www.asu.pl :: Zobacz temat - Tryb awaryjny Cirrus
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tryb awaryjny Cirrus

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 11:12    Temat postu: Tryb awaryjny Cirrus Odpowiedz z cytatem

No i doczekałem się po kliomertach idealnie pracującej skrzyni ,wpada w tryb awaryjny nie pomaga odłączenie aku. olej OK. niewiem co może być przyczyną we wtorek jestem umówiony na podłączenie kompa w Olkuszu u p.Niewiary .Tylko jak ja zajade jak cały czas awaryjny Rolling Eyes
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze podjedz do chlopakow z jaworzna - z tychow bedziesz mial tylko jakies 20-25km.
adresu ani telefonu do nich nie mam - ale na necie powinienes znalezc pod nazwa serwis usa czy jakos tak...mieszcza sie zaraz przy glownej drodze jakis 1km od tablicy "jaworzno" po prawej stronie jadac od tychow/sosnowca/FasionHause
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi gdzies dzwoni to te modele mialy kompa skrzyni w dupowatym miejscu,gdzies pod skrzynia,przy wydechu,zabijala go temp.oraz warunki klimatyczne.Rozwiazaniem doraznym bylo czyszczenie stykow,niektorzy przekladali kompa w inne miejsce przerabiajac wiazke.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcys jeżdziłem do tego gościa w Jaworznie z Voyagerem i nie miałem powodu do narzekania na nich ,auto naprawiali a nie psuli .Tylko tak sobie pomyślałem,że tam w Olkuszu gość posiada wiele części na miejscu i była by większa szansa na naprawę na miejscu jeśli okaże się że to jakaś powiedzmy pierdołka typu czujnik itd.No i niewiem czy oni posiadaja dobrego kompa do skrzyni.
A komputer skrzyni mieści się na górze po prawej stronie silnika w niedalekim odstępie od kolektora tj. ok 30cm.
Zapomniałem dodać ,że demontowałem kompa skrzyni z auta w celu dostania się do części silnika i właśnir pomyślałem,że wyczyszcze sobie wielowtyki w selenoidach i do kompa spryskałem je środkiem do czyszczenia układów elektronicznych i wydmuchałem sprężonym powietrzem no i od tego czasu zaczął mi wariować. Embarassed
Może jakiś kabel się poluzował ... tak sobie marze Very Happy
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To od tego bym zaczal,wszystkie polaczenia do sprawdzenia,przemierzenia.Wystarczy minimalny spadek U,aby komp zaczal swirowac.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 14:54    Temat postu: skrzyni Odpowiedz z cytatem

Moja Marta jeździ stratusem 95 2.5L (ile ja się nawalczyłem z tym autem Confused ). Najczęstrzą przyczyną wpadania stratusa w tryb awaryjny są (w różnych kolejnościach):

1. Czujnik obrotów wejściowych lub wyjściowych
2. Przystawka (selenoid pack)
3. Mikropęknięcia w komputerze skrzyni (od przegrzania). Co za debil wymyślił aby wcisnąć komputer pomiędzy skrzynkę bezpieczników, chłodnicę, wydech i wąż od chłodnicy ??

Co ja zrobiłem : nowa przystawka, nowe czyjniki, komputer poprawione wszystkie luty i przeniosłem go do środka. Teraz dopiero jest dobrze Very Happy

Pamiętaj, jak będziesz wymieniał kompa to nie sugeruj się, że jeden komp jest od 95-99. Z wyglądu są identyczne ale jak założysz zły to szybko padnie. Szukaj po numerach. Jeśli masz 95 to 4606105. Nowe np. na rockauto są już niedostępne, MOPAR 1600zł a używki większość zajechana.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podejrzewam,że to coś z wtykiem do seleniodów bo ponownie wyciągając ten wtyk ,auto połowe dnia przejezdziło poprawnie.
Także zobaczę jutro co komp wykaże .


A swoja drogą to ile czasu zajęło Ci przelutowanie kabli ,żeby przenieść kompa do środka?
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i po bulu ,właśnie wruciłem z Olkusza.
Byłem tam pierwszy raz i wrażenie pozytywne ,polecam.
Po podpięciu pod komputer ,wyświetliły się kody 12,56