www.asu.pl :: Zobacz temat - Odgłosy i Wibracje skrzyni Dodge Stratus Coupe
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odgłosy i Wibracje skrzyni Dodge Stratus Coupe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 20:55    Temat postu: Odgłosy i Wibracje skrzyni Dodge Stratus Coupe Odpowiedz z cytatem

Witam !

Proszę o porady. Auto Dodge Stratus Coupe 2.4 SOHC w automacie (Mitsubishi) W okresie zimowym jak spada temperatura po przekroczeniu prędkości 40km/h słychać jakby "chrumkanie" skrzyni z wibracjami przenoszącymi się na nadwozie, jak silnik i skrzynia złapie normę w temperaturze to "chrumkanie" i wibracje zmniejszają się . Olej w skrzyni wymieniony w serwisie DODGE CHRYSLER - MOPAR ATF +4 jakieś 15000km temu. Wymieniłem już wszystkie poduszki silnika i skrzyni - bez efektu. Co to może być ? Dodam tylko, że biegi zmienia gładko bez szarpnięć .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 23:26    Temat postu: chrumkanie Odpowiedz z cytatem

Czy chrumkanie pojawia się od 40 i jego częstotliwość zwiększa się wraz z prędkością Question Czy jak silnik i skrzynia się nagrzeją to całkowicie ustaje ten dźwięk oraz wibracje Question Czy np. przy 100km/h też słychać ten odgłos Question Jaki rok samochodu Question Czy tak jest od momentu zakupu samochodu czy pojawiło się to nagle Question
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgłosy zaczynają się od 40km /h, na postoju i pozycji "N" nic nie słychać - także tylko przy załączonym napędzie i dodawaniu gazu jak puszczam gaz to jest cisza. Odgłos zwiększa się wraz z prędkością i przy 100km/h też jest. Jest to prawdopodobnie od zakupu (2lata temu)bo auto kupiłem na wiosnę, zauwazyłem to dopiero na jesień.Latem przy wyższych temp. nic nie słychać. Rok auta 2001.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 11:07    Temat postu: rocznik Odpowiedz z cytatem

W tym roczniku występowały w rodzaje skrzyń : F4A422 lub A604 (wiesz może która występuje i Ciebie Question )

Jestem ciekaw czy przy wymianie oleju były jakieś opiłki w skrzyni... Confused

Czy to chrumkanie nie przenosi się gdzieś z napędu Question (np. przeguby)

Jeśli z półosiami wszystko OK to albo mechanizm różnicowy, albo kosz (2 lub 3 bieg) albo konwenter.

A ile masz obrotów przy 100km/h (chodzi mi o to czy są wszystkie biegi) Question
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli istotnie jest skrzynia serii F4A42-2 to przyczyna wibracji ,szczegolnie zima, moze byc niewlasciwy olej. Do tych skrzyn nalezy uzywac TYLKO oleju o specyfikacji SPIII , najlepiej oryginalnego Mitsu. >><<Olej Mopar ATF+4 nie jest odpowiedni i nie powinien byc uzywany zamiennie,gdyz moze doprowadzic do uszkodzen konwertera z powodu innej charakterystyki ciernej.Wszystkie servisy w Usa o tym wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos czuje mark ze zaraz bedziesz mial wyklad o stosowaniu oryginalnych produktow.
tu nie usa. tu jest polska. a to nie kraj tylko stan umyslu. tu wszystko musi dzialac, na zamiennikach i uzywkach zwlaszcza Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 16:17    Temat postu: jaja Odpowiedz z cytatem

