www.asu.pl :: Zobacz temat - Jak zabezpieczyć aluminium?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zabezpieczyć aluminium?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 1:02    Temat postu: Jak zabezpieczyć aluminium? Odpowiedz z cytatem

Mam na drzwiach aluminiowe nakładki, które są fabrycznie jakimś czarnym lakierem siknięte. Nie wiem co to jest, ale z racji tego, że mam sporo tych nakładek, a uszkodzenia są na środkowych, to chce je czarną folią okleić i pozostałych dobrych nie ruszać.
Na pewno przyjdzie odrobina szpachli, żeby wyrównać powierzchnię z dobrą częścią lakieru.
Zastanawiam się jednak co położyć na aluminium po wyczyszczeniu, jeszcze przed szpachlówką ?
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alu musisz zabezpieczyc jakas farba reaktywna do alu...najtansza i bardzo dobra jest polska corrina (wyglada cos jak minia z tym ze jest z polyskiem, rozciencza sie to denaturatem, kosztuje kolo 20-30zl/1litr), tylko bezposrednio przed malowaniem musisz powierzchnie alu dokladnie przejechac papierem sciernym - bo alu b.szybko sie utlenia!
a czy to twoje oryginalne malowanie tych listew to nie jest czasem wlasnie oklejone folia? taka jaka stosuje sie np. do oklejania slupkow miedzy dzwiami??
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group