www.asu.pl :: Zobacz temat - Tarcze Hamulcowe
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tarcze Hamulcowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 19:29    Temat postu: Tarcze Hamulcowe Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny musiałem zmienić tarcze hamulcowe. Do tej pory próbowałem tarcz kilku producentów m.i.n. Brembo. Starczały na krótko.Ponowne ich przetaczanie dawało pozorny skutek .Po miesiącu to samo ,bicie na kierownicę Czyli prawdopodobnie przegrzewały się. Tym razem zdecydowałem się na tarcze polskiego producenta "Mikoda"http://www.mikoda.pl/sklep/4741,DODGE--CARAVAN-II-3-8--218KM-160kW- Tarcze są nacinane i wiercone .Cena przystępna 150 zł/szt.
Pytanie. Czy ktoś z forumowiczów stosował w swoim aucie w/w tarcze?
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem w poprzednim aucie - tarcze jak tarcze, samochod hamowal, nie bily - nie byly ani na plus ani na minus - poprostu tarcze jak tarcze
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzebiąc przy zaciskach sprawdzajcie czy zaciski swobodnie przesuwają się w prowadnicach, czasami jak prowadnica się przytnie to tez lubi lekko bić na kierownice.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 5:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już używam tarcz Mikoda w drugim aucie i uważam ze są ok, ale ja mam te Mikody zwykłe czyli nie nacinane i nawiercane, i tak jak poprzednicy napisali, kupujesz specjalny smar do zacisków w małych tubkach, koszt jednej tubki to 6 zł, kup sobie ze 3-4 tubki, następnie oczyszczasz sobie owe prowadnice ze starego brudu (prowadnice to te śruby którymi to przykręcasz zacisk) następnie sprawdź w jakim stanie są osłonki na tłoczku, i pod owe osłonki możesz też wcisnąć trochę owego smaru, dobrze by było sprawdzić jak tłoczek się wysuwa i chowa z powrotem, następnie w zacisku czyścisz miejsce gdzie przesuwa się klocek hamulcowy , i na koniec smarujesz tym smarem owe prowadnice zacisków i wkręcasz je, czyli masz już zamocowany zacisk z klockami na piaście, i teraz złap za zacisk i poruszaj nim w przód i w tył, musi lekko się przesuwać bez żadnych oporów, i wtedy wiadomo będzie że jak założysz nowe tarcze i znowuż się zwichrują to będzie ewidętna wina tarcz a nie innych czynników
ps
brembo i mikode robią w jednej fabryce pod Częstochową Very Happy
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group