www.asu.pl :: Zobacz temat - Ford Freestyle SEL 2006 - czy warto?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ford Freestyle SEL 2006 - czy warto?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ludojad
*
*


Dołączył: Feb 22, 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 20:13    Temat postu: Ford Freestyle SEL 2006 - czy warto? Odpowiedz z cytatem

Nowy wita i pozdrawia wszystkich Forumowiczów!

Pozbywam się autka, z wielkim żalem bo dobrze służyło, i chcę zamienić na coś większego bo rodzina się rozrasta.

Padło m. in. na Forda Freestyle SEL.
Dokładnie na tego: http://otomoto.pl/ford-freestyle-sel-C21782739.html

To moje pierwsze amerykańskie autko więc wszelkie informacje mile widziane.

Jak z częściami?
Jak z kosztem napraw?
Jak z serwisem w okolicach Warszawy?
Martwi mnie skrzynia bezstopniowa, podobno niewielu mechaników daje radę.

Dzięki z góry za wszelkie sugestie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 20:22    Temat postu: Opinie Odpowiedz z cytatem

Jak na razie opinie o tym modelu są całkiem dobre. Części nie drogie (klocki już w granicach 100zł kpl. na oś, łącznik tył 90, łącznik przód 99 itd). Jak z serwisem w okolicach warszawy to nie wiem (ale na pewno ktoś napiszę jakiś namiar). Autko ma za mały przebieg aby już myśleć o remoncie skrzyni. Przed zakupem sprawdź koniecznie w carfax.com aby nie wyszło, że 77000km to miał 4 lata temu...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sie tyczy tych aut to 99% przychodzi zmasakrowana. Szukalem dla siebie tego modelu i niestety 99% jest po kasacji. Jak byl walony przodem to mozesz sie na 100% spodziewac problemow z ukladem napedowym. Ogolnie jest to dobre auto ale trzeba zwrocic uwage na to czy nie mial wypadku. SPrawdz czy ma naklejke na nadwoziu tj kod kreskowy jak spotyka sie na produktach tak to najlepiej chyba opisac:D Do tego sprawdz carfax no tyle:)
Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Co do marki to trudno mi się wypowiadać. Osobiście wolałbym coś ze stajni Chryslera , ta marka jest bardziej popularna w Polsce ( oczywiście mam na myśli auta z rynku amerykańskiego). Części zapewne są dostępne bez większego problemu. Jeśli chodzi o części w Warszawie, to zorientujesz się pod tym adresem http://fenix.com.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 Opnie na temat t.z.w. serwisów znajdziesz w dziale Mazowieckie. Podstawowe naprawy robię w normalnym warsztacie ,nie u "amerykańców" Jedynie jeśli jest coś specyficznego to korzystam z pomocy mechaników którzy maja na co dzień do czynienia z dana marką. Podchodzę do tematu napraw w serwisach z bardzo ograniczonym zaufaniem Wychodzę z założenia ze zawsze będą chcieli wcisnąć tobie jakiś kit ,to znaczy wymyślają trudności ,co idzie w parze z cena naprawy.Oczywiście tak jak pisał mój poprzednik sprawdź CARFAX
Jesteś z lewobrzeżnej Warszawy czy prawobrzeżnej ?
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ludojad
*
*


Dołączył: Feb 22, 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grabsik napisał:
Jesteś z lewobrzeżnej Warszawy czy prawobrzeżnej ?


Z lewej, choć serce mam po prawej. Wink

77000 km w 6 lat, chyba się sprzedawca rąbnął w opisie i chodzi o mile.
Czyli circa about autko ma na liczniku 150 tysięcy czy po tym przebiegu coś tu może z difoltu podlegać wymianie? Rozrząd? Skrzynia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludojad
1. Częsci trafisz w ASU:))/musialem bo wasze forum/:
Ja sciagam bezposrednio z USA bo kupuje tylkoo oryginaly a mam wiecej
aut wiec tak sie oplaca no i poza focusem zx4 to wszystkie sa dziwne
wiec czesci w PL brak
CO DO TEGO FORDA to malo czesci pasuje od innych i bedzie trzeba
sciagac ale sie oplaca np sciagnac na zapas 1 duza paczke z czesciami
niz kupowac w PL bo czesto jest tak ze podrobki sa tu 2 razy drozsze niz
oryginaly.
2. Koszt napraw-> Polecam USA Cars Centre Łopuszanska 31a mi naprawiaja auta dlugo i tylko raz dali ciala chyba ze komunikacja zawiodla:) ogolnie w porownaiu do innych serwisow w Warszawie i okolicach to bez porownania(jako jedyni podjeli sie naprawy SHO wczesniej tylko jeden mechanik sie tego podjal i musial miec komputer i cuda wianki a tu sobie bez poradzili)
3. Skrzynia jak sie sypnie to MIDPARTS Warszawa powinni dac rade sa ok naprawili mi podobna skrzynie jaka siedzi w tym fordzie cena tez niska za wybebeszenie skrzyni i montaz

FENIXA odradzam chyba ze wpasc do nich po zarowki. Tkwia w czasach 1989-1995 kiedy byli jedyni na rynku i mogli sobie windowac ceny. Nic nie ma na miejscu a jak jest to drogie chociaz plus taki ze nie maja podrobek z chin rozpadajacych sie po 100km. No i to podejscie robia laske ze cie obsluguja ja moze nie wymagam jakiegos entuzjazmu czy czerwonego dywanu ale kurde jak jade w korku przez cala WArszawe to chcialbym zeby ktos laskawie sprawdzil czy ma dana czesc na stanie bo przez tel mowia mi tak jest ja przyjezdzam i nie ma wyparowalo
Ja tam zakupow juz nie robie bo mam auta dosc malo spotykane i nczesto jest tak ze rockauto nie ma tego co potrzeba
jednak z USA sie bardziej oplaca.