Ale by były jaja jak by w autoryzowanym serwisie zły olej zalali Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to niezły tu temat powstał Rolling Eyes
Jak tylko kupiłem auto to pierwsze o czym myślałem to o wymianie oleju w skrzyni bo nie wiedziałem czy już był wymieniany no i z tym tematem udałem się do autoryzowanego serwisu Dodge Chrysler Jeep w Poznaniu. Auto w tym czasie miało przebieg 67600 MIL. Określono że jest tu montowana skrzynia Mitsubishi F4A42 podobno (według serwisu) tu olej wymienia się metodą dynamiczną bez wymiany filtra - filtr wymienia się tylko przy awariach - co mnie trochę zdziwiło, no ale czemu nie wierzyć serwisowi ? No i poszło 7L oleju MOPAR ATF +4 . Przyznam, że nie było mowy o innym oleju. Po wymianie skrzynia chodziła bardzo dobrze - aż do okresu jesiennego (spadek temp.) i pojawienia się tego "chrumkania". Do teraz skrzynia chodzi bez zarzutu i nie efektu ślizgania się biegów, nie szarpie ani inne historie - tylko ten odgłos i wibracje. Jutro sprawdzę jakie sa obroty przy 100km/h bo nie pamiętam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HarryAngel napisał:
cos czuje mark ze zaraz bedziesz mial wyklad o stosowaniu oryginalnych produktow.
tu nie usa. tu jest polska. a to nie kraj tylko stan umyslu. tu wszystko musi dzialac, na zamiennikach i uzywkach zwlaszcza Laughing
Zagladam dzis na forum, a tu.....na szczescie nie ma wykladu! Laughing Dobrze wiesz,ze nie upieram sie przy oryginalch.Niech to bedzie zamiennik ale wlasciwy.Jesli ma byc SPIII , to SPIII - obojetnie jakiej firmy.Ale nie ATF+4 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 1:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nomore4 napisał:
Określono że jest tu montowana skrzynia Mitsubishi F4A42 podobno (według serwisu) tu olej wymienia się metodą dynamiczną bez wymiany filtra - filtr wymienia się tylko przy awariach - co mnie trochę zdziwiło, no ale czemu nie wierzyć serwisowi ? No i poszło 7L oleju MOPAR ATF +4 . Przyznam, że nie było mowy o innym oleju.
Pierwsza rzecz,to sprawdz koniecznie co jest napisane na miarce oleju,konkretnie na bagnecie. Arrow Po drugie : oleJ SPIII ma zupelnie inna charakterystyke przenoszenia momentu obrotowego.Jest bardziej - mowiac prosto - sliski ( u nas mowi sie "slippery" ).Z kolei olej ATF+4 jest bardziej sliski niz dexrony , ale duuuzo mniej niz SPIII.Dlatego uzywanie ATF+4 spowoduje szarpania i wibracje .Wniosek: skrzynia Stratus Coupe jest jeszcze bardziej wymagajaca niz Stratusa sedan i dlatego zrobiono specjalny olej ktory pozwala bardzo plynnie przenosic moment. To samo dotyczy Sebringa Coupe. Arrow Dla poparcia moich slow poszukalem w necie biuletyn servisowy dla tych skrzyn.Podane tam jest co ile WYMIENIA sie filter, a na str.8 napisano JAKI ma byc olej - http://www.chrysler-stratus.svava.dk/Indhold/TRANSM~2.PDF . Idea Nalezy zrobic kompletne plukanie skrzyni,wymiane filtra i zalanie wlasciwym olejem.Dluzsza jazda na ATF+4,zwlaszcza zima spowoduje przyspieszone zuzycie skrzyni! --- Wydrukuj i zanies te instrukcje do swego Servisu .Zloz reklamacje i domagaj sie zwrotu kosztow za stracony czas i poniesione ryzyko.........chyba ze na bagnecie rzeczywiscie jest napisane inaczej - w co watpie. Arrow Co do olejow SP - starszy typ SPII zostal calkowicie wycofany i obecnie uzywa sie tylko SPIII. W usa wystepuje pod nazwa DiamondSPIII , w Japonii DiaQueenSPIII a w europie czesto jako BP AutranSPIII.Mozesz zapytac w servisach Hyundaia - oni tez stosuja ten sam olej .