i tyle...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzialbym zamontowal laminowana w amerykanskim wymiarze,a orginal przymocowal w bagazniku od spodu klapy.To przeciez chodzi glownie o to,ze w razie W,pozaru itp mozna po wypuklosciach ja odczytac.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pipisalem z roznymi ludzmi z allegro ktorzy robia rejestracje. odpowiedzi s czasami biegunowo rozne. od : nie robie podrobek bo to jest karalne,niech se pan zamowi w urzedzie kwadratowe(do stara chyba Wink ) po talie,ze niema problema ,poprosze skan pana rejestracji zrobimy dowolny wymiar:)
mam wiec wglad jak bedzie wygladala rejstracja w wymiarze usa i rejstracja polska ale pomniejszona.
rejestracja w wymiarze usa to sadze ze od razu manadat bo z kilometra widac,ze podroba-mimo,ze tloczona. zaleta-pasuje idealnie i nawet do ramki mozna wlozyc.
rejestracja polska dwurzedowa ale pomniejszona tak,zeby sie zmiescila w zaglebienie bedzie wyzsza i wezsza od usa za to zachowa proporcje,czcionke,kolory i bedzie na folii odblaskowej. oryginaj oczywiscie bedzie w bagazniku jak radzi jedi_v z zamontowanymi odpowiednimi zaczepami umozliwiajacymi szybki montaz i demontaz. w razie czego "wracam ze lotu i nie chialem robic obciachu wystajaca blacha". wiem wiem-lamie przepisy ale jak ich nie lamas skoro sa niezyciowa. w projekcie zmian jest rejestracja usa ale nie wiem czu =y ktos z nas doczeka tego projektu...

http://polskietablice.prv.pl/
(dzial: propozycje zmian)

http://www.wykop.pl/ramka/735769/projekt-zmian-polskich-tablic-rejestracyjnych/
(punkt nr 4)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też wkurza ten badziewiasty "kwadrat" ,bo tak wystaje,że ramka obija się o zderzak.A już najbardziej nie podoba mi się przednia tablica montowana w "kanadyjczyku" na zderzaku.Psuje całkowicie dość wyjątkowy jak dla mnie wygląd tego auta.Dlatego schowałem ją pod zderzak i teraz jest ok Smile.Jak na razie raz tylko zwrócono mi uwagę,że tablica jest za mało widoczna na co ja odparłem,że tam jest oryginalne mocowanie więc dlaczego miałbym to zmieniać? Wink Trzeba trafić na upierdliwca,żeby się doczepił.
Będziesz zamawiał ten skan?Ciekawe jak to wyjdzie-może też coś wydumam ze swoją?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mnie zastanawialo,dlaczego im w polsce przeszkadza mniejsza tablica w nietypowym aucie? 20 pare lat temu byl facet w Bydgoszczy co wybijal male tablice do tylu - mialem taka w swoim Buicku i jakos (na szczescie) nikt sie wtedy nie czepial.>><, Ale za to na Florydzie ( i jeszcze paru innych stanach) nie ma obowiazku uzywania tablic przednich Laughing Mozna tam przyczepic tabliczke z dowolnym napisem albo obrazkiem , albo po prostu nic - pusty zderzak.

Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naszym politykom przeszkadza logiczne i zdroworozsądkowe myślenie.Zawsze muszą poprawiać coś co już dawno przyjęło się w innych bardziej cywilizowanych krajach i w dodatku jeszcze "działa".
Po poście Esdarka też naszła mnie ochota na zmianę i na pewno to zrobię.
Trzeba trochę wyluzować,bo ten "kaganiec" zaczyna mnie już coraz bardziej uwierać Wink


http://imageshack.us/photo/my-images/842/pts3.jpg/

Miała być fotka a wyszedł adres.Nie wiem co spaprałem Sad
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Zawsze mnie zastanawialo,dlaczego im w polsce przeszkadza mniejsza >tablica w nietypowym aucie? 20 pare lat temu byl facet w Bydgoszczy co >wybijal male tablice do tylu