Jesli sie okaze ze potrzebujesz czesci to graty pasuja chyba od s60/s80 ale sie nie oplaca bo ceny sa masakryczne juz lepiej zamowic cos z rockauto i zaplacic za express fedex 4 dni szly uszczelniacze walu do mojego mostu z USA a z Poznania gumy stab. 6/4+weekend/dni:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludojad
*
*


Dołączył: Feb 22, 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:

CO DO TEGO FORDA to malo czesci pasuje od innych i bedzie trzeba
sciagac ale sie oplaca np sciagnac na zapas 1 duza paczke z czesciami
niz kupowac w PL bo czesto jest tak ze podrobki sa tu 2 razy drozsze niz
oryginaly.

Już sobie ściągałem spore paczki z USA i faktycznie nie wychodzi jakoś masakrycznie drogo ale to był sprzęt elektroniczny. Na części samoch. to mi pewnie "kochani" celnicy przywalą cło, no nie?

Alexander25 napisał:

3. Skrzynia jak sie sypnie to MIDPARTS Warszawa powinni dac rade sa ok naprawili mi podobna skrzynie jaka siedzi w tym fordzie cena tez niska za wybebeszenie skrzyni i montaz

Czyli za ile jeśli wolno wiedzieć?

Alexander25 napisał:

No i to podejscie robia laske ze cie obsluguja ja moze nie wymagam jakiegos entuzjazmu czy czerwonego dywanu ale kurde jak jade w korku przez cala WArszawe to chcialbym zeby ktos laskawie sprawdzil czy ma dana czesc na stanie bo przez tel mowia mi tak jest ja przyjezdzam i nie ma wyparowalo


Jak robią laskę to może i czasem opłaca się wpaść? Wink (nie mogłem się powstrzymać)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:

Polecam USA Cars Centre Łopuszanska 31a mi

FENIXA odradzam chyba ze wpasc do nich po zarowki.

"Cars Centre" i"Feniks" to w zasadzie ta sama firma
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do konca chociaz znajome twarze z fenixa sie pojawiaja:D
Fenix jako sprzedaz czesci mi nie podeszla.
USA cars center jako serwis uwazam super. W srode wrocil od nich sho w czwartek wrocil mondeo:) w piatek wrocil mercury i mam nadzieje ze mustang w pon tez wroci ok:)
Co sie tyczy naprawy skrzyni to robilem dwie AODE 4400 remont i jedna z taurusa 2006 remont z wyiana oleju i filtrem oraz uszczelka to zsumowali mnie na 4tys w tym wliczona byla jeszcze wymiana oleju w mercurym.
Co sie jeszcze tyczy Midparts to warto tam zagladac czasem bo maja swieze skrzynie z USA dostawy filtrow czesci uszczelek . Mieli dwie piekne aode ostatnio jak bylem u nich.

Odradzam mustang trading w Warszawie radze uwazac i nie zostawiac tam auta. Znajomego taurus tam trafil i zle skonczyl.

Co sie tyczy cla to roznie. Ja pisze uczciwie bo i tak mam czesci motorcraft i ford racing dwa czy nawet prawie trzy razy taniej niz w PL to mi korona z glowy nie spadnie jak zaplace a wlasciwie to i tak to juz jedna firma sie tym n aOkeciu zajmuje dzwonia mowia kiedy przyjechac i ile zostawic kasy. Ja wole nie kombinowac bo juz byli tacy co kombinowali z rej auta na zabytek i teraz maja do zaplaty roznice, kare i odestki za 4 lata wiec dziekuje postoje a jak kupuje sie czesci to i tak jest faktura zakupu paragon i widac co jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy wysylac mi teraz bedzie skrzynie blotniki uklad wydechowy i pare innych gratow z Kanady do mojego auta to zobaczymi jak to potraktuja bo blotniki i skrzynia kupione byly z likwidacji sklepu i faktury sa na niskie kwoty choc prawdziwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbyś podać jakiś namiar na sklepy w Kanadzie?Jestem ciekawy czy można tam jeszcze kupić np nowy silnik 3.1 i skrzynię takie jak w PTS-ie.Czy już wyszli ze "staroci"?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ze kolega sciagnal dwa tygodnie temu silnik NOWY do montecarlo z34 v6 i mieli jeszcze na stanie.Ja skladam u znajomego zamowienie i on szuka po swoich kontaktach jak nie znajdzie to wtedy biore ze sklepu jak chcesz to sie go zapytam o silnik tylko napisz mi co i jak jak i model itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynia to 3T40 GMC Hydra Matic - taki opis znalazłem
Silnik to 3.1iV6-nie wiem czy to jest pełne oznaczenie,ale innego jakoś nie mogę znaleźć.
To wszystko montowane w PTS-ach,Luminach I Silhouette w latach 90-96.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra wyslalem zeby tego poszukal jak sie odezwie to dam znac na priv. Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group