www.asu.pl :: Zobacz temat - Kupię Buick Regal
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupię Buick Regal

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
luxor
*
*


Dołączył: Jan 23, 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 14:31    Temat postu: Kupię Buick Regal Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów,
od jakiegoś czasu szukam Buicka Regal który zawsze cholernie mi się podobał jednak nigdy nie było okazji aby go kupić. Przeglądając ogłoszenia allegro natrafiłem na interesujący mnie egzemplarz. Proszę o opinię znawców tematu oraz o informacje na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach. Czarne paski na karoserii to zakładam że wizja tuningowa jednego z właścicieli i można je usunąć. Prosze też o informacj ejaka jest wartość takiego auta wg Was. Egzemparze s stanach to kwoty rzędu 1000 usd, zadbanych egzemplarzy. oczywiście koszt sprowadzenia takiego auta w tym momencie mija się z celem więc szukam czegoś na miejscu. Tak jak wspomniałem wcześniej i co mozna wywniskować po aucie jakiego szukam że onasisem nie jestem jednak mam nadzieje prz Waszej pomocy stać się nowym posiadaczem auta z USA. pozdrawiam.

http://otomoto.pl/buick-regal-limited-full-ocpcja-nowy-lpg-C22544065.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samochod prosty jak budowa cepa. zawieszenie i osprzet silnika standartowe jak w blizniaczych modelach pontiaca grand am, chevrolet beretta, oldsmobile cutlas calais.

wiadomo ze auto nie powino byc nadmiernie zardzewiale, silnik powinien pracowac rowno w kazdym zakresie obrotow, nie palic sie SES (a jesli sie pali to wlasciciel powinien wiedziec dlaczego) a skrzynia zmieniac biegi plynnie w gore i w dol a podczas szybkiego startu od zera nie powinna dostawac zadyszki jak i skrzynia tak i silnik.
oliwa w silniku jak i skrzyni w zakresie ustalonym bagnetem jako stabilny poziom. kolor oleju w skrzyni malinowy bez pylu na bagnecie.

jedyne na co zwrocilbym uwage w tym konkretnym modelu to:

- kompletnosc detali wnetrza jak i z zewnatrz. buick i oldsmobile mialy wiele smaczkow w postaci ladnych detali ktorych brak bedzie niemozliwy lub trudny do zdobycia.

- czy elektroniczno-fluorescencyjna deska podswietla wszystko jak trzeba i czy wszystkie elektryczne ekstrasy dzialaja. usuniecie tych usterek bedzie trudne, drogie badz niemozliwe.

- dokladnie obejrzyj ranty uszczelek drzwi i szyb. pod nimi czesto kryla sie rdza lub purchle ktore uwypuklaly uszczelki o ile woz byl eksploatowany calorocznie.

model z linku jest ciekawy i ladny. pasy to dodatek wlasciciela ale wygladaja gustownie wiec daja rade.

jesli cena odzwierciedla stan to masz fajny i dosyc zadki W-body.

silniki efi, mfi 3,1 sa w zasadzie bezawaryjne o ile ktos mu nie pomoze niewlasciwym olejem a raczej jego brakiem bo ten silnik wybacza wiele bledow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luxor
*
*


Dołączył: Jan 23, 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj, dzieki za szybką odpowiedź. rozumiem zatem że dzieki tej cepowatości większych problemów z nim być nie powinno. generalnie zakładam również że dostę do części jest w miarę poprawny. nie dzwoniłem jeszcze do własciciela jako, że chciałem podpytac się na forum coby nie wyjść na totalnego dyletanta. widzę też ze własciciel nie zaznaczył klimatyzacji w opcjach ale rozumiem, że to jego przeoczenie (chyba że były i bez klimy). jest jeszcze 1 na allegro jednak nie podoba mi się tak bardzo jak ten http://otomoto.pl/buick-regal-piekny-oryginal-gaz-C18004786.html . silnik tutaj też widzę że mniejszy. Dodatkowo prosze o informacje dotyczące części zamiennych tj hipotetycznie chciałbym wymienic całe zawieszenie za jakis czas tj. amortyzatory, wahacze itd. jak z dostepnościa takich części i jaki koszt kompletnego zawieszenia. ile wg Ciebie/Was można proponować za auto aby to było uczciwe dla 2 stron??? generalnie od tygodnia zaczynam się przyglądać i nie znam cen tych aut. wiadomo, że amerykany sprzedaje sie podobnie do jaguarów tak więc auto najczęściej jest warte tyle ile klient zapłaci. sam sprzedawałem juz podobne marki i wiele na nich traciłem. nie chce jednak uprawiać bandytyzmu w stosunku do właściciela buicka wiec prosze o pordpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luxor, ten srebrny to sie sprzedaje juz dlugo. to podstawowa wersja regala i do tego z 2.8. ten silnik jest slabiutki. przyjemnosc z jazdy nim jest zadna. rozumiem ze nie chodzi o to zeby sie scigac spod swiatel ale jednak dobrze jest kiedy polonez nie mruga ci dlugimi a spod swiatel nie zostawia cie seicento.
poza tym 3.1 spala mniej paliwa, jest bardziej odprezona a do tego ma wyzszy moment obrotowy co przeksztalca sie na wieksza dynamike przy mniejszym spalaniu i zuzywaniu elementow silnika pod obciazeniem. to kozysc. 3.1 jest silnikiem najczesciej spotykanym na rynku a przez o czesci bardziej dostepne. wpradzie te silniki sa na jednym bloku ale kiedy wejdzie sie w niuanse to z 2.8 jest wiecej udziwnien.

