www.asu.pl :: Zobacz temat - SPRZEDAJESZ? UWAŻAJ NA OSZUSTÓW !!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SPRZEDAJESZ? UWAŻAJ NA OSZUSTÓW !!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sprzedam nowe/używane
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mardan03
*
*


Dołączył: Sep 24, 2007
Posty: 184
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 7:33    Temat postu: SPRZEDAJESZ? UWAŻAJ NA OSZUSTÓW !! Odpowiedz z cytatem

Sprzedaję od kilkunastu dni auto a od paru dni otrzymuję mail-e w języku Angielskim.
Gość jest zainteresowany kupnem - niby na początku się targuje ale i tak mu pasuje cena. Następnie decyduje się na zakup i prosi o adres do konta PayPal lub aby wysłać żądanie zapłaty. Do tego czasu jest wszystko okey..... ale potem ponoć pieniądze niby wysyła i aby zaksięgowały się naszym koncie potrzeba jakiemuś pośrednikowi wpłacić jakąś kwotę !!

Poniżej temat z innego forum na temat tej procedury:

http://www.forumsamochodowe.pl/sprzedaz ... t41947.htm

Ja otrzymałem praktycznie identyczne i to z dwóch adresów mail-owych.

Odpisałem mu,że jak chce to podaję nr konta i czekam na wpłatę 4200zł jak wpłynie autko można odbierać bez dodatkowych kosztów z mojej strony no i jak ma zamiar podpisać umowę skoro wysyła firmę przewozową?
Odpisał,że płatność z jego strony tylko poprzez PayPal bo nie ma dostępu do własnego konta bankowego a ma taką pracę,że nie ma banku po drodze Shocked Ponowiłem moje warunki i na razie bez odzewu.
Nie odpisał jak ma zamiar podpisać umowę.
_________________
Mercury Sable LS 95r / 3.8L

www.roadrunners.pl - Zapraszamy !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jakaś ściema "nie ma banku po drodze"
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie chodzi o wyłudzenie danych.
Z kartami kredytowymi jest podobnie jak płaci się w stanach
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
columbo
*
*


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 121
Skąd: Biskupiec City

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez dostawalem jakies dziwne maile po angielsku od zainteresowanych kupnem mojego auta, ale zawsze to ignorowalem Twisted Evil
_________________
Chevrolet Venture 3.4L 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 11:44    Temat postu: oszustwa Odpowiedz z cytatem

Metoda jest bardzo prosta :

Gość wpłaca pieniądze PayPal na wasze konto. Następnie pisze, że nie może osobiście odebrać tylko przyjedzie jego kierowca. Macie kasę na koncie więc wydajecie auto Panu który przyjechał. Nagle pieniądze z konta wam znikają (wpłacający może wycofać wpłatę). W nie macie dowodu na to, że auto Panu wydaliście bo wydaliście komuś innemu. Nawet jak zdążyliście wypłacić pieniądze to i tak na koncie Paypal pokaże wam się stan ujemny np. minus 15000 i musicie oddać te pieniądze do Paypal. Wystarczy aby ktoś kto przyjedzie po samochód miał notarialnie podpisane upoważnienia do odbioru auta przez osobę która wpłaciła wam pieniądze. Kolejny "wał" to jak wysyłanie np. do Australii. W Paypal jest tak, że transakcja musi zakończyć się max. 2 tyg. od wpłaty. A do Autralii nie dojdzie w tym czasie więc po 14 dniach gość cofa przelew i czeka spokojnie sobie na paczkę za darmo. Sprawa sądownie jest do wygrania ale kto będzie się sądził za np. 1000zł z kimś z autralii Very Happy . Trzeba uważać i albo przelew bankowy albo akt notarialny. PayPal jest dobry ale w USA (tam te transakcje są ubezpieczone).
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarascl
*
*


Dołączył: Jan 02, 2012
Posty: 101
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać że oszuści są wszędzie nie ma to jak transakcja wiązana z ręki do ręki i po problemie.
_________________
plymouth grand voyager 95r 3,3 SE zagazowany (w nowej budzie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sprzedam nowe/używane Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group