www.asu.pl :: Zobacz temat - Klima; schemat; pomoc w tym zakresie ( Voyager 3.3. 96)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klima; schemat; pomoc w tym zakresie ( Voyager 3.3. 96)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
demon79
*
*


Dołączył: May 19, 2011
Posty: 48
Skąd: Voyager 3.3 96r.

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 0:06    Temat postu: Klima; schemat; pomoc w tym zakresie ( Voyager 3.3. 96) Odpowiedz z cytatem

Witam
Po zakupie owego samochodu nie działała Klima. Gośc mówił że to jakis problem ze sprężarką. Auto bylo kupione za śmieszne pieniążki i chce się z nim kolekcjonersko zabawić. w trakcie małego dogłębnego przeglądu wyszlo kilka takich ciekawych spraw a mianowicie.
po autem od prawej strony obok progu na wysokości przednich drzwi pasażera są ucięte dwa przewody metalowo z łączeniem gumowym które idą pod chyba pod klimę nie wiem kto co miał taki zamiar to zrobić ale tak zrobił. schemat klimy może by mi ułatwił sprawdzenie przewodów. czy idzie sprawdzić na sztywno sprężarkę czy zadziała. ewentualne stugestie Panów mile widziane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>czy idzie sprawdziæ na sztywno sprê¿arkê czy zadzia³a.

pewnie ze mozna - wystarczy na sprzegielko podac 12V..tylko po co? jesli w ukladzie nie ma czynnika/oleju to takie zalaczneie na sztywno wykonczy sprezarke w doslownie chwile Smile nie ma co ryzykowac Smile
ja na twoim miejscu podjechal bym najpierw do fachamna od klimy celem sprawdzenia szczelnosci, pozniej wymontowalbym filtr/osuszacz i go profilaktycznie wymienil sprawdzajac jednoczesnie czy w filtrze nie ma jakis opilek - jesli beda opilki to sprezarka do wymiany a uklad do plukania, jesli nie bedzie opilek to nowy filtr/osuszacz i nabijamy klime i powinna zadzialac. jesli nie zadziala to cza sprawdzic czujniki cisnienia/temperatury bo byc moze ktorys z nich nie puszcza napiecia na sprzeglo sprezarki
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze kolega nowy wiec od początku ]
1. zaopatrz sie w ksiazke do Voyagera zajmuje 54Mb do sciagniecia przez torrent albo wpisz w google : voyager manual pdf ,
2. przy kazdej awarii sprawdzaj pierw kody OBD2, najlepiej skanerem a jak nie masz to przez zegary odczytac kody dwucyfrowe opis tu
http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8136&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
3. te przewody uciete mogą byc od tylnej nagrzewnicy, sprawdz dokadnie dokad biegną. Oczywiście wymień te przewody. Jak to od klimy to układ może być zapowietrzony i osuszacz od wymiany no i kompresor prawdopodobnie też ale to zależy, mi też spiernicza gaz z układu ale nabiłem rok temu i chłodzi na razie Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
demon79
*
*


Dołączył: May 19, 2011
Posty: 48
Skąd: Voyager 3.3 96r.

PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wiec tak znalazlem chwile czasu. Oprocz tych przewodow od prawej strony pod autem zaraz za silnikiem sa obciete przewody gumowe ktore sa do polaczenia z aluminiowymi ktore tez sa zaraz za silnikiem - bankowo od klimy. Obawiam sie ze kompresor tez bedzie do wymiany, nie wim kto i jaki mial cel tak pociac to ale bede z tym walczyc ciekawi mnie koszt calkowity tej naprawy bo cieplo sie robi a ja sporo robie km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 3:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale masz tam bałagan z tą klima, ciekaw po co i w jakim celu ktoś to zrobił, ceny uruchomienia klimy to tobie nikt nie powie bo nie wiadomo co tam jeszcze masz spaprane,ale sumka uruchomienia pewnie będzie niemała,
jeśli się zdecydujesz na uruchomienie klimy w swoim aucie to najpierw kup i wymień owe przewody a następnie będziesz musiał podjechać do speców od klimy w celu jej nabicia ,sprawdzeniu szczelności układu, oraz diagnozy czy jest już dobrze czy jeszcze trzeba coś wymienić
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te przewody sa specjalne do klimy, nie wiem czy dasz sam radę wymiec sa zagniatane na koncach w tuleje, no chyba ze masz zagniatarkę hydrauliczną Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group