www.asu.pl :: Zobacz temat - Pierwszy amerykański wóz ?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwszy amerykański wóz ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Peiying
*
*


Dołączył: Aug 22, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 17:46    Temat postu: Pierwszy amerykański wóz ? Odpowiedz z cytatem

Cool Witam wszystkim (na wstępie ) jestem tutaj nowy Smile
Za jakiś czas ok (pół roku) będę chciał sprzedać mój samochód czyli Alfe Romeo 156 (która nie jest awaryjna tak jak mówią legendy Smile )

A w zamian za nią kupić coś coś amerykańskiego Smile Pewnie budżet nie będzie jakiś duży bo nastawiam się na c oś w granicach 8-9 tys zł .

I teraz pytania do was :

jaki samochód doradzilibyście ?
[ kawaler [19lat] , najlepiej w sedanie, silnik najlepiej do 3500cm, który przyjmie LPG , miesięcznie robię ok 1500km - jak najmniej awaryjny i żeby wyglądał w miarę możliwości Smile ]

spalanie - LPG jakie średnie spalanie trzeba liczyć ? dajmy na to od 3 do 3.5 L poj ?

opłaty - przy pełnych zniżkach (rejestracja na tatę, ja jako współwłaściciel - będę miał bodajże koło 10% zniżek ] ile płacicie i ile ja wg. was mógłbym zapłacić ?

części, ceny, zamiennik, dostępność i - jak z tymi podzespołami ?

Na zakończenie powiem, że tata prowadzi warsztat od ponad 20 lat więc ceny robocizny = 0 Smile A doświadczenia mnóstwo Smile

Moje typy to : 300M (nie wiem czy budżet wystarczy ;/ ) , Stratus i na razie tyle lub Vision Chrysler

Czekam na wasze odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Noxi
*
*


Dołączył: Jan 05, 2010
Posty: 64
Skąd: Slask / Zory

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
mialem taka sama sytuacje kolego heh tez w wieku 19 lat chcialem kupic maszyne amerykanska i tak tez zrobilem zakupilem wlasnie CHRYSLERA VISIONA hmm cos ci doradzic 100% pewne ze na dzien dzisiejszy nie zakupilbym go nawet jakbym mial jezdzis autokarem Smile dalem za niego 8tys a za mechanika wsadzilem 4,5 ;] nie mowie o tym ze po kapitalnym remoncie i przejechaniu pare tys km znow zaczynal szfankowac naszecie udalo mi sie go sprzedac za 7 tysiecy nie ukrywam nie bym on w stanie idealnym heh tez sie wachalem miedzy 300m a visionm lecz vision mi siadl na oko i wiem ze zrobilem blad ;] jesli chcialbys wybrac proponuje 100 razy CHRYSLERA 300M ;] znajomy tez ma visiona do dzis ale juz 8 miesiecy mechanicy dochodza dlaczego nie chce jezdzic heh tez sie wrabal jak ja z mojej stronki to wszystko heh jesli cos to zapodaj na gg 9777276 pozdrowionka ....

___________________________________________________

LINCOLN NAVIGATOR 02' , FORD WINDSTAR , DODGE RAM 1500
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w skrocie powiem tylko tyle ze za 8-9kzl 300m nie kupisz..no chyba ze totalna ruine ktora w efekcie wyjdzie ci ze 40kzl Smile

co do spalania to przyjmij ze taki 3-3,5l spali ci przy normalnej jezdzie 15-16 - wtedy sie nie rozczarujesz, a jesli ci spali 10 (co tez nie jest niczym zadkim) to "pomysl" ze to "zaoszczedzone" Smile
co do cen czesci to materialy eksploatacyjne typu amorki,tarcze,klocki,elementy zawieszenia do popularnych u nas samochodow z usa ksztaltuja sie na poziomie cen czesci do forda mondeo I gen...sa prawie identyczne Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i oczywisacie : heh
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Peiying
*
*


Dołączył: Aug 22, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli czegoś się już dowiedziałem Razz

A jak wygląda sprawa ubezpieczenia ? Jakie to kwoty ?

