www.asu.pl :: Zobacz temat - BAS Break assist system jak go ustawić albo wyłączyć
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

BAS Break assist system jak go ustawić albo wyłączyć

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
luk4040
*
*


Dołączył: Nov 28, 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 19:00    Temat postu: BAS Break assist system jak go ustawić albo wyłączyć Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam Dodga Caravan-a 3.3l z 2006. Posiada on takie ustrojstwo jak BAS (strasznie denerwujące). Mianowicie przy mocnym i nagłym wciśnięciu pedału hamulca samochód zaczyna hamować aż do momentu kiedy się nie zatrzyma, mimo że pedał hamulca jest puszczony. Przy suchej nawierzchni nie jest to takie męczące ale zimą lub na śliskiej drodze to jest wręcz niebezpieczne, wystarczy docisnąć pedał hamulca (nawet nie musi to być nagłe i szybkie wciśnięcie) i już zaczyna działać i hamuje do zera. Jak się zatrzyma to puszcza. Moim zdaniem taki system powinien zwiększać siłę hamowania ale do momentu całkowitego zwolnienia pedału hamulca, a nie do całkowitego zatrzymania samochodu. Na pewno jest zbyt czuły. Może ktoś wie czy da się to jakoś ustawić żeby działało prawidłowo, albo ewentualnie odłączyć ale tak żeby kontrola trakcji i ABS działały dalej. Wyjęcie bezpiecznika ABS wyłącza to ustrojstwo ale niestety również ABS i trakcje. Pomocy bo przez ten chory wynalazek można zginąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u siebie nie mam takiego cuda, ale tak jak mówisz, można przez to zginąć szczególnie na śniegu lub lodzie, ale mimo, że tego nie mam to jestem przekonany, że to coś nie działa jak należy, sądzę, że jakiś czujnik jest wywalony,w samochodzie żony, podczas awaryjnego hamowania, włącza się wspomaganie hamowania, świecą mocniej tylne stopy, jednak po odpuszczeniu hampli wszystko się rozłącza, czyli dalej można miarkować siłę hamowania nogą. Rozłącza się po jakieś 1 sekundzie lub ciut mniej...
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group