www.asu.pl :: Zobacz temat - Instalacja w Dodge Grand Caravan 2009-
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Instalacja w Dodge Grand Caravan 2009-

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rjpl
*
*


Dołączył: Apr 25, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 21:24    Temat postu: Instalacja w Dodge Grand Caravan 2009- Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem tu nowy i na początek witam serdecznie wszystkich

Mam pytanie a mianowicie chodzi mi po głowie nowy Dodge Grand Caravan lub Chrysler Town & Cantry z siedzeniami chowanymi w podłogę i tak się zastanawiam gdzie wtedy zamontować instalacje LPG żeby nie tracić powierzchni załadunkowej Smile. Aktualnie mam Dodge Granda i nie mam siedzeń chowanych w podłogę także gaz mam w zapasie i jest OK,

Pytanie nr 2
Gdzie w nowych modelach vanów Dodge i Chryslera jest koło zapasowe ?

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Masiek777
*
*


Dołączył: Apr 07, 2008
Posty: 72
Skąd: Gołonóg

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że w modelu 2009 będzie taka sama dojazdówka (jak od 2005 roku), podwieszona między fotelem kierowcy i pasażera.
Co do butli to sprawa nie jest niestety prosta. Są trzy rozwiązania (a może więcej?) i każde złe:
1. wersja dla ryzykantów - zamiast dojazdówki - zostaje prześwit 12-15cm
2. w pojemniki foteli drugiego rzędu (jedna lub dwie butle)
3. za siedzeniem tylnym (w miejscu gdzie składa się 1/3 tylnego rzędu)- wchodzi butla 50l.
Każde rozwiązanie ma wady i tylko w wersji 1 złożysz wszystkie siedzenia.

Ja wybrałem 3 wariant (składam dwa środkowe fotele i 2/3 tylnego).
_________________
CHRYSLER T&C 3,3 V6 2005 zagazowany
CHRYSLER T&C 3,8 AWD '98 miłe� wspomnienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rjpl
*
*


Dołączył: Apr 25, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
aktualnie mam Dodga Granda rok 2005 to zapas ma pod podłogą na samym końcu i tam mam butle (ok 44L) jak narazie jest OK, a orientujesz się czy w vanach z chowanymi siedzeniami dojazdówka ma taką samą wielkość? Czyli zostanie prześwit 12-15cm?

myślę jeszcze nad wykręceniem tylnego rzędu siedzeń i w miejsce gdzie się one chowają wstawić butle, może i miało by to sens bo tyle osób mi nie potrzeba.

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam stow&go i mam jedna butle w schowku za kierowca tankuje okolo 40 litrow i wytsracza na jakies 250-280km i to wystarcza bo w koncu w trasie trza odpoczac i kawe wypic
a do tego skladaja mi sie wszystkie inne siedzenia (srodkowe pasazera po prawej, i cala kanapa) zapasu nie woze tylko spray do opon i do tego mam AC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Masiek777
*
*


Dołączył: Apr 07, 2008
Posty: 72
Skąd: Gołonóg

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak pisałem mam butlę (wchodzi 40l) w miejscu gdzie chowa się cześć tylnej kanapy ( 1/3).
Nic nie trzeba wymontowywać, przy rozłożonych wszystkich fotelach masz tylko mniejszy bagażnik, a złożyć możesz dwa środkowe fotele i 2/3 tylnej ławy. Rozwiązanie krzycha1978 jest też dobre, ale zależy jak i do czego masz zamiar używać stow&go. Ja większość czasu mam złożone dwa środkowe fotele i wtedy z tyłu można wygodnie wyciągnąć nogi.

A co do dojazdówki, to przed montażem gazownik przymierzał najmniejszy zbiornik (bodaj 33l) i zostawało 12cm. Odmówił mi montażu twierdząc, że nie podpisze się pod tym. Ale zapewne znalazłby się taki, który założy.
Cóż kwestia wyboru.
_________________
CHRYSLER T&C 3,3 V6 2005 zagazowany
CHRYSLER T&C 3,8 AWD '98 miłe� wspomnienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo zapasowe jest umieszczone z przodu auta, pod podloga, miedzy fotelami kierowcy i pasazera. Osobiscie tam nie zagladalem ale w razie draki to pewnie i tak nie udaloby mi sie go wyszarpac, bo mam po bokach zalozone progi ktore mocno zmniejszaja przeswit - mam assitance i jak by co - to bede po nich dzwonil.

Ja gazu nie zalozylem i mam spokojny sen; silnik 3.8 pali na trasie ponizej 10l paliwa
(taka prowokacja skierowana do uzytkownikow LPG Wink
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Masiek777
*
*


Dołączył: Apr 07, 2008
Posty: 72
Skąd: Gołonóg

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowokacja prowokacją, mój 3,3l potrafi spalić na trasie 8,5 Pb. W tych samych warunkach pali 10,5l gazu Very Happy
Ale to nie na temat. Wink

A koło opuszcza się na ziemię kręcąc śrubą w podłodze między fotelami.
_________________
CHRYSLER T&C 3,3 V6 2005 zagazowany
CHRYSLER T&C 3,8 AWD '98 miłe� wspomnienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee.. kiedys na trasie Warszawa Wroclaw udalo mi sie osiagnac historyczny wynik: 7.8 Twisted Evil
to byla dluuuga podroz

oczywiscie wiem, ze kolo opuszcza sie za pomoca sruby w podlodze ale problem jest z wysunieciem na bok, pod progami, bo mam obnizone. Do przodu, pod silnikiem, tez chyba sie nie da..
Mozna na cos najechac co by bylo wyzej albo meczyc sie z lewarkiem.
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rjpl
*
*


Dołączył: Apr 25, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziękuje za informacje, byłem u gazownika i powiedział że on tylko może założyć w miejscu gdzie chowają się fotele, bo tylko tam będzie bezpiecznie, inny mówi że można coś wyciąć (tzn: " kawałek blachy") i wejdzie w miejsce koła i prześwit OK, ale to trzeba kupić koło i jeb*nąć się w czoło Smile. Jak pozostaje mi opcja nr 1, siedzenie wymontuje na stałe myślę że można i będzie płasko.
Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group