marku problem polega na tym ze 20 pare lat temu obowiazywaly stare przepisy mowiace jedynie o rozmiarze bialej czcionki na czarnym tle... ale od kad jestesmy w tej "europie" to jacys madrzy doszli do wniosku ze tablice moze robic tylko jeden(kilka firm), im dali tylko koncesje i do tego na kazdej tablicy masz hologram z numerem zgodnym z nalepka w dowodzie rejestracyjnym i chyba karcie pojazdu ;/ i to o podrabianie tych wlasnie hologramow chodzi - bo bez tego tablica niby nie wazna Smile
to i tak sie troche uspokoilo bo nie wiem czy ktos pamieta ale jak weszly nowe biale tablice to przez pierwsze lata jak ktos zgubil jedna tablice to szedl do urzedu, placil 50 zl i mu dorabiali ta jedna tablice ale juz bez tych hologramow i wtedy mogl legalnie jezdzic po polsce ale do niemiec juz nie wjechal ;/ a potem cos pozmieniali i jak sie zgubilo jedna tablice to juz trzeba bylo przerejestrowywac samochod na calkiem nowe numery..a teraz ak jest to nawet nie wiem i nawet nie chce wiedziec...kraj rodem jak u Barei Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zgubiłeś czy Ci ukradli to zawsze dostawałeś duplikat tablicy rej. Nie było potrzeby wyrejestrowania. Mi jakiś gnojek zajumał jedną tablicę z 4 lata temu. Mam duplikat i jeżdżę ze świstkiem o skradzionej tablicy. Kilka razy miałem kontrolę drogówki i trwało to dłużej bo sprawdzali numer VIN itp. Za granicą jest już trudniej w razie kontroli więc może dlatego warto przerejestrować zamiast brać duplikat.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj ojciec zgubil jedna tablice (jakies 4 lata temu) i wtedy jedynym rozwiazaniem bylo poprostu przerejestrowanie od nowa auta! malo tego - cza bylo normalna oplate za rejestracje zrobic (tj. za probne blachy tez) i czekac miesiac na twardy dowod (ten miesiac jest na sprawdzenie danych- mimo iz samochod byl zarejestrowany wczesniej w tym samym urzedzie! ba nawet na tym samym komputerze!!!)...no ale za probny dowod i fikcyjne probne tablice cza bylo zaplacic Sad
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co urząd to inaczej. Np sytuacja która mnie trapi. Miałem motorower dla zniżek kupiłem jakiś czas temu, ale nie zgłosiłem w wydziale komunikacji. Oczywiście polisa na mnie, ubezpieczyciel wiedział o umowie k-s. mam już 60% zniżek więc trzeba było zezłomować motorower coby nie płacić 30zł rocznie OC. Kasacja odbyła się poprawnie więc idę do PZU i mówię że skasowałem pojazd w okręgowej stacji demontażu pojazdów. Mam papier itd. Oni nie uznają więc idę do siebie do wydziału komunikacji we wrocławiu i pytam czy jest możliwość otrzymania decyzji o kasacji pojazdu "zaocznie" czyli bez mojej obecności np poleconym listem, a nie przez upoważnienie. We wrocławiu się nie da ale zadzwoniłem do cieszyna tam gdzie motor jest zarejestrowany i tam bez problemu dostałem informacje co i jak. I załatwili mi to przez list polecony.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuzwa i niby jeden kraj jedno prawo-ja tez mialem takie przypadki z urzedami w roznych miastach. dziki wschod...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zareb i dostales na auto 60% znizki za motorower? pytam bo tu sie duzo pozmienialo i znizke mozna dostac ale tylko tedy gdy motorower byl ubezpieczony przed chyba 97rokiem
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak kupiłem go w 2007r i do 12.2011 miałem już 60% zniżek. Potem go zezłomowałem
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group