www.asu.pl :: Zobacz temat - chciałbym usłyszeć kilka porad co do silnika 3.0 V6 w Dodge
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chciałbym usłyszeć kilka porad co do silnika 3.0 V6 w Dodge

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 18:21    Temat postu: chciałbym usłyszeć kilka porad co do silnika 3.0 V6 w Dodge Odpowiedz z cytatem

Witam niedawno kupiłem Dodga Grand Cavarana 3,0 V6 z 1996 roku.
Auto ma 99 tys. mil. Mam do was pytanie co ile tysięcy mil lub kilometrów należy wymieniać olej w silniku oraz jaki olej wybrać??
Dodam że auto jeździło do tej pory na pół syntetyku ale ja miałbym ochotę przejść na syntetyk.
aa i jeszcze jedno najważniejsze w silniku jak dobrze się orientuje jest pasek rozrządu więc co ile wypadało by go wymienić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do paska to ci nie poradze bo nie znam tego motoru tak dokładnie a co do oleji to nie odwaz sie na sytetyk bo wykończysz ten silnik najlepiej 10w40 lac przy takim przebiegu co 10 tys km wymiana a w skrzyni co 30 tys km wymiana i olej DEXRON III plyn w chlodnicy co 30 tys km wymiana na taki ktory ma najwyzsza temperature wrzenia nie byle co no i przypadkiem nie zastosuj naszych rodzimych oleji w stylu lotos,orlen itp jak rowniez nie polecam SHELL bo plucze silnik za bardzo bo naprawde wykonczysz to autko najlepszy ze znanych mi oleji to MOBIL,MCROOIL(szwajcarski),PETRO CANADA . Jak dostosujesz sie do tych wskazowek to czeka cie conajmniej 600 tys km bez zagladania do silnika Smile
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.K to zmienię na Mobila bo zawsze jeżdżę na tym oleju. Smile
A i jeszcze jedno dzisiaj zapaliła mi się kontrolka "SERVICE ENGINE SOON" jak na mój kaleczący angielki to znaczy "serwis silnika wkrótce" czy mam to rozumieć że auto mnie wzywa na przegląd czy wystąpiła jakaś usterka??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2005 0:03    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Check engine znaczy usterka silnika ( pewnie sonda Wink ). Olej dalej polsynteyk co 10 ts km jak pisze jarecek. Dobry plyn do chlodnic mozna wymieniac nawet co 5 lat. Pasek najlepiej co 70 tys. km.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2005 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wam za wszystkie rady Smile Już trochę jeżdżę Dodgem wiec już poznałem soje autko Smile
Pasek wymieniony Smile Zaraz zbliża się termin wymiany oleju więc wymienię na Mobila S.
Auto sprawuje się świetnie jestem bardzo zadowolony. Założyłem tez gaz i nie mam żadnych kłopotów, samochód na nim hula świetnie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group