www.asu.pl :: Zobacz temat - Wariująca elektryka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wariująca elektryka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bary30
*
*


Dołączył: Jun 26, 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 12:03    Temat postu: Wariująca elektryka Odpowiedz z cytatem

Witam
Padł mi mój town&contry rocznik 2002 3.8. Po wizycie u rodziców wsiadłem uruchomił się i zaczął wariować. Skaczą obroty 1500 do zera (nieraz gaśnie).
Próba ruszenia kończy się zatrzymaniem (chyba że uda się go trzymać na obrotach) Pompka paliwowa pracuje z przerwami, przekaźniki cały czas przełanczaja się, na kokpicie dyskoteka, prędkościomierz spada na zero a po chwili leci w drugą stronę na ogranicznik. Już trzeci mechanik nie wie co to może być . Każą mi wymienić komputer. Komputer podobno ok sprawdzał go gość co zajmuje się elektroniką samochodową. Co się dzieje może ma ktoś jakiś pomysł co się stało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak wczoraj sobie w swoim zrobiłem ( ale to 1997 r) po tym jak rozebrałem deskę rozdzielczą, żle podłączyłęm masę, chyba słabo się trzymała i miałem takie efekty. Masę od deski rodzielczej masz prawdopodobnie gdzieS z prawej strony, koło bezpieczników. Zacznij od tańszych napraw a nie odradzu od kupy kaski. A jest wilgoć i to możanonymous być to. Polecam zerknąć i pozdro.
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym sprawdził masę
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bary30
*
*


Dołączył: Jun 26, 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok tylko gdzie szukać tej masy ? To musi chyba być jakieś główne podpięcie bo wariuje wszystko nie tylko konsola.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masę masz ogólną na cała dechę rozdzielczą, jej wadliwy styk może powodować a raczej w Twoim przypadku powoduje takie problemy, ( nie kupuj kompa). Zdejmij plastiki z pod deski rodzielczej, tam będziesz miał kawał wyprofilowanej, podobnej kształtem do zdjętego plastiku blachy. Wyłożony on jest gąbką i trzyma się na kilku śrubach. Może uda się bez rozkręcania tej blachy ( ale nawet, to dużo robotynie ma) szukaj gdzieś grubego kabla, sądzę, że koloru jasno niebieskiego przykręconego gdzieś do dużej metalowej części, może jakiegoś profilu metalowego od deski lub czegoś podobnego. JA u siebie miałem masę skręconą właśnie jedną ze śrub trzymających tą blachę. Naprawdę, dobre piwko, trochę kluczy, cierpliwości i da się zrobić za darmo. A i jeszcze jedno, zmień mechaniorów Very Happy jak nie przyszło im do głowy sprawdzenia najpierw masy to już nie chodź do nich po poradę Exclamation Very Happy Exclamation

ps. a może jak już będziesz rozkręcał to byś mi kolego pomógł. Swój problem opisałem kilka postów wyżej. Mianowicie upierniczył mi się ten kabelek co idzie od włącznika w słupku kierowcy, tego wciskanego zamykanymi drzwiami. On idzie po słupku, pod progiem plastykowym i wchodzi właśnie gdzieś tam, gdzie będziesz szukał masy. Zerknął byś u siebie do czego on wchodzi, gdzie jest przypięty, bo nie mam zielonego pojęcia. To jest kabel minusowy ( masowy) i czymś steruje.
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bary30
*
*


Dołączył: Jun 26, 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta masa ma wpływ na pracę pompy paliwa i przekaźników pod maską ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może mieć wpływ na pracę tych urządzeń, gdyż są połączone z czujnikami w desce. U siebie jak odpiąłem masę z deski rozdzielczej to wogóle wskaźniki umarły, pompa paliwa się nie załączała, rozrusznik nie kręcił, poprstu ciemna ciemność. Jeden głupi kabelek a tyle problemów.
Przypominam się z moją prośbą Very Happy
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim jajku masa jest przykręcona za radiem. Musiałem zdemontować ten panel z radiem i sterowaniem nawiewami i jego obudowę. Zobacz jeszcze stan klem na akumulatorze i główne kabelki od aku.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group