www.asu.pl :: Zobacz temat - [nieaktualne]Chevy Lumina APV 3.1 95r.- w całości po kolizji
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[nieaktualne]Chevy Lumina APV 3.1 95r.- w całości po kolizji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Danon
*
*


Dołączył: Dec 12, 2011
Posty: 19
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 1:46    Temat postu: [nieaktualne]Chevy Lumina APV 3.1 95r.- w całości po kolizji Odpowiedz z cytatem

Niestety, złość mnie ogarnęła niesamowita, Pierwszy amerykaniec - zdążyłem pokochać, już tak niewiele brakowało by cieszyć się każdym sprawnym, dopieszczonym elementem. Wystarczyło ruszyć z domu na badania i na czerwonym wpadł na mnie dziadek w srebrnym wynalazku włochów. Evil or Very Mad

Co z Luminką pewnie się domyślacie. Tragedii nie ma, mógłbym ratować, jednakże problemy zdrowotne mi na to nie pozwalają a powóz po kolizji to dla mnie jak kobieta z utraconą cnotą.

Do rzeczy:
Chciałbym sprzedać jak stoi Luminę APV z 95r z silnikiem 3,1 bez gazu. Nigdy go nie miał. Przebieg niespełna 220 kkm. Spalanie w trasie 9,5-10l / miasto 13-15l. Jestem drugim właścicielem od września ub. roku. Przejechałem 5 kkm, bez żadnych przygód, skrzynia nie szarpie - wszystkie biegi wchodzą wsteczny nieco bardziej czuć. OC do 10 marca. Zarejestrowany jako ciężarowy.

Wnętrze w przyzwoitym stanie, el. szyby działają, nagrzewnice sprawne (obie gdyż jest wentylacja dwustrefowa), centralny działa ale bez pilota immobiliser odłączony (wkurzał mnie), tempomat sprawny, radio pięknie dudni, wycieraczki nie wariują.

Co do wymiany?
Uszkodzony dziobek (maska poleciała,
zderzak się zniekształcil, pas przedni pewnie też do kosza
pęknięty błotnik lewy, w prawym chyba uchwyty poleciały,
jedna lampa nie istnieje, w drugiej urwane tylko uchwyty,
kierunkowskazy do wymiany, chłodnica raczej? w porządku, podłużnice prawdopodobnie też)

Przed kolizją wymienione:
Amortyzatory przód przy 218 785km
Szyba czołowa, wraz zabezpieczeniem podszybia przed korozją;
Sworzeń prawy;
Manszeta przegubu prawa;
Tuleje stabilizatora;
Tłumik końcowy;
Pasek alternatora
Świeczki platynowe; przy przebiegu 219 919!
Oleje i filtry (w skrzyni ATF Petro Canady, w silniku Supreme 5W30 też Petro)

To czego nie zdążyłem zrobić:
1.Maglownica cieknie - zalałem ATF'em więc tak nie wyje
2.Kompresor klimy - poprzedni właściciel wspominał coś o sprzęgle
3.Prawdopodobnie piasta w prawym kole, gdyż na rondach coś nieprzyjemnie hałasowało
4.Pompa hamulcowa słabo trzyma - kupiłem używkę podobno sprawną, którą dokładam.

Poza tym:
Zapieczone linki pomocniczego
Pompka tylnego spryskiwacza kaput

po zderzeniu wszystko wysiadło, ale jak się potem okazało kable z nieistniejącej już lampy się zwarły i poszło spięcie. Po rozpięciu kontrolki się zaświeciły, odpalił bez problemu i na własnych kołach podjechał z lawety te 20 metrów na obecne miejsce odpoczynku - warsztatowy parking.

Obecnie stoi i czeka na nowego właściciela. Jak wspominałem nie mam zdrowia do naprawy, dlatego chce sprzedać w całości za 1300zł oczywiście do negocjacji, ale na części nie sprzedaję. Nie chce na tym zarobić, ale nie chce tez stracić, a przed kolizją sporo wymieniłem i starałem się dbać jak tylko mogłem.


...
NOWE zdjęcia: http://imageshack.us/g/716/dsc0161vs.jpg/
...

Auto do obejrzenia w warszawie przy al. Wilanowskiej - tylko za pośrednictwem brata. Lekarze mnie przed marcem nie wypuszczą. Evil or Very Mad

Zdarzenie miało miejsce 26 stycznia - dla ciekawskich nagranie z rejestratora: http://www.youtube.com/watch?v=UCkgHxslG30 Przydatny gadżet - nie musiałem długo tłumaczyć władzy, kto błąd popełnił.

PS: Auto stoi w warsztacie w którym naprawiają auta powypadkowe, także nie trzeba od razu "lawetować" Lusi przez pół kraju. Można naprawić na miejscu.
_________________
był Chevy Lumina APV 3.1 95r.
był Fiat CC 1.1 97r.


Ostatnio zmieniony przez Danon dnia Sob Mar 03, 2012 19:06, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno w innym temacie,ktos z nas poszukiwal crash testu PTS do 1996 roku,no i mamy Confused
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba bym zajebał tego dziadka jak by mi tak wpadł
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Danon
*
*


Dołączył: Dec 12, 2011
Posty: 19
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żal był tym większy że na drugi dzień planowałem wyjazd w Bieszczady.

Teraz myślę o zakupie czegoś świeższego i chodzi mi po głowie Venture ew. Opel Sintra co by opłaty były niższe (poj. silnika)

Sąsiad z naprzeciwka ma Pontiaca Trans Sporta po lifcie, ale z silnikiem 3800 i boję się tej masy elektroniki. Myślę teraz tylko o gazie.

Ale o tym może w innym temacie.

Odnośnie kontaktu - pytania tu, na priv bądź 784 246 409 - choć mogę nie odebrać. Nie zawsze dobrze się czuje.
_________________
był Chevy Lumina APV 3.1 95r.
był Fiat CC 1.1 97r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale z tą masą elektroniki nie ma tragedii. Jak o auto będzie dbane itp regularne wymiany płynów i przeglądy to jakie auto zacznie się srać owszem wcześniej czy później w końcu się o coś upomni ale to się w sumie tyczy każdego jednego auta na świecie.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby to byla moja kolizja to dziadek by jej nie przezyl raczej.... Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze ze kierowca autobusu byl mlodszy wiekiem wiec pewno przezyl Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Danon
*
*


Dołączył: Dec 12, 2011
Posty: 19
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikomu się nic nie stało - poza dużą dawką stresu i kłótnią z małżonką wyraźnie oburzoną faktem że niedoświadczony młody kierowca "spowodował" kolizję. Przecierz ona jeździ 50 lat,jest dobrym pilotem męża i lepiej widziała.Very Happy

Typowe podejście wielu - szczególnie mass mediów. Ze stereotypami nie walczę, choć jestem ostrożniejszym kierowcą niż niejeden doświadczony, których często i gęsto spotykam. Tu w Warszawie widać wielu, którzy przeceniają swoje możliwości. Wielu kończy marnie...

Dla mnie każdy człowiek jest inny, na swój sposób szczególny i nie można wszystkich wrzucić do jednego wora. Różnimy się wszyscy, choć jesteśmy tym samym gatunkiem.
_________________
był Chevy Lumina APV 3.1 95r.
był Fiat CC 1.1 97r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group