www.asu.pl :: Zobacz temat - dodge grand caravan probleby z ASB
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dodge grand caravan probleby z ASB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 17:35    Temat postu: dodge grand caravan probleby z ASB Odpowiedz z cytatem

Witam i pytam hehe
a tak poważnie szukałem ale w sumie nie a bardzo znalazłem podobny problem więc piszę.
Parę dni temu kupiłem Dodga grand caravana 3.8l v6 zagazowanego,
wszystko było git aż do dziś. jechałem sobie spokojnie do pracy, jak zawsze spokojnie relaksując się jazdą nowym amerykańcem aż tu nagle ASB zaczęło wariować, a mianowicie:
pierwszy bieg wchodi bez żadnego problemu, ładnie gładko przerzuca na drugi bieg i kiedy silnik dochodzi do około 2000 obrotów ASB chce przełączyć bieg na trzeci, skrzynia zaczyna się ślizgać (obroty rosną, auto nie ciągnie) po upuszczeniu nogi z gazu następuje delikatne szarpnięcie i zapina znowu drugi bieg. powtarza się to cztery razy (4 razy ASB próbuje zapiać 3 bieg) a później wchodzi w tryb awaryjny. A bieg wsteczny wchodzi normalnie ale jak doda się więcej gazu to też tak jak by ASB się ślizgało. Panowie proszę pomóżcie. To koniec skrzyni czy może szukać gdzie indziej przyczyny. A jeśli to koniec skrzyni to czy będzie pasowała skrzynia od 95r kanciaka z 3.3l v6. Pozdrawiam i z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałem dodać że przy okazji tej awarii zapaliła śie kontrolka chek engine soon
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej skrzynia do remotu. tarcze na tłoku overdrive się slizgają.

choc jesli sa błedy to moze wskazywać na elektrozawory.
sprawdx jakie sa bledy, ale żeby odczytać w skrzyni musisz jechać na skaner DRBIII LUB SNAP ON
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odłącz akumulator na 5 minut. Mnie pomogło w sytuacji gdy skrzynia przeszła w stan awaryjny.
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odłączanie akumulatora nic nie daje, poziom oleju jak ok, kolor różowiutki nie śmierdzi spalenizną, zresztą wg. karteczki w silniku i zapewnień poprzedniego właściciela olej w październiku w skrzyni był wymieniany tylko kwestia tego co tam wlał. A może ktoś wie czy skrzynia od vojtka 95r 3.3l v6 kanciasty będzie pasowała do dodga caravana 97r. 3.8l v6, bo w kanciaku mam skrzynie w rewelacyjnym stanie kwestia tylko czy podejdzie
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie podejdzie.
sprawdz kody bledow, i jak masz ta skrznie od kanta to podmien elektrozawory
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem dzisiaj u mechaniora od automatów, powiedział że na 99% wysypał się kosz trzeciego biegu. także masakra. też powiedział że tamta skrzynia nie podejdzie. jestem załamany szukałem jakieś używki ale też za bardzo do tego modelu z tym silnikiem nie mogę nic rozsądnego znaleźć. Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynia nie podejdzie ,ale kosz raczej tak.
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasa czyli co? proponujesz żeby z dwóch skrzyni próbować poskładać jedną? bo jest jeden taki mały problem, u mnie w mieście ani najbliższej okolicy nikt nie chce naprawiać automatów, a ja jak nawet sam bym chciał podjąć taką próbę to nie mam za bardzo gdzie, brak garażu lub nawet kanału a pogoda a bardzo już nie pozwala na naprawy pod chumrką. Zacząłem się zastanawiać czy nie pokusić się o wyprawę do ASU do Wrocka ale nie wiem cy ta skrzynia to wytrzyma.
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

overdrive jest w bebnie. i nie ma sie tam co wysypać. może po prostu skończyly się tarcze.

jakie były objawy?
czy przy wrzucaniu trójki były poślizgi, skoki obrotów?
jeśli stało się nagle, to jednak sprwdziłbym najpierw elektrozawory.
spradź błędy.

koszt uszczelnień, tarcz, konwertera i oleju to około 1500zł. własna robota i masz skrzynie na następne kilka, naście lat.

jeśli byś miał zamiar załązyc inna to szukaj od silnika 3,8. są inne przełożenia na przekładni głównej i pomiedzy wałkiem atakującym i dyferencjałem.