I jeszcze wpadł mi w oko mustang - http://allegro.pl/ford-mustang-3-8-sport-coupe-mozliwa-zamiana-i1765219707.html#gallery coś takiego

lub

Camaro - http://allegro.pl/chevrolet-camaro-3-8-l-i1769780975.html#gallery

takie. Co prawda coupe ale też by mi pasowały. Jak u nich z awaryjnością itd ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o 300M pytaj się na forum chrysler300.pl, właśnie kolega z forum sprzedaje za 13 tys. i jest to naprawdę niska cena, bo autko w dobrym stanie ( lokalizacja : Warszawa) , ale za 8 tys. to kupisz tylko ruinę nie licz na nic lepszego takie są realia
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Hetman
*
*


Dołączył: Jul 13, 2011
Posty: 132

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ceny ubezpieczenia i spalanie nie pytaj, bo pewnie już sam wiesz, że samochodu nie wystarczy mieć - trzeba go móc utrzymać.

Jak masz warsztat z dużym doświadczeniem pod ręką to ja bym się nie spinał na specjalnie drogie i niby super utrzymane samochody bo na minę można się władować za każde pieniądze a to co sam zrobisz masz na pewno zrobione. Nastaw się natomiast, że będziesz robić.
I masz okazję zdiagnozować go maksymalnie przed zakupem, jesteś w wyjątkowo komfortowej sytuacji.


Gust widzę, że mamy różny więc nic Ci nie polecę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peiying
*
*


Dołączył: Aug 22, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, dlatego pytam o ceny ubezpieczeń żebym się przekonał czy dam radę opłacić większą pojemność.

A co do super utrzymanych samochodów - o to się nie martwię. Już przy mojej Alfie wymieniłem trochę rzeczy (głównie zawieszenie) i jestem pewien, że jeszcze się na nim objedzie dosyć, dlatego też nie będę szukał samochodów "zrobionych" tuż przed sprzedażą bo zazwyczaj okazuje się, że jest w nich jeszcze więcej do roboty.

Spalanie (LPG) jeśli będzie do 20l/100km to wyjdzie taniej niż PB do Alfy Smile

Moimi głównymi typami (po nieprzespanej nocy) są:
- Stratus (najlepiej 2,5)
- Taurus

I chyba wybór padnie, na któregoś z nich.

Jeśli ktoś miałby jakieś rady na co patrzeć przy zakupie i ogólnie jak użytkować byłbym wdzięczny Smile

Oraz za propozycje innych możliwych (pasujących do kryteriów moich poszukiwań) samochodów Smile


Ostatnio zmieniony przez Peiying dnia Sro Sie 24, 2011 14:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj sobie spokoj ze stratusem,bo jego elektronika doprowadzi cie do nerwicy,nastoletni to juz ruina,zajechana przez polski sposob myslenia.
Bardziej trwale i niezawodne autka pochodza z koncernu GM,a wiec buick,chevy,olds itp.
Majac 9k do wydania ja wybralbym to:
http://moto.allegro.pl/okazja-i1763858774.html
http://moto.allegro.pl/buick-park-avenue-oryginalna-instalacja-gazowa-i1784376257.html
http://otomoto.pl/chevrolet-monte-carlo-z34-C19796394.html
http://otomoto.pl/chevrolet-malibu-malibu-zamiana-C18909164.html
http://otomoto.pl/oldsmobile-delta-88-92-rok-gaz-stan-kolekcjonerski-C12285352.html
http://otomoto.pl/pontiac-grand-am-zamiana-C17916580.html
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY


Ostatnio zmieniony przez JEDI_V dnia Sro Sie 24, 2011 15:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taurus w tej budzie jest ciekawym rozwiazamniem. jak ci sie jeszcze uda znaleac wersje mercury sable to bedziesz mial naprawde fajne auto
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Peiying
*
*


Dołączył: Aug 22, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukam czegoś w Niemczech na pewno.
Skoro odradzacie Stratusa to co innego było by jeszcze godne polecenia ?

Przepraszam za masę pytań lecz dopiero powoli się wkręcam w tego typu samochody.

Taurusa miał kilka lat temu znajomy moich rodziców i utkwił mi ten samochód w pamięci . Teraz ma 300M ale ktoś wcześniej napisał, że w tej kasie to ciężko coś zadbanego będzie trafić .

Tak więc czekam na dalsze wasze sugestie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten ostatni grand am to fajne autko jak na pierwsze prawdziwe i dla mlodego czlowieka. silnik jakis taki maly ale moze da rede.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Peiying
*
*


Dołączył: Aug 22, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
ten ostatni grand am to fajne autko jak na pierwsze prawdziwe i dla mlodego czlowieka. silnik jakis taki maly ale moze da rede.


