www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z elektryka w bonnevillu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z elektryka w bonnevillu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
olds_75
*
*


Dołączył: Apr 24, 2010
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 18:33    Temat postu: Problem z elektryka w bonnevillu Odpowiedz z cytatem

Witam
mam bonnevilla sse 3,8 z 90' i taki problemik z oswietleniem wnetrza mianowicie gdy otwieram drzwi od kierowcy zapala sie tylko lampka w dzrzwiach pasazera po stronie kierowcy oraz ta w tylnym slupku, ta w drzwiach od kierowcy sie nie pali (zarowki sprawdzane) natomiast gdy otwieram drzwi od pasazera zaczynaja sie swiecic lampki pod nogami ta podsufitowa oraz te w drzwiach pasazera z tylu i z przodu i ta w slupku po prawej dodam ze wylaczniki w drzwiach sprawdzone,
I drugi maly problem
gdy go kupilem nie bylo w nim orginalnego radia tylko jakies g... wstawilem juz orginalne wszystko gra jak nalezy tyle ze nie dziala sciemnianie wyswietlacza w radiu i w panelu climatronica lecz sciemnianie samych zarowek w radiu jak i w panelu klimy dziala i gdzie jest chochlik ?
wiem ze to moze nie zbyt duze problemy ale chce doprowadzic do orginalnego stanu, a i poprzedni wlasciciel zalozyl alarm z centralnym na pilota
Ewentualnie jak nie bedzie jakis podpowiedzi to namiary na dobrego elektryka w lodzi co by sie nim zajal
pozdrawiam[/code]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Gru 16, 2011 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do problemu sciemniania wyswietlaczy moga byc trzy mozliwosci. Arrow Mozesz miec radio od modelu bez autoklimy i nie bedzie w nim wyjscia Dim Signal Out dla sterowania wyswietlaczem klimy , albo: mozesz miec radio od modelu z autoklima ale z innego rocznika lub od Buicka gdzie wejscie Dim Signal Input jest na innym pinie , albo masz dobre radio tylko cos pokrecone w instalacji i nie dochodzi do radia sygnal VF. Arrow Sciemnianie wyswietlaczy dziala w ten sposob,ze modul elektroniczny bierze sygnal ze sciemniania zarowek i wysyla proporcjonalny specjalny sygnal wysokiej czestotliwosci VF Display Dimmer Signal do radia dla sterowania sciemnianiem obu wyswietlaczy. <> Sorry ,nie mam schematu do tego modelu.Jedyne co moge pomoc to podac kolory kabli : sygnal wejsciowy DIM - brazowy , Sygnal Dim Out dla A/C wychodzi fioletowo-bialym .Sygnal ten zobaczyc mozna tylko na oscyloskopie diagnostycznym.Ewentualnie sprobuj miernikiem na zakresie napiec zmiennych czy zmienia sie wartosc wraz ze sciemnianiem zarowek.>><< co do oswietlenia wnetrza - to nie bardzo wiem jak pomoc ,bo wszystkie zarowki razem zalacza jeden przekaznik sterowany modulem RACM na podstawie sygnalu z ktoregokolwiek wylacznika drzwi.Steruje on tez podswietlaniem otworow zamkow zewnetrznych drzwi przednich oraz zalacza chwilowe oswietlenie wnetrza po nacisnieciu przycisku klamki. Idea moze ktos cos poprzerabial podlaczajac np.alarm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olds_75
*
*


Dołączył: Apr 24, 2010
Posty: 36
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do radia to jest dokladnie od tego samego modelu tyle ze starszego chyba o rok lub dwa, poszukam tego kabelka, oscyloskop mam wiec nie bedzie problemu wiem teraz ktorego szukac co do oswietlenia to moze byc gdzies kabel przeciety bo przynajmniej tak to by wygladalo tylko trzeba bedzie dowiedziec sie jaki kolor jest odpowiedzialny za awarie chyba ze moze kojazysz jakie moga byc to kabelki dzieki za pomoc Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group