mam taka skrzynie, ale też do remontu.
jakbyś nic n ie poradził to mogę ci ją zrobić i podesłać.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zybel objawy były takie: jadę sobie spokojnie zaczyna się wzniesienie, kick down co by autko wyprzedzic. nagle kontrolka chek engine soon i przy próbie załączenia trzeciego biegu skrzynia zaczęła się ślizgać (ok. 2000-2500) obroty rosły a auto nie przyspieszało, taka sytuacja powtarza się cztery razy czyli skrzynia cztery razy próbuje zapiać trzeci bieg (obroty rosną auto nie jedzie, po odpuszczeniu gazu auto zapina ponownie drugi bieg) po czym skrzynia wchodzi w tryb serwisowy i jedzie juz tylko i wyłącznie na drugim biegu aż do zgaszenia silnika, po odpaleniu sytuacja się powtarza. Olej ok różowy niczym soczek malinowy, nie śmierdzi spalenizną i jest odpowiedni stan. A ile byś sobie życzył za tą skrzynie oczywiście po naprawie, bo nie ukrywam że chętnie bym swoją rozebrał i ją sam zreanimował ale nie mam na to warunków. pozdro
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec jeśli to stało się nagle i nie było przy tym żadnych stuków czy hałasów, szarpniecć to obstawiałbym elektrykę. popsikaj wszystkie wtyczki i gniazda na skrzyni i na komputerze skrzyni (jest na prawym błotniku). sciagnij z chomika serwisówkę i posprawdzaj miernikiem uzwojenia elektrozaworów. lub podmień je na te od kanta. tylko zaopatrz sie w uszczelki. jeśliokaze się ze to zawory to polecam te nowszego typu po'99 roku. sa szybsze i cichutkie.
skrzynia za 2200 zł + zwrot twojej
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 5:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MLODY1984, a przy kupnie auta nie sprawdzałeś skrzyni oraz nie robiłeś jazdy próbnej celem rozgrzania skrzyni Question
i tak jak zybel doradza, najpierw posprawdzać a potem dopiero naprawiać
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtyczki sprawdzone i przeczyszczone wczoraj brak jakichkolwiek zmian, muszę dzisiaj jeszcze sprawdzić te elektrozawory może faktycznie coś tam się dzieje a mechanior tylko tak na odczepne powiedział że to kosz trzeciego biegu. Waldek sprawdzałem skrzynie przed zakupem było idealnie płynna zmiana biegów bez szarpnięć i dziwnych objawów. od zakupu auta zrobiłem jakieś 600 km i taka kaszanka się zrobiła dopiero teraz. Ok Zybel jak nic z tą skrzynią nie wymyśle i dalej będzie taka kaszanka to odezwę się do Ciebie celem nabycia skrzyni.
poszedłem do auta posprawdzać jeszcze parę rzeczy i co stwierdziłem:
po odpaleniu zimnego auta słychać że skrzynia strasznie głośno pracuje tzn tak jakby metal tarł o metal (nie ważne na jakim biegu jest skrzynia czy na P,R,N,D,3 czy L) chodzi tak samo głośno, także wydaje mi się że jednak chyba to będzie awaria skrzyni i wymiana elektrozaworów niewiele tu pomoże....
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem tak samo w dodge grand caravan ,przy wyprzedzaniu skrzynia zredukowała i nagle brak biegów,kilkakrotnie próbowała wrzucić bieg aż załapała tryb awaryjny i ruszyła do przodu .
Uszkodzony był Zabierak Overdrive ,poprostu go ukręciło.
Za używany wtedy (8lat temu) zapłaciłem 350 zł ,teraz są tańsze nowe Razz