Co do silnika to wystarczy Razz Wyszalałem się Tigrą, przy Alfie nauczyłem się dbać o samochód, zobaczymy co przy trzecim samochodzie będzie myślą przewodnią ;P Ale po kilku komentarzach i opiniach na temat Taurusa chyba będę takiego szukał za jakiś czas Smile

Linia mi się podoba i silnik nie aż taki duży (W Tigrze był 1.4, w Alfie 2.0 więc 3.0 styknie )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hetman
*
*


Dołączył: Jul 13, 2011
Posty: 132

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne brzydactwa, nie wiem co Ty w nich widzisz... I kaliber taki że japońskie czy nawet europejskie są fajniesze. Amerykana to tylko dużego i starego...

OC o ile wiem to powyżej 2,5l jest jedna stawka - najwyższa. Więc czy kupisz sobie 5,7l czy nawet big blocka to jedna kwota. Aha, żebyś nie miał wątpliwości, 5,7l to dla nich jest "small block" :/ ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez przesady-od czegos trza zaczac:) moze chlopak chce auto zwykle uzytkowe a nie kolekcjonerskiego krazownika.
ja zaczynalem od 2,3 litra w fordzie tempo, teraz mam 3,8 potem napewno bedzie wiecej. ja tez mam auta uzytkowe ,a jak mnie bedzie stac na spelnienie kaprysu to kupie sobie malego bloka i bede jezdzil na wycieczki w niedziele:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Peiying
*
*


Dołączył: Aug 22, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hetman napisał:
Straszne brzydactwa, nie wiem co Ty w nich widzisz... I kaliber taki że japońskie czy nawet europejskie są fajniesze. Amerykana to tylko dużego i starego...

OC o ile wiem to powyżej 2,5l jest jedna stawka - najwyższa. Więc czy kupisz sobie 5,7l czy nawet big blocka to jedna kwota. Aha, żebyś nie miał wątpliwości, 5,7l to dla nich jest "small block" :/ ...


Kolego ja nie mam 50 na karku i dobrej emerytury żeby inwestować w wielkie, stare krążowniki. A to czy podoba mi się Taurus czy Cinquecento to kwestia gustu. Potrzebuje samochód żeby dojeżdżać do szkoły, a nie śmigać po całym świecie więc zejdź trochę na ziemię Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hetman
*
*


Dołączył: Jul 13, 2011
Posty: 132

PostWysłany: Pią Sie 26, 2011 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee... Nie o to chodzi. Mniejsze są po prostu nieopłacalne - bo to jest inwestowanie właśnie a nie użytkowanie, takie mam przynajmniej wrażenie. Moim zdaniem Twoja alfa była fajniejsza.

Klasyk to klasyk - i nie trzeba wcale wydawać większych pieniędzy niż planujesz, na starcie. Tylko kwestia czasu, bo trzeba trochę polować.

Ale to Twoje przyszłe autko, więc sam wybieraj co chcesz i niech Cię cieszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Skoro odradzacie Stratusa to co innego by³o by jeszcze godne polecenia ?

jak ja kupowalem 1 amerykanca to obejrzalem chyba ze 20 stratusow/cirrusow i wszystko to byly padliny! generalnie ciezko dostac zadbany egzemplarz ale jak ci sie podoba to nie przekreslaj go na na starcie ! a noz widelec sie trafi jakis dobry okaz Smile

>Taurusa mia³ kilka lat temu znajomy moich rodziców i utkwi³ mi ten samochód w pamiêci .

taurus/sable ladne i komfortowe auta ale zwroc uwage na korozje! szczegolnie pod plastikowymi nakladkami progow!! z zewnatrz i od spodu bedzie lux malina a progow moze juz nie miec i nie bedzie tego na 1 rzut oka widac!

ja na twoim miejscu poszukalbym jakiegos visiona, cos z buicka itp..w kwocie do 6kzl kupisz naprawde zadbany egzemplarz.
co do ubezpieczenia ja za OC z kpl znizek na slasku place ok.390zl/rok
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 4:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może le barona z silnikiem 3.0, silnik Mitsubishi Question
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Noxi
*
*


Dołączył: Jan 05, 2010
Posty: 64
Skąd: Slask / Zory

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sproboj moze zainteresowac sie takim autkiem jak PONTIAC FIREBIRD lub CHEVY CAMARO z 96 do 00 rok tez nie sa brzydkie sam nawet mam chceci wziac firebirda nie sa drogie tylko silniki troche wieksze takie autko do 19 latka to marzenie ;] pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group