www.asu.pl :: Zobacz temat - cło, akcyza i vat - jak to sie nalicza, gdzie i kiedy plac??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cło, akcyza i vat - jak to sie nalicza, gdzie i kiedy plac??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jakan12
*
*


Dołączył: Aug 15, 2005
Posty: 1

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 2:36    Temat postu: cło, akcyza i vat - jak to sie nalicza, gdzie i kiedy plac?? Odpowiedz z cytatem

witam! mam na imie Kuba.
mam kilka pytan.
interesuje mnie jak sie nalicza wszelkie oplaty zwiazane ze sprowadzeniem samochodu z usa, i od jakich kwot(z rachunku?, czy od jakichs wartosci srednich na rynku??)
a takze w jakich urzedach sie je placi i kiedy?
tylko prosze mnie nie odsylac do jakichs urzedowych stron, bo tam straszny mętlik Confused ..
jesli ktos ma doswiadczenie w tych sprawach to bylbym bardzo wdzieczny...
pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodajże masz 7 dni od momentu wjechania do kraju tak sie to ma do aut z terenu uni na zapłate wszystkich opłat z stanów dochodzi 10% cła do akcyzy która jest liczona jak na każde auto od rachunku aczkolwiek z uni możesz sobie napisac 10 euro że jest warty bo jest to bezprawny podatek i nawet jak podważą wartość to w sądzie się wybronisz a z poza uni jak sie im nie spodoba to wezmą giełdową kwote i po sprawie wtedy opłaty wyjda droższe niz auto nieraz kilkukrotnie Polecam zlecic jakiejś firmie sprowadzenie i wtedy śpisz spokojnie lepiej dac pare złotych za sprowadzenie i załatwienie formalności komuś kto ma układy w urzedach niż samemu zawału dostac podczas załatwiania a najlepiej sprowadzic do niemiec takie auto tam zaplacić tylko cło a potem przywieśc do polski i tu zapłacić tylko akcyze od 500 euro Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group