www.asu.pl :: Zobacz temat - Stratus 2.0 - obroty silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stratus 2.0 - obroty silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lsz11
*
*


Dołączył: Feb 11, 2012
Posty: 8

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 10:14    Temat postu: Stratus 2.0 - obroty silnika Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zmagam się z tym problemem od dłuższego czasu, mianowicie jest tak, że gdy się rozpędzam przy każdej zmianie biegu, tj. przy wciskaniu sprzęgła, obroty zamiast od razu spadać najpierw skaczą lekko do góry (ok. 100-200 obr/min.) i po chwili opadają. Dzieje się tak nawet gdy 2 sekundy wcześniej puszcze pedał gazu. Efekt jest taki że gdy rozwijam prędkość i szybko zmieniam biegi silnik po prostu cały czas wyje.
Dodam, że czasami gdy rozpędzony już hamuję silnikiem po wciśnięciu pedału hamulca auto jakby lekko przyspieszało, jakbym wręcz puścił ten hamulec a nie wcisnął.
Myślicie, że serwo tu się kłania w obu przypadkach? Jak to sprawdzić? Jeśli nie to to czego szukać?
Wymiana silniczka krokowego, czyszczenie przepustnicy nic nie dało. Dzieje się tak zarówno na gazie jak i na benzynie. Przewody, świece, olej, wszystko wymieniane na czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 10:55    Temat postu: serwo Odpowiedz z cytatem

Serwo można łatwo sprawdzić. Odłącz przewód podciśnieniowy i go zaślep. Jednak moim zdaniem serwo to nie będzie. A czy jak stoisz na postoju i wciśniesz gaz i puścisz to obroty spadają normalnie Question Przyczyną może być komputer silnika wstawiony z wersji od skrzyni automatycznej. Sprawdź numery komputera i porównaj czy są prawidłowe.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lsz11
*
*


Dołączył: Feb 11, 2012
Posty: 8

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 15:51    Temat postu: Re: serwo Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Sprawdź numery komputera i porównaj czy są prawidłowe.
A z czym porównać?
Komputer mam wymieniony bo poprzedniemu właścicielowi elektrycy spalili.
Jeszcze jest jedna rzecz o której warto wspomnieć, otóż gdy na jałowym auto jeszcze się toczy, choćby 1 km/h, obroty utrzymują się na poziomie ok 1100 rmp, natomiast gdy już zatrzyma się obroty spadają do książkowych 750.

Cytat:
A czy jak stoisz na postoju i wciśniesz gaz i puścisz to obroty spadają normalnie?
też tak nie od razu, po sekundzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to fakt inna wersja kompa jest do silnika z automatem a inna z manualem. Na obudowie kompa masz napisane numery jak nie wiesz które spisz all i daj tutaj to znajdziemy
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lsz11
*
*


Dołączył: Feb 11, 2012
Posty: 8

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę zeszło mi z tymi numerkami, dzidziuś mi się urodził Razz

Na białej nalepce:
CHRYSLER P/N P04606113 0460 6113
MODULE S/N T18EH009761191 16:24:41

Wybite na ściance PCM-a:
4651711-2
64490
7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 15:01    Temat postu: numer Odpowiedz z cytatem

lsz11 napisał:
Trochę zeszło mi z tymi numerkami, dzidziuś mi się urodził Razz


Gratulacje Exclamation Very Happy


A numer zaraz sprawdzę.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 15:12    Temat postu: komputer Odpowiedz z cytatem

Komputer dobry (znalazłem u nas na forum ten numer) :

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=37117


Hmmm Confused . Komputer wyświetla jakieś błędy Question Byłeś gdzieś na diagnostyce Question

Sprawdź jeszcze jedno. Odłącz prędkościomierz od skrzyni i sprawdź wtedy. Może gdzieś jest jakaś zwara (może być też ona w kompie).

Miałem kiedyś przypadek uszkodzonego komputera silnika. Ja auto stało na postoju to obroty były małe. Wystarczy, że jak pchałem auto na luzie obroty rosły Very Happy . Tam uwalony był komputer.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lsz11
*
*


Dołączył: Feb 11, 2012
Posty: 8

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z "kluczyka" błędów nie ma, na diagnostyce kiedyś byłem ale nie mogli się podłączyć - długa historia, w skrócie: dla poprzedniego właściciela wtyczkę źle złożyli (zamienili miejscami CCD Bus + z -). 4 miesiące jeżdżenia po elektrykach aż wreszcie sam doszedłem.

Dla chętnych lektura do podusi
http://www.motoforum.pl/Forum/phpbb/viewtopic.php?f=81&t=6523 Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radol
*
*


Dołączył: Apr 25, 2012
Posty: 12
Skąd: www.damarhis.pl

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za dobry post
_________________


Forum Klubu Chrysler Stratus - http://stratus-klub.pun.pl/


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group