www.asu.pl :: Zobacz temat - oleje Gulf
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

oleje Gulf

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 14:47    Temat postu: oleje Gulf Odpowiedz z cytatem

Witam ,na forum Forda na które czasem zaglądam (posiadałem mondeo a szwagier nadal posiada) jest oferta olei Gulf mnie zainteresowało takie coś;

http://gulf.pl/upload/articles/Karty_produktow/4_Oleje_do_automatycznych_skrzyn_biegow/2460__Gulf_MultiVehicle_ATF.pdf

A tu cała oferta;

http://www.mondeoklubpolska.pl/data/oleje/Gulf%20-%20cennik%20hurtowy.xls
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarascl
*
*


Dołączył: Jan 02, 2012
Posty: 101
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzę że ten temat się ciągnie i ciągnie ale to dobrze bo: jestem świerzakiem i nie mam pojęcia na temat auta a tym bardziej oleju jaki ma być w automacie skrzyni oczywiście. z tego co pamiętam sprzedający mówił mi (jakieś 2 tygodnie temu) że mam mu lać taki jaki jest wlany i podał mi nazwę jest to---elfmatic G3 i co się okazało że czytam te forum jak wariat i wszyscy piszą żeby nie lać tego badziewia bo jest na bazie Dexron III - Mercon tak mi się wydaje.

Jedni piszą że cza go zastąpić jakim ATF 3 ale podobno zapasy się skończyły i nie idzie go już kupić i można go zastąpić ATF 4.

A inni piszą tak i tu cytat "jeżeli 2000 i młodszy z koncernu Chryslera to olej inny niz ATF+4 nie ma prawa bytu "

I tak podsumowując to czuję się jakbym był w czarnej dup.....ie i nie wiem co mam tam nalać????

pozdrawiam
_________________
plymouth grand voyager 95r 3,3 SE zagazowany (w nowej budzie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłałem Ci info na PW
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W serwisie aut USA jest Mercon i Dexron czyjakos tak. Mojefordy na tym smigaja juz rok i jest ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elfmatic G3 jest to olej uniwersalny.Ale wystepuje w trzech odmianach i nie kazdy z nich mozna lac do kazdego auta. Pierwsza odmiana nazywa sie G3LL i nadaje sie TYLKO do poj.prod.europejskiej spelniajacy normy MB,Audi,BMW i temu podobnych wynalazkow. Druga odmiana nazywa sie G3Plus i spelnia co najwyzej normy Dexron III i Mercon - ale nie Mercon V. A wiec nadaje sie co najwyzej - i to zastepczo,bo sa juz lepsze oleje- do starych GMow i starych Fordow (przed 97 rokiem). Trzecia odmiana nazywa sie G3SYN -US i dopiero ten olej mozna uzywac w Chryslerach,ale raczej zastepczo i to najlepiej w starszych przed 1999 rokiem.Najlepszym i zalecanym obecnie olejem do Chryslerow - zwlaszcza nowszych- jest tylko ATF+4 ktory zastepuje wycofany z produkcji ATF+3. Idea Arrow Aha, jest jeszcze najgorsza,najstarsza odmiana tego oleju - Elfmatic G3 - bez dodatkowych literek.W obecnych czasach ten olej nie nadaje sie juz nawet do starszych pojazdow-specyfikacja z poczatku lat 90. A do Chryslera absolutnie! Idea Proponuje uswiadomic mechanika,ze skrzynie Chryslera maja szczegolne wymagania co do specyfikacji oleju - i nalezy tego bardzo przestrzegac. Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 3:30    Temat postu: Re: oleje Gulf Odpowiedz z cytatem

kasa napisał:
Witam ,na forum Forda na które czasem zaglądam (posiadałem mondeo a szwagier nadal posiada) jest oferta olei Gulf mnie zainteresowało takie coś;

http://gulf.pl/upload/articles/Karty_produktow/4_Oleje_do_automatycznych_skrzyn_biegow/2460__Gulf_MultiVehicle_ATF.pdf

A tu cała oferta;

http://www.mondeoklubpolska.pl/data/oleje/Gulf%20-%20cennik%20hurtowy.xls
Jest to olej uniwersalny - o niezlych parametrach - do wielu pojazdow.Do GMow,Fordow spokojnie bym go polecal - ale do Chryslerow,zwlaszcza nowszych najlepiej lac olej dedykowany.Jaki sens ma uzywanie uniwersalnego oleju zastepczego ,skoro oryginalny ATF+4 mozna kupic tez tanio ? - niekoniecznie musi byc Mopar.Koledzy pisali,ze sa w polsce dostepne innych ,tanszych firm - wystarczy poszukac. Pamietajmy, ze nowsze skrzynie Chryslera maja szczegolne wymagania i nigdy zaden nawet najlepszy uniwersalny olej nie zastapi ATF+4.W usa mechanicy dobrze o tym wiedza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko tak dałem cennik dla zainteresowanych ja osobiście zaleje skrzynie Quaker State atf+4 jest oferta w jednym ze sklepów internetowych łącznie z filtrem , uszczelką i 5L. oleju za 209zł
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AbE
*
*


Dołączył: Oct 08, 2007
Posty: 119
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega kasa - i jak chodzi skrzynia po zalaniu olejem Quaker State ATF+4 ? Mam go do kupienia w bardzo dobrej cenie i chętnie usłyszę jakąś opinię. Wiem że jest to pełny syntetyk także dobrze zrobi zalanie go do skrzyni po remoncie.
_________________
Chrysler Town&Country 3.8 2001 LPG(LukyPoweredGas)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Lut 08, 2012 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie wymieniłem oleju ,czekam łagodniejsą pogode Smile
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group