www.asu.pl :: Zobacz temat - problem z benzyną
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z benzyną

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 18:59    Temat postu: problem z benzyną Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Od jakiegoś czasu mam problem z pracą silnika na benzynie a na LPG chodzi dobrze...dodam, że samochód to Pontiac Grand Prix 3.1 MPFI 93r.
Po dłuższym postoju nie odpala od pierwszego przekręcenia a czasami to trzeba długo kręcić a jak odpali to raz jest ok. a innym razem nie pali na wszystkie tłoki albo szarpie albo zaraz zgaśnie, jak dodam trochę gazu to raz gaśnie albo ciągnie i normalnie się wkręca.... Już wiem tyle, że problem jest w tym, że dostaje za mało paliwa, bo jak dam mu trochę do kolektora ssącego to odpala bez problemu...na LPG jeździ bardzo dobrze. Zrobiłem test spinaczowy i podał błędy 33 i 21. Sprawdziłem TPS miernikiem i opór zmienia się płynnie więc raczej jest wporządku... co mogło paść? MAPsensor? jak go sprawdzić? a może pompa paliwa siada? Jakie powinno być ciśnienie na listwie?
Bardzo proszę o jakąś podpowieź
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zawsze błąd danego czujnika świadczy że to właśnie on jest powodem problemu. Wiele sprzętu jest zależna od różnych innych klamotów.

21- TPS high voltage
33- MAP high voltage, low vacuum indicated

oba czujniki maja wspólny prąd 5v z ECM. W MAPie to konektor C a w TPS to konektor A kabel koloru szarego. Odepnij wtyczki z obu czujników i sparwdź na załączonym zapłonie jakie masz napięcie na obu konektorach. To samo zrób wpinając na zmianę czujniki.

konektor C w TPS to wartość jaką dostaje kompa kolor kabla niebieski
konektor B w MAP to wartość jaką dostaje kompa kolor kabla zielony

pozostałe kable konektor B (TPS) kolor czarny i konektor A (MAP) kolor fioletowy to masy sensorów
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za podpowiedź Very Happy Jutro sprawdzę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gaz masz na sekwencji czy jedynkę tj zwykły mikser ?
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gaz II generacji (mikser)
Sprawdzałem napięcia tak jak mi poradziłeś i jest 5V na konektorze MAP a TPS 4.8V nieco mniej...
Dziś zauważyłem, że sterownik krokowca od LPG jest odlutowany od TPS, oto co sprawdziłem: po przylutowaniu do TPS krokowiec otwiera się całkowicie i nie reaguje na nic a przy odlutowanym przymyka się a po dodaniu gazu otwiera stopniowo, pewnie bierze tylko dane z sondy lambda a powinien brać też z TPS. widać, że był kiedyś przylutowany po zaizolowanym przewodzie.

Dziękuję za zainteresowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze powiedz mi czy po odpięciu TPS I MAP auto powinni odpalić bez kłopotu ale bedzie pracowało niestabilnie wiadomo. Próbowałeś ?
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak próbowałem ale jak silnik był ciepły i odpalił a po chwili gasł. Jeszcze dziś spróbuje na zimnym zobacze czy wogóle odpali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałem na zimnym i nie chciał odpalić.
Może pompa daje za małe ciśnienie, ale dziwne bo jak załapie to wkręca się na wyższe obroty a innym razem wogóle odpalić nie chce, dopiero jak mu dam paliwo do zassania to odrazu odpala ale nieraz muszę trochę pompować gazem bo gaśnie. Nie wiem jakie ciśnienie powinna nabić pompa na listew po załączeniu zapłonu, kiedy chodzi przez kilka sekund
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo TPS i MAP podaję za duże wartości dla uchylonej przepustnicy. To teraz zróbmy tak podłacz oba czujniki weź miernik i sprawdź na TPS na wtyczce pin C i B jakie masz napięcie ? jeśli jest ponad 2 volt to weź odkręć TPS i zobacz jeszcze raz na pinach C i B jakie masz napięcie jak około 2 volt odpenij wtyczkę od tpsa i sprawdź pin B tj masę czujnika i + na aku jak masz 12 volt to masz zrypany TPS albo gdzieś na kablu zwore.

Co do MAPA to wypnij wtyczkę i na załączonym zapłonie sprawdź miernikiem wszystkei piny we wtyczce jakie masz napięcia. I ta sama historia sprawdź pin A masy czujnika z + na akumulatorze . Pamiętaj że w obu przypadkach mozesz mieć też zwalonego ECMA
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group