>><< Aha,jeszcze jedno bardzo wazne - pamietaj,ze w Polsce obowiazuje ciebie Severe Service Conditions , to znaczy ze wymiana oleju i filtra co 15 tys. mil.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(to mój 1 automat) Tak jak napisał kolega MarkSeven na bagnecie jest napisane ATF SPIII - jak serwis mógł to przeoczyć ? No i coś mi się wydaje, że w tym tkwi przyczyna - pytanie tylko czy nic w skrzyni się nie uszkodziło przez ten czas - choć tak jak mówiłem odgłosy są tylko przy niskich temp. zewnętrznych. Pytanie tylko czy jakbym wymienił teraz olej na SPIII to wszytko powinno być dobrze ? Odnośnie oleju SPIII - prosiłbym o ukierunkowanie mnie czy kupić olej z servisu MITSUBISHI czy odpowiedniki z rynku BP, Valvoline itp. Czy jest jakaś znacząca różnica ? Dziś sprawdziłem jak zmienia biegi przy normalnym użytkowaniu pedału gazu Także kolejno 1-2 ok. 2800obr 2-3 ok. 2900obr 3-4 ok 3100obr. Przy prędkości 100km/h są obroty 2800-2900. To co jeszcze zaobserwowałem to w okresie zimowym skrzynia jest jakby bardziej wrażliwa ciężko jest utrzymać niskie obroty tak ok 1500obr bo zrzuca na niższy bieg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 5:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszkodzic to sie jeszcze nic nie powinno,mam nadzieje.Troche za krotki okres .W czasie tych 15,000 km jazdy na innym oleju najwyzej troche bardziej zuzyl sie konwerter Uwazam,ze po wymianie oleju na wlasciwy wibracje powinny zniknac.Jesli wypluczesz skrzynie , dasz SPIII oraz nowy filter i bedziesz pilnowal regularnej wymiany co 15,000 mil ( 25,000 km) to jest szansa dlugiego zycia tej skrzyni. Arrow co do olejow - zorientowalem sie z netu,ze na polskim rynku jest ograniczona oferta.Tylko oryginalny Hyundaia lub Mitsu jest NAJlepszy i NAJpewniejszy ,ale kosmicznie drogi.Jedyne zamienniki godne uwagi jakie znalazlem to : Castrol ATF MULTIVEHICLE - specjalnie sformulowany dla Japoncow ,poczytaj opis : http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9014477&contentId=7028745#7100257 , nastepnie Millermatic SPIII : http://sklep-oleje.pl/Millers_Oils_MILLERMATIC_ATF_SP_III_5L-117.html Jest tez RAVENOL MM SPIII , : http://www.ravenol.pl/plyny-atf-do-przekladni-automatycznych/17-ravenol-atf-fluid-mm-sp-iii.html ,To sa jedyne ATF-y dedykowane konkretnie jako SPIII.Jak sie sprawuja - tego nie wiem.Zapytaj z ciekawosci w servisie Mitsu co sadza o tych zamiennikach. Jest jeszcze cala masa rozmaitych uniwersalnych ATF-ow bez konkretnej nazwy ,ale niby tez spelniajace takie wymagania - uwazam je za ostatecznosc jak juz nie ma nic innego. Idea Nie znam olejow z rynku UE ,a wiec nie bardzo moge cos Ci zarekomendowac. Ktory wybrac z tych trzech? -wybor pozostawiam Tobie na podstawie zaufania do danej firmy.Ewentualnie przejrzyj forum Mitsu,Hyundaia albo KIA - moze znaja dobre zamienniki.>>< Arrow jeszcze znalazlem Amsoil ATF : znam ten olej i wiem ze go uzywaja wjaponcach z dobrym skutkiem. http://amsoil.net.pl/products-page/oleje-przekladniowe/amsoil-atf/ A oto oryginalny jego opis: http://www.amsoil.com/storefront/atf.aspx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przpadkowo natknalem sie w necie na karte techniczna Ravenolu SPIII - okazuje sie ze jest duzo mniej plynny w minusowej temperaturze od innych zamiennikow i od oryginalu. No i jak tu zaufac zamiennikom Question Najbardziej zblizony jest ten Castrol i Amsoil. Idea Szkoda,ze nie mieszkasz w stanach - mialbys pelny wybor i niska cene.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven napisał:
Szkoda,ze nie mieszkasz w stanach.



