www.asu.pl :: Zobacz temat - sterowanie wentylacją i nawiewami voyek 96r 3.3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sterowanie wentylacją i nawiewami voyek 96r 3.3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 8:57    Temat postu: sterowanie wentylacją i nawiewami voyek 96r 3.3 Odpowiedz z cytatem

witam mam problem ze sterowaniem nawiewami po przekręceniu kluczyka migają diody od ciągłej i przerywanej pracy wycieraczki a po kalibracji nawiewów na kierowcę leci tylko ciepłe powietrze oraz miga raz dioda od ciągłej pracy a później 7 razy dioda od przerywanej pracy powtarza się ten cykl do znudzenia wcześniej załączała się sama wycieraczka tylna jak zrobiłem kalibracje to był spokój na trochę i wczoraj załączyła się znowu to chciałem zrobić kalibrację no i porażka przerabiał ktoś podobny problem pozdro
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 21:22    Temat postu: The A/C and Recirc LED Flashing Odpowiedz z cytatem

Z tego wynika ze wyswietla kod : driver actuator did not reach cold stop. Czy jak mrugają diody to wszystko działa prawidłowo ??

Tu masz dokładny opis :


http://autorepair.about.com/library/faqs/bl510h.htm
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asu Rano posprawdzam czy wszystko działa, na pewno nadmuch na kierowce daje ciepłe powietrze bez względu na położenie suwaka temp gdy po stronie pasażera da się regulować ,może przycięła się przesłona w nagrzewnicy?? wiesz może jak się do niej dostać pozdro sory za chaos wypowiedzi Laughing
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 22:25    Temat postu: hmmm Odpowiedz z cytatem

Z pamięci nie powiem ale w klapkę wątpie. Prędzej elektronika siada w tych rocznikach. Jutro sprawdze (nie mam dokumentacji przy sobie) jak to jest sterowane i dam znać na forum.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki wielkie dzięki za odzew
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:17    Temat postu: nawiewy Odpowiedz z cytatem

Jest dojście do silniczków od strony nóg kierowcy. Tam będziesz musiał zdemontować osłonę. Zobaczysz 3 silniczki. Ten co steruje temp. kierowcy ma kolory kabli : jasno niebiesko-biały i ciemno niebieski-jasno niebieski. Sprawdz czy silniczek chodzi na krótko i czy są przejścia pomiędzy panelem sterującym a tym silniczkiem. Jeśli tu będzie wszystko działać i klapką też będziesz mógł poruszać to uszkodzony jest panel.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki jak tylko będę miał wolne w pracy to obejrzę to sterowanie na spokojnie
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asu poleżałem dziś pod nim i za cholerę nie mogę dostać się do tego silniczka jak zdjąć osłony zegarów i zegary to może od góry dam radę , do dolnych jako tako mam dostęp a to jest chyba ten górny i tu jest porażka pozdro
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2011 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie rozgrzebałem posprawdzałem wychodzi że padł panel sterowania jak dopasować panel na aledrogo jest kilkanaście ale nie wiem który będzie pasował moje oznaczenia z naklejki panelu nie występują
P4677337 R
2006 A
HAD/HBB 337
który numer jest numerem części ?? ew czy ktoś jest to w stanie naprawić? jestem ciemny z elektroniki ale sprawdzając potencjometry od reg tem wychodzi mi że jeden styk na sterowaniu temperatury kierowcy jest chyba upalony porównując z potencjometrem pasażera pozdro
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 9:26    Temat postu: sterowanie Odpowiedz z cytatem

Numer części to ten P4677........ . Z tego co pamiętam wystarczy, że kolory kostek będą się zgadzać. Możesz spróbować naprawić. Częstą przyczyną usterek są styki na płytce przy pinach od kostki. Napisz jak dostałeś się do tego silniczka ??
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASU Niestety nie robiłem zdjęć ale dostęp jest w miarę prosty ja najpierw zdemontowałem wszystkie dolne plastiki a wystarczy zdjąć plastik pod kierownicą osłonę skrzynki bezpiecznikowej nie koniecznie ale daje więcej miejsca odłączyć i odkręcić nad pedałąmi ustrojstwo 2 duże kostki potem metalowe wzmocnienie deski pod kierownicą , wspominaną przez ciebie osłonę nagrzewnicy i już widać silniczki pierwszy od wnętrza samochodu jest od przesłony pasażera trzeba go odkręcić 3 wkręty widoczne i za nim jest ten właściwy od kierowcy też 3 wkręty dostęp trochę gorszy,nad nimi jest silniczek sterujący kierunkami ( szyba ,dół ,centrum ) przy okazji do silnika wentylatora nagrzewnicy można dostać się przez schowek.
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>


Ostatnio zmieniony przez hudy751 dnia Pon Lis 21, 2011 17:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie dalej drążę temat wczoraj zajrzałem do mech od amerykańców powiedział mi że wystarczy wgrać nowe oprogramowanie i i podobno według niego będzie wszystko chodzić bez wymiany panela ciekawi mnie czy koleś chce wyciągnąć kasę czy jest taka możliwość
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj zrobić test klimy jn:

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4809&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Nie wiem czy o to Tobie chodzi, ale zawsze możesz spróbować.
Niestety nic więcej nie umiem pomóc.
Pozdrawiam, Piotrek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hudy751
*
*


Dołączył: Jul 31, 2011
Posty: 19
Skąd: CZ-WA

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wiadomość w sumie dla innych walczących w przyszłości z nawiewami
W międzyczasie odwiedziłem 2 mechaników którzy twierdzili że wystarczy wgrać nowe oprogramowanie i będzie wszystko hulać ale to była porażka co ci panowie o tym wiedzieli jeden proponował wymianę panelu za 1600 ew naprawę za 800 drugi wysyłał mnie do nie istniejącego ASO
Namierzyłem panel na aledrogo o takich samych numerach i w końcu wszystko zaczęło po kalibracji działać .Pozdro Piotr
_________________
Suzuki DR650 RS 90r   Voyager 96 3,3 BG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 17:33    Temat postu: słaby nawiew ciepłego Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie i ja się podłączę pod temat, mianowicie u mnie toż coś się stało z nawiewami i bardzo słabo grzeje i jakby dmuchało słabiej. Czy jest jakiś czujnik temperatury na silniku który steruje temperaturą nawiewów czy coś z rezystorami dzieje się niedobrego?
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 15:08    Temat postu: hmmm Odpowiedz z cytatem

Rezystor odpowiada wyłącznie za różne biegi wentylatora nawiewu. Nie ma czujnika w silniku który steruje temp. nawiewów. W pierwszej kolejności sprawdź czy oba przewody dochodzące do nagrzewnicy są gorące oraz czy nie masz za mało płynu w chłodnicy. Napisz też czy mrugają kontroli na panelu ??
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc tak. Płynu miałem za mało ale po dolaniu nie zmieniła się sytuacja. Z tego co zauważyłem to że suwaki które regulują grzanie nie są wcale gorące tak jak wcześniej. A gdzie są te przewody dochodzące do nagrzewnicy bo jak pod schowkiem to są jakieś dwa które wchodzą jakby do nawiewów ale są zimne. Kontrolki nie mrugają.
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 11:16    Temat postu: przewody Odpowiedz z cytatem

Chodzi o sprawdzenie temp. przewodów z płynem przechodzących przez grodź do nagrzewnicy. Chodzi o sprawdzenie czy nagrzewnica nie jest zabita (dwa przewody powinny nagrzewać się prawie równomiernie). Następnie musisz dostać się do mechanizmów od klapek. Znajdź, który odpowiada za ciepłe zimne powietrze i zobacz czy chodzi jak zmienisz temp. suwakami (jak będziesz miał problem ze znalezieniem to daj znać).
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rudiszubert
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 229
Skąd: WA-wa

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam też problem z nawiewem Caravan 1996 . Chodzi o to ,że nie zmienia się kierunek nawiewu . Przełącznik zwykły nie elektronika, nie pneumatyka. Po przełączeniu np. z szyby na środek ,słychać terkotanie . Podejrzewam ,że jakaś plastikowa zębatka straciła ząbek ,ale jak się do tego dostać ? Wcześniej miałem podobny problem z klapką nawiewu pod nogami pasażera ,ale odłączyłem kostkę elektr. od silniczka , a klapkę zablokowałem na otwartym położeniu. Tutaj tak się nie da , bo to musi działać.
_________________
Chrysler Voyager 1992 Dodge Caravan 3.0 1996
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:11    Temat postu: nawiew Odpowiedz z cytatem

Zobacz obok nóg kierowcy (tam powinno być dojście do serwomechanizmów). Pewnie gdzieś jakiś plastik jest pęknięty albo coś go blokuje.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rudiszubert
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 229
Skąd: WA-wa

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałem dostać się do tych silniczków...ciężko. Do pierwszego ,bliżej pedału gazu , jakoś się dostałem ,ale po rozebraniu nic tam nie widać. Drugi ,pewnie to ten od klap kierunku nawiewu , jest wyżej i nie wiem jak się tam dostać. Przy okazji wpadła nasadka 10 w otwór nawiewu na szybę czołową i nie wiem jak się tam dostać.Rozkręciłem osłonę dolną kokpitu ,ale tam nie ma co rozkręcić ,żeby się dostać do wnętrza kanałów.Czyżby trzeba było rozebrać cały kokpit razem z deską ?
_________________
Chrysler Voyager 1992 Dodge Caravan 3.0 1996
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
rudiszubert
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 229
Skąd: WA-wa

PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wymieniał cały mechanizm klap i jak się tam dostać ? Dalej coś puka po przełączeniu kierunku nawiewu i nie wszystkie położenia przełącznika odpowiadają faktycznemu kierunkowi nadmuchu , leci lekko ciepłe powietrze .
_________________
Chrysler Voyager 1992 Dodge Caravan 3.0 1996
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group