jesli chodzi o czesci to ci juz pisalem. zawieszenie i osprzet w 3.1 jest dostepny w zasadzie od reki albo w sklepie rafala asu albo np amerykany.pl. zreszta jest tych sklepow od groma a od ciebie zalezy czy chcesz wlozyc ac delco czy tansze zamienniki ktore sa czesto skuteczniejsze a tansze np elementy zawieszenia moog czy osprzet silnika standart plus. mozesz takze kupowac wieksze rzeczy przez rockauto w usa jesli nie zalezy ci na czasie tylko na cenie.

co do cen to jest tak ze trudno okreslic ile to auto jest warte tutaj bo ich ilosc jest znikoma na rynku wiec w zasadzie to sprzedajacy i kupujacy ustalaja wielkosc za jaka sa w stanie sprzedac/kupic.

wg mnie wez pieniadze do torby i jedz na ogledziny. kiedy woz bedzie wg ciebie idelany dla ciebie to po prostu powiedz ze masz dokladnie tyle i tyle pieniazkow tu i teraz w gotowce.
jesli sprzedajacy zgodzi sie na kwote to bierz. jesli nie to znaczy ze woz jest wart dokladnie tyle ile go wycenil i wie co ma wiec nie zalezy mu na sprzedazy po taniosci. w takim przypadku trzeba auto obejrzec jeszcze raz dokladnie gdyz moze byc tak ze kwota sprzedazy rowna sie np po zakupie wymianie tylko oleju i przez pol roku mozesz spokojnie smigac bez wymiany czegokolwiek. sa jeszcze takie samochody.
mysle ze spokojnie mozesz zaczac od kwoty 2-3k mniej niz podana. amerykance z lat 80/90 sie nie sprzedaja wogole. jesli juz to jest to swiadomy klient a jesli juz jest zdecydowany to on dyktuje cene. ale tak jak pisalem. jesli woz jest wart ceny to nie ma co obrazac sprzedajacego bo nigdy nie jest mile kiedy robimy komus przykrosc a i tak wozu nie kupimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luxor
*
*