nooo ja tez zaluje ze nie mieszkam Evil or Very Mad
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dziękuję Panowie za zajęcie sie moim tematem. Ja znalazłem na Allegro oryginalny olej MITSUBISHI SPIII tylko ze jest tego 20L za 800zł + koszt przesyłki http://allegro.pl/mitsubishi-olej-atf-mm-sp-iii-i2176983630.html czy to dobra cena ? Poza tym sprzedają też ten olej na innej aukcji 55zł/L +koszt przesyłki. Czy to dobra cena ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyswietla mi ta strona,ale uwazaj! W Polsce wszyscy bronicie sie przed cenzura internetu - i dlatego kazdy moze pisac bezkarnie co mu sie podoba.Naczytalem sie na Alleg takich bzdur w opisach - nawet ze Dexron to odpowiednik Mopar!Zanim kupisz to obejrzyj dokladnie zdjecia.Jak wyglada butelka i co jest na niej napisane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 18:07    Temat postu: cenzura Odpowiedz z cytatem

Cenzura internetu ma się ni jak do niewiedzy sprzedającego (nie można tego porównywać) Confused

Co do opisów to zgodzę się, że najlepiej dokładną specyfikację sprawdzić na stronie producenta a nie sugerować się opisem np. na Allegro.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze zle sie wyrazilem - nie wiem jak nazwac te przepisy ktorych nie ma w polsce ,a sa w usa - specjalnie powolane sluzby sledza oferty handlowe i weryfikuja czy nie ma oszustwa poprzez umieszczanie klamliwych danych sugerujacych np. ze dana rzecz jest "oryginalna" ,albo poslugiwanie sie zastrzezonymi nazwami firm do okreslania podroby lub zamiennika. Ostatnio kupilem na eBay perfumy - tester.Byly duzo tansze. Butelka identyczna z logo firmy.jedyna roznica to samoprzylepna naklejka z napisem TESTER ktora swobodnie mozna odkleic. Ale sprzedawca nie zrobil tego.Przeciwnie- zaznaczyl w ofercie wielkimi literami ze jest to TESTER! Idea Dlaczego? Bo doskonale wie ze gdyby ktos poznal ze jest to kant to w ciagu 24 godzin mialby wizyte policji.Tyle w temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 5:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nomore4 napisał:
Ja znalazłem na Allegro oryginalny olej MITSUBISHI SPIII tylko ze jest tego 20L za 800zł + koszt przesyłki http://allegro.pl/mitsubishi-olej-atf-mm-sp-iii-i2176983630.html czy to dobra cena ? Poza tym sprzedają też ten olej na innej aukcji 55zł/L +koszt przesyłki. Czy to dobra cena ?
Aktualnie juz wyswietla mi ta strone - i zauwazylem ze nie ma nazwy DieQueen . Bylem ciekaw, w jakim kraju wystepuje taki olej i z ciekawosci wbilem w google numer katalogowy ze zdjecia MZ312096 MM SPIII . Okazalo sie ,ze wyskoczyly mi same strony handlowe z identycznym 20L baniakiem z .....rosji i krajow bylej rosji. Exclamation Zapytaj sprzedawce z kad pochodzi ten olej,czy ma plombe pod korkiem. Sprawdz jak wygladaja beczki u dilera w Polsce. Idea sorry,ale osobiscie niczego bym nie kupil z tamtego rynku!Kraj najwiekszych oszustow. http://89.249.25.245/cat/UCat/7/303/AF30245C
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 6:09    Temat postu: Re: cenzura Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Cenzura internetu ma się ni jak do niewiedzy sprzedającego (nie można tego porównywać) Confused

Doszedlem do wniosku,ze jednak cenzura internetu ma wielki wplyw na wiedze sprzedajacego. Arrow Jesli sprzedajacy sie boi ,bo wie ze jest sprawdzany - natychmiast "zaczerpnie" dokladnej wiedzy o sprzedawanym produkcie i nie bedzie pisal glupot i klamstw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 11:22    Temat postu: Re: cenzura Odpowiedz z cytatem

MarkSeven napisał:
asu napisał:
Cenzura internetu ma się ni jak do niewiedzy sprzedającego (nie można tego porównywać) Confused

Doszedlem do wniosku,ze jednak cenzura internetu ma wielki wplyw na wiedze sprzedajacego. Arrow Jesli sprzedajacy sie boi ,bo wie ze jest sprawdzany - natychmiast "zaczerpnie" dokladnej wiedzy o sprzedawanym produkcie i nie bedzie pisal glupot i klamstw.


Zgadza się ale nie ma sensu zaostrzania przepisów. W tym momencie Allegro sprawdza aukcje (możesz im także podpowiedzieć która aukcja jest podejrzana - w każdej aukcji jest przycisk "zgłoś naruszenie zasad"), oprócz tego jeśli dostaniesz produkt nie zgodny z opisem, zgłaszasz to na Policję (oni swoją drogą będą to wyjaśniać), Allegro od razu robi zwrot pieniędzy na Twoje konto (wraz z przesyłką), zawieszają konto sprzedającego (blokują jego dane osobowe itp. , że nie ma możliwości założenia nowego konta). Poza tym jak na razie przez 12 lat na Allegro ani razu nie zostałem oszukany Very Happy , nawet jak była jakaś niezgodność to odsyłałem produkt i dostawałem zwrot od sprzedającego.

Wystarczy kupować od osób, które maja co najmniej 10 komentarzy pozytywnych i są małe szanse aby zostać oszukanym Very Happy

Co do TESTERA to każdy sprzedający poinformuje o tym bo takie perfumy sprzedają się lepiej niż zwykłe z pudełkiem itp. (sam kupuje tylko takie Very Happy ) . Jednak jest to także łamanie przepisów gdyż na większości perfum które zakupiłem w USA pisało TESTER not for sale Very Happy

Poza nielicznymi oszustwami większość błędów na Allegro wynika z niewiedzy sprzedających. U nas w firmie jest w sklepie internetowym ponad 13000 wystawionych części. Dodają i nadzorują je też osoby, które jeszcze nie mają aż takiej wiedzy więc potrafią popełniać błędy w opisach (ale to nie znaczy, że są oszustami i ich prace ma nadzorować Policja Very Happy )


Wracając do tematu bo się rozpisałem Very Happy . Jeśli to faktycznie olej ze wschodu to też bym szukał innego Confused

nomore4 jak wymienisz to daj znać czy pomogło bo jeśli tak to od razu pojechał bym do tamtego serwisu z awanturą bo kto ma wiedzieć jak nie autoryzowany serwis...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group