www.asu.pl :: Zobacz temat - Lincoln LS nie odpala, rozrusznik tylko stuka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lincoln LS nie odpala, rozrusznik tylko stuka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  

Co może być przyczyną?
silnik - zatarcie, zablokowanie
100%
 100%  [ 3 ]
zwarcie w instalacji elektrycznej
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
jajcjusz
*
*


Dołączył: Nov 02, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lis 02, 2011 13:37    Temat postu: Lincoln LS nie odpala, rozrusznik tylko stuka Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam dość rzadkie auto, nawet w stanach jeździ ich tylko kilkadziesiąt tysięcy - Lincoln LS z 2001r, V8 3,9L. Całe szczęście jest oparty o płytę, silnik, zawieszenie Jagurara S-type więc większość części nie jest trudno dostępna.

Ostatnio gdy jechałem w trasie, wdepnąłem pedał w podłogę. W tym momencie wyłączyła się instalacja gazowa - auto przełączyło się na benzynę, na następnych światłach auto stanęło i już niestety nie ruszyło. Zaświeciły się wszystkie kontrolki i słychać tylko elektromagnes rozrusznika - charakterystyczny klik.

Rozrusznik wyjąłem, przeczyściłem w środku benzyną i stwierdziłem że działa. Po włożeniu do auta dalej słychać tylko klik. Dziwne jest to że przy próbie odpalenia zapalają się światła, a akumulator rozładowuje się po kilkudziesięciu minutach.

Nie mogę również zakręcić ręcznie silnikiem - używam wprawdzie dość krótkiego klucza, ale chyba powinienem choć trochę ruszyć moje 8 cylindrów?

Macie jakieś pomysły? Może ktoś polecić dobrego mechanika od aut usa w warszawie?[/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sro Lis 02, 2011 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsza mysl to masz za slaby akumulator, podjedz jakims starem wez kable od spawarki i wtedy sprawdz, albo podmien aku. auto moglo ci zgasnac bo np niee miales ladowania, albo jakis zwarcie bylo
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jajcjusz
*
*


Dołączył: Nov 02, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było oczywiście sprawdzone w pierwszej kolejności - podmieniłem aku na inny. Chyba w pierwszej kolejności udam się do elektryka, bo silnik może się nie kręcić przez automat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druga mysl - to zrzuc pasek .Prawdopodobnie cos z osprzetu blokuje silnik.Mialem podobny przypadek gdy zatarlo sie lozysko sprzegla sprezarki A/C.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jajcjusz
*
*


Dołączył: Nov 02, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjąłem dziś pasek i niestety cały osprzęt działa, a silnik stoi. Jade do mechanika bo niestety sam już nic nie wymyślę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group