Dołączył: Jan 23, 2012
Posty: 9

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj,
ponownie dzięki za odpowiedz. wydaje mi się że zle się wyraziłem w poprzednim poscie, generalnie miałem na mysli to ze ten 3.1 podoba mi sie znacznie bardziej od tego 2.8Smile JEsli mowa o cenie to faktycznie kryzys dopadl i mnie i w tym momencie nie moge szastac pieniedzmi. chciałbym z tego urwac poprostu "cos" z uwagi na nienajlepsze czasy. Tak jak pisałem wczesniej, że mam chorobę napriawiania aut za kwoty których nigdy nie wycofuje, tym bardziej przy takim aucie będzie to niemożliwe a zapewne i z tego będę chciał robić przsłowiowego cukierka więc każda kwota urwana działa in plus. domyslam się też że takie auta się nie sprzedają więc podeście mam podobne do Ciebie, szukałem tylko potwierdzenia:) nie chciałem krzyczeć na forum ludzi auta amerykańskich że te auta sie nie sprzedają, sa mało ware przez to itd. Obawiałem się oskażenia o spiskowanie:) W kazdym razie jestem po pierwszej korespondemncji z włascicielem i jedyna uwaga właściciela to "jedynie do czego mozna sie doczepic to podczas wymienay oleju za ok 4 tys km mozna by wymienic czujnik cisnienia oleju poniewaz jak sie nagrzeje i olej zrobi sie plynny to zaczyna z niego kapac olej w nieiwelkich ilosciach ale zawsze koszt takiego czujnika to ok 100 zl a jest on na samym wierzchu zaraz kolo filtra oleju tak jak w opisie auto jest naprawde w doskonalej kondycji i bardzo duzo nowych czesci ". Nie wiem czy czujnik oleju moze miec coś wspólnego z cieknięciem ale proszę jeszcze o tę opinie i na tym kończę męczenie. dzieki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce twierdzić że na 100% ale wydaje mi się że auto stało na komisie jakiś pół roku temu w Kwileniu koło Pleszewa woj. wlkp. za bogajze 6900 . Zawsze moge się mylić ale raczej tych aut w tym kolorze i z paskiem czarnym na boku chyba nie ma zbyt wiele w polsce. I nasuwa sie pytanie czy to ten sam właściciel czy może już chce sprzedać bo coś z nim nie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
luxor
*
*


Dołączył: Jan 23, 2012
Posty: 9

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no skoro z czrnym paskiem to podejrzewam, że to jednak ten. w tej sytuacji albo musze je chac z kims kto ma o tym pojęcie albo kupić go naprawdę tanio i tym samym ryzykować. tak jak wspominałem wczesniej rozumiem, że nowy zepsuć się może a stary musi. różne sytuacje są w życiu ale dziwne że tak dużo zainwestował i po 6 msc sprzedaje, choć róznie bywa. proszę jeszcze o podpowiedz czy ten czujnik może miec tak duży wpływ na to cieknięcie oleju???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że miał wtedy tez blachy EZG tak mi coś swita, wiec moze to ten sam własciciel , bynajmniej zdjecia wskazują ze były robione jeszcze jakbył błotnik nie wgiety no i było ciepło. Ja mysle zebym na twoim miejscu jakos podszedł tego własciciela od kiedy go chce sprzedac i czy czasem nie był w kwileniu Smile, i ciekawe co powie. A jesli jednak to ten sam właściciel no to masz pole do popisu jesli chodzi o cene. (na 100% jednak ceny ci nie potwierdzam , bo im bardziej sie zastanawiam czy taka była jak napisałem tym bardziej jestem niepewny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luxor, od gadania w internecie jeszcze nikt nie stal sie posiadaczem samochodu. bierz pieniachy w torbe i ruszaj ogladac fure.
bedziesz mial tutaj wiele opinii. takich, innych, polecajacych, niepolecajacych. moze go ktos widzial a moze mu sie tylko wydawalo.

jesli woz ci sie podoba to wsiadasz i jedziesz ogladac. sam jesli czujesz sie na silach albo z kims kto mial choc troche podobny samochod. proste o ile jestes konkretny w zamiarach a nie tylko w stukaniu w klawisze Wink

delikatne pocenie sie spod czujnika to nic strasznego a po latach raczej norma. wymieniasz czujnik lub go uszczelniasz jesli chcesz zalatwic to doraznie i na szybko i masz problem z glowy.
wg katalogu nazywa sie to oil pressure switch i w stanach kosztuje od 4-7 $ a w polsce ok 120-140 zł zl. sprawdz tylko najpierw czy jest 3 czy 4 pinowy bo w regalu 3,1 z 1991 roku byly stosowane dwa rodzaje.

jesli ma 3 piny to jest to dokladnie taki sam czujnik jak np w trans sporcie lub chevy lumina 3,1 V6 93-95. wiec juz widzisz ze czesci sa od reki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luxor
*
*


Dołączył: Jan 23, 2012
Posty: 9

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem generalnie zdecydowany jesli dogadam sie z Panem co do ceny a na 100 sie dogadam. pytam bo jak łatwo wywnioskować 100 świnek do ubicia nie mam, skarbonek znaczy sie wiec ytania sa tylko po to aby wyłowic ewentualnie tak lub nie. oczysiscie opienii zawsze jest mnóstwo i kazda inna i chyba dobrze. nie ma tez sensu przy takim aucie zabierać złotych rączek za ciezkie pieniądze czy też jechac na kanał do "GM. o wyciek zapytalem tylko dlatego ze nie mam zelionego pojecia czy faktycznie moze byc to czujnik czy też pekniety bllok albo inny drama. ja o mechanice bladego pojeci nie mam. ja zawodowo to partytury analizuje Wink i ksiażki kuchrskie czytam. spoko, wiecej juz nie pytam i nie męcze.

Ostatnio zmieniony przez luxor dnia Sro Sty 25, 2012 1:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytaj, pytaj. chodzi o to zeby nie wdawac sie w bezsensowne stukanie a zebys mial jasnosc na co sie piszesz kupujac takie auto.

podoba ci sie, jest w miare w dobrym stanie to bierz. albo bedziesz najszczesliwszym czlowiekiem na swiecie albo zupelnie sie z tego wyleczysz. inaczej nie bedzie.

a czy blok jest pekniety, czy ma kompresje rowna to dowiesz sie tylko kiedy zabierzesz go chociaz do diagnosty w jakiejkolwiek sensownej stacji. wydasz 200zl ale w stosunku do wydanych pieniazkow i twojej przyszlosci oraz szczescia to niewiele Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
islandclaws
*
*


Dołączył: Feb 01, 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak: jesli Ci sie ktorys z nich podoba i wszystko z nim w porzadku, to mozesz smialo brac, osobiscie wolalbym troche poszukac. czesci w sumie tanie i dosc latwo dostepne. ja swojego (limited 3.1 '91) wygralem dosc przypadkowo na aukcji allegro za bardzo smieszne pieniadze (4tys), troszke grosza wlozylem i jestem bardzo zadowolony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rebelsopot
*
*


Dołączył: Aug 16, 2012
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 19:20    Temat postu: buick regal limited Odpowiedz z cytatem

Wiem ze temat przed kilku miechow ale jestem ciekaw czy kupiles ? jestem posiadaczem regala z 1990 roku i wlasnie go odrestaurowuje , sluze rada jak cos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podepne się trochę pod temat,
Macie jakieś doświadczenia z Buickiem Regalem z lat 97-04 i silnikiem 3.8V6 series II??
Chcę w sobotę pojechać i obejrzec takiego jednego. Szukałem tez starszego qp, ale jakoś poznikały z alledrogo:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na Modlinskiej stoi starszy w komisie.
Jutro jedzie tam kolega mustanga oglądać. Jak jeszcze stoi to dam znać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, to czekam w takim razie:) Jakby był czegoś wart to jeszcze namiar na ten komis bym poprosił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rebelsopot
*
*


Dołączył: Aug 16, 2012
Posty: 5

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakiego smochodu konkretnie szukasz bo siedze w temacie buick dosc dobrze i pytam czy szukasz taniego do naprawy czy zrobionego do jazdy ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

padaka z szarpiącą skrzynią:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
padaka z szarpiącą skrzynią:/


Dzięki. Chociaż z Ochoty miałem blisko;)

Rebelsopot, najbardziej mnie interesuje 3 generacja, najlepiej coupe, ale wogóle nie ma ogłoszen i nie wiem gdzie szukać....
Od bidy znalazłem Regala z 99 roku i się zastanawiam czy jechac 500km obejrzec, bo żadnych opinii nie słyszałem na jego temat. Na co zwrócić uwagę w takim regalu (oprócz skrzyni i silnika oczywiście)??

edit: Generalnie szukam czegoś pośredniego, jeśli chodzi o stan. Tzn żeby był na chodzie a jak coś trzeba będzie porobić to też nie będę płakałSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem w końcu tego Regała ze Słuspka:
http://tablica.pl/oferta/buick-regal-oryginalne-auto-przykuwajace-uwage-ID1nlJW.html#29604a8b;r:;s:

Jakby ktoś sie interesował to w skrócie auto ma jednego właściciela, starszy Pan kupił go w stanach w 99 roku, srowadził coś koło 2004 i ....od tamtej pory nic nie robiłSmile Buda ok bez rdzy, malowany lewy tylny błotnik, światła europejskie. Więcej stoi jak jeździ.
Do wymiany:
oleje, filtry, świece, przewody, tarcze, klocki, wszystkie opony, felgi do renowacji, klima nie chłodzi, duże luzy w zawieszeniu (lata po całej drodze). W środku nie podświetla się radio i panel od klimy, bagażnik się nie otwiera, blokuje się kluczyk w stacyjce. Poza tym silnik i skrzynia chodziły ok (na desce świeci się low coolant, ale stan płynu był ok). Tyle:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group