www.asu.pl :: Zobacz temat - Blokowanie kół Dodge Caravan 2001
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blokowanie kół Dodge Caravan 2001

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
semko
*
*


Dołączył: May 30, 2011
Posty: 13
Skąd: Jelcz-Laskowice

PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 11:28    Temat postu: Blokowanie kół Dodge Caravan 2001 Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowy i mam problem nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi więc pytam mam Dodga Caravana 3,3 2001 i mam problem z hamulcami .
Podzczas jazdy i hamowaniu hamulce się blokują i nie odbijają jadąc samochód się zachowuje jakby ciągnął ciężką przyczepę słabo przyspiesza czasami piszczą koła skrzynia ma problem z przerzucaniem biegów a często przy lekkim dodaniu gazu redukuje . Rzadko się to zdarza ale czasami odpuszczają i wtedy jest wszystko idealnie. Klocki i tarcze są w stanie dobrym choć ich żywot się skraca. Dodam tylko że w zeszłym roku zostały wymienione tłoczki z gumkami i płyn hamulcowy mechanik mówił że to nie był już płyn tylko woda. Ja stawiam na przewód hamulcowy . Czekam na odpowiedzi może ktoś miał podobny problem i może mi pomóc.[/b][/b][/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobnego problemu nie mam, ale jeśli wszystko wskazuje że to hamulce nie odbijają i hamują podczas jazdy to należy szukać przyczyny w hamulcach, i nie ważne ze były niedawno naprawiane ( a może złe naprawione zostały??) , do sprawdzenia tłoczki ,prowadnice zaciosków , prowadnica klocka , przewody hamulcowe elastyczne
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oraz mocowanie zacisku od klocków to równie WAŻNY element w tej układance
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cerber862
*
*


Dołączył: Jun 18, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam dokładnie taki sam problem jak opisany wyżej przez kolegę. Wszystkie wymienione przez Was elementy zostały sprawdzone. Dodatkowo mechanik rozebrał pompę sprawdzając sekcje - wszystko podobno ok. Zimny samochód pozwala na przejechanie kilkunastu kilometrów, póżniej wygląda to tak jakby samoczynnie wzrastało ciśnienie w układzie hamowania, pedał hamulca staje się "twardszy" i zaczyna się "polka". Wrażenie jest takie jakbym ciągnął załadowaną przyczepę. Niedawno była naprawiana maglownica, no ale to chyba nie ma nic wspólnego. Auto już trzy razy było u mechanika. Przed chwilą odebrałem i znów jest to samo. POMOCY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cerber862
*
*


Dołączył: Jun 18, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że auto to Dodge Grand Caravan 2005r. silnik 3,3 benzyna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cerber862
*
*


Dołączył: Jun 18, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blokują się "tylko" koła przednie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Cze 20, 2011 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy na popychaczu pompy hamulcowej nie ma jakiejś regulacji? W starszych samochodach można było regulować luz na popychaczu. Jak za mało luzu było to płyn po rozgrzaniu blokował hamulce.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group