www.asu.pl :: Zobacz temat - Lumina 3.1 raz zapala, raz nie, ciągnie benzyne jak szalona
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lumina 3.1 raz zapala, raz nie, ciągnie benzyne jak szalona

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
AdaaM_
*
*


Dołączył: Sep 09, 2010
Posty: 111
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 21:44    Temat postu: Lumina 3.1 raz zapala, raz nie, ciągnie benzyne jak szalona Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem z moją Luminą, polega on na tym że wydaje mi się że żre paliwa jak smok .
Ostatnio zatankowałem za 50, przejechała 20 km i zaczeła się dusić, inny problem to taki że ostatnio też miała z 20 zł dolane, kawałek pojechała, zgasła, po 2 godzinach odpaliła i jeżdziła dalej. Co może być przyczyną bo szczerze to męczy to portfel ..
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz w jakim stanie są kable i swiece. auto z walnietymi przewodami dusi sie wchodzi na obroty jakby traktor a przy tym pali nawet drugie tyle. weź spryskiwacz/ zraszacz do kwiatow i w nocy prysnij na przewody przy odpalonym silniku. jesli zobaczysz jak latają iskry to masz do wymiany przewody. - swiece trzeba wykręcic oglądnij je dokladnie -mogą byc suche ale moze byc porcelanka pokruszona. zobacz w manualu jakie napiecia poninna dawac cewka - to kolejny trop do szukania.
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pituszek
*
*


Dołączył: Jul 04, 2011
Posty: 24
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być już słaba pompa paliwa,przy małych ilościach paliwa zasysa powietrze i nie wydala,może też być filtr paliwa do wymiany.
Jaka temperatura silnika?Może być walnięty termostat ,silnik niedogrzany i chleje,ale to nie ma wpływu na gaśnięcie.
_________________
GMC Safari 1997 4.3 Vortec
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 10:31    Temat postu: zgasła Odpowiedz z cytatem

Jak zgasł i odpalił po 2h i jeździł dalej to ja obstawiam moduł zapłonu albo hall w aparacie Confused . Jak zgaśnie i nie będzie chciał odpalić to sprawdź czy ma iskrę (ssuń jeden przewód i zobacz czy będzie skakać iskra)
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś w Luminie APV walnięty moduł zapłonu i auto potrafiło w najmniej oczekiwanych sytuacjach zgasnąć. Potem trzeba było czekać do 30 minut, aby ponownie można było odpalić silnik. I też nie wiedziałem co się dzieje. Dopiero wymiana modułu załatwiła sprawę
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AdaaM_
*
*


Dołączył: Sep 09, 2010
Posty: 111
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, sprawdziłem kable i świece ,chociaż były wymieniane 500km temu, iskry nie skaczą, jedna świeca ma tylko niezły przebieg wiec możliwe że nie pali, ale to wina jednego mechanika który zjechał mi gwint w świecy i musze szukac kogoś kto sobie poradzi z tym, nawet to nie gwint, tylko niewiem jak to wytłumaczyć, poprostu każdy klucz się ześlizguje . Nad pompką też myslałem, moduł mam gdzieś w częsciach sprawny na 100% to w sobote podmienie i zobacze jak będzie sie sprawował .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group