http://www.samko.pl/sklep/a604-zabierak-overdrive-p-1178.html
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam bęben obraca się już po uruchomieniu silnika. wiec jeśli urwało zabierak to może hałasować.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już jakieś pocieszenie, trudno jest dostać się do tego zabieraka? Oczywiście skrzynie trzeba zrzucić to się domyślam, tylko chodzi mi oto czy skrzynie trzeba calusieńką na czynniki pierwsze rozbierać czy jakoś innaczej się da to zrobić. pytam bo w takim układzie nie będę szukał całej skrzynitylko postaram się jakoś sam ją rozebrać, bardziej chyba już jej nie spitole Laughing ale w sumie reasumując to tak czy inaczej wypadało by rozbebeszyć skrzynie zobaczyć w jakim stanie są podzespoły i ewentualnie powymieniać co trzeba. Znajomy wyciągnie mi skrzynie a ja pomału będę ją rozkręcał. a mam jeszcze takie pytanie czy przez ten zabierak też może wsteczny szwankować bo wchodzi ładnie ale po dodaniu więcej gazu telepie autem i nie wiem czy to też może być przez ten zabierak, czy może któraś poducha się urwała czy może więcej bigosu zrobiło się w tej skrzyni. W każdym razie wielkie dzięki chłopaki za podpowiedzi, szczerze mówiąc to podnieśliście mnie na duchu hehe zaczynam widzieć światełko w tunelu hehe
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wyciągnąć skrzynię z auta,(wyciągamy i zakładamy z założonym na skrzynie konwenterem(sprzęgło hydrauliczne)jest przykręcony do koła zamachowego 4 śrubami)
Przy rozbieraniu kosza ,zwwróć uwagę na piercienie zabezpieczające coś jak zegera,jeden z nich jest taki pofalowany ,nie próbuj go prostować bo nie będziesz miał wstecznego.Najlepiej zrób zdjęcia jak każdy element w skrzyni jest założony bedziesz miał mniej do myślenia przy składaniu.

W moim po awarii normalnie działał 1,2 iR nie słychać też było jakiegoś bardzo głośnego dzwięku uszkodzonej skrzyni.Byłem wtedy za granicą i wróciłem do domu na dwójce ,przeszło 200km Very Happy ,a skrzyni nic się więcej nie stało.Dlatego polubiłem amerykańce Laughing
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz jak zdejmiesz pompę oleju masz bęben w którym są tłoki under- overdrive i reverse.

najlepiej sciagnij servisówkę. jest krok po kroku jak i przy uzyciu jakich narzędzi rozebrać na czynniki pierwsz i potem złozyc skrzynię.

jeśli urwał sie zabierak to z niego zrobisz sobie docisk do rozpiecia tłoka underdrive i low-reverse. poza tym żeby wyjąc walek atakujący bedziesz potrzebował długich prostych zegerów sciskajacych (znaczy szczypce).

w sumie jak juz się ma wprawę to rozebranie i złozenie zajmuje nieweile więcej czasu niż zdjęcie i założenie na samochód. Dlatego najlepszym rozwiazaniem bedzie wymiana wszystkich uszczelnień tarczek i koniecznie konwertera. nie zapomnij o zaworze zwronym.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki będę próbował podjąć się tematu hehe chyba bardziej już nie mogę jej popsuć, Zybel mam pytanko czy jak rozbiore swoją skrzynie i nie będę potrafił jej poskładać i będę brał od Ciebie tą skrzynie to czy będę mógł odesłać Ci rozebraną ale kompletną, wiesz nie chciał bym później jakiś niedomówień że niepotrzebnie rozbierałem i wogóle. pozdrowionka i dzięki za wszelką pomoc. A jeszcze jedno pytanko gdzie znajdę tą serwisówke do skrzyni bo szukam już chyba z godzinę i albo jestem aż tak głupi że nie potrafię jej znaleźć, albo tak zmęcony po 12 godzinach w robocie
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne, że tak będę miał mniej rozbierania przy naprawie.

serwisówka na PW
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze mam takie małe pytanko, czy jest możliwość wstawienia do tego autka manualnej skrzyni biegów? pozdrowionka
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MLODY1984 napisał:
czy jest możliwość wstawienia do tego autka manualnej skrzyni biegów


Chyba taniej i lepiej było by kupić takie auto z silnikiem VM i manualną skrzynią biegów,jeśli taka cię pociąga Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65, nie bardzo, wolę otomata hehe tak tylko pytałem z ciekawości czy jest taka możliwość, po prostu czekam aż znajomemu zwolni się miejsce w warsztacie co by zrzucić skrzynie biegów i zobaczyć co jej dolega. jak tylko coś będę wiedział to na pewno napisze. Bo kolega z forum Zybel zaproponował mi że ma takową skrzynie i nie będzie problemu żeby się dogadać nawet jeśli sam nie ogarnę tematu skrzyni hehe po prostu byłem ciekawy czy manual podejdzie do tego silnika, ale całego silnika ze skrzynią nie mam zamiaru zmieniać hehe pozdrowionka
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie
Więc tak skrzynia zrzucona, rozebrana i totalna kaplica, moim oczom ukazała się całkowicie zarżnięta skrzynia biegów, ale spokojnie dałem rade,
po rozkręceniu na czynniki pierwsze okazało się tak:
1.tarczki spalone i cienkie jak żyletki
2.zabierak overdrive urwany
3.planetarki, zjechane zęby na całym obwodzie
4.na magnesie w misce normalnie jeż
najpierw złapałem się za głowę, później zastanawiałem się jak to poskładamy, ale jak już dostałem wszystkie części wraz ze zreanimowanym konwerterem to w sumie poszło dość łatwo(obawiałem się że może za łatwo) ale dzięki Zybelowi i jego manualowi którego mi przesłał w sumie było to dziecinie proste. oczywiście żeby nie było zbyt łatwo jak już założyliśmy skrzynie okazało się że jeden z wężyków pomiędzy skrzynią a chłodnicą jest walnięty, więc drugie auto rura do sklepu wężyk na metry plus opaski zaciskowe i wsio poskładane
efekt :
powalający za pierwszym razem udało mi się zreanimować mojego oto-mata hehe jestem z siebie dumny hehe
trzeba było jeszcze po testować czy wsio na pewno gra, zrobiłem chyba z 50km i wszystko gra, nic nie cieknie, biegi zmienia płynnie, kick down działa bez zarzutu, wsteczny nie przeskakuje, normalnie jak z fabryki.
przy okazji okazało się że muszę wymienić tarcze hamulcowe bo są popękane i są luzy na wahaczach ale to już na inny temat hehe
teraz browarek relaks a jutro jazdy testowe na dłuższych odcinkach.
Dzięki wielkie wszystkim na forum za udzielenie pomocy i wsparcia duchowego hehe BROWAREK DLA WSZYSTKICH
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję.A teraz powiedz ile cię to kosztowało i gdzie zaopatrzyłeś się w części.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łączny koszt ok. 2014zł hehe części kosztowały mnie ok.2000 a te 14 zeta to nieszczęsny wężyk miedzy skrzynią a chłodnicą. Tarczki z zabierakami ściągnął mi znajomy z inter cars, planetarki kupiłem od gościa który zajmuje się naprawami automatów w Złotoryi. olej zamówiłem na allegro, konwerter nie wiem gdzie był reanimowany bo załatwiał to mój znajomy mechanior który pomagał mi rozebrać i złożyć skrzynie w każdym razie zmieściłem się w 2000 także jestem zadowolony, dzisiaj zrobiłem trasę 260km co by sprawdzić jak skrzynia się zachowuje wynik: REWELACJA gęba cieszy mi się od ucha do ucha aż ciężko to opisać, zresztą chyba mnie rozumiecie hehe. Mam tylko jeszcze takie małe pytanko co by nowego posta nie zakładać: gdzie znajduje się kontrolka ładowania w tym autku tzn. w dodgu bo jak przekręcam stacyjkę to nic takiego mi się nie świeci i nie wiem czy mam rozbierać te kontrolki nad deską rozdzielczą czy może ona jest gdzieś na zegarach. Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam tej kontrolki nie zauważałem jak spadł mi dwa razy pasek, gdy to się stało parę dni temu ( usterka napinacza) i spadł mi pasek to w ramach testu gdzie jest ta nieszczęsna kontrolka i czy w ogóle się zapala odpaliłem silnik i okazało się że zaświeciła się słabym pomarańczowym światłem owa kontrolka, a znajduje się ona w dolnym lewym rogu zegarów
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MLODY1984
*
*


Dołączył: Mar 02, 2011
Posty: 147
Skąd: Jelenia Góra (dolny

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki kolego Waldek44, muszę jeszcze jutro sprawdzić ładowanie bo albo mam padnięty aku albo brak ładowania choć raczej wydaje mi się że aku mam padnięte bo po nocy stania ciężko odpala ale jak trochę pojeżdżę to odpala normalnie czyli ładowanie powinno być oki, ale dla pewności jutro przetestuje. pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan 3.8l SE z LPG 97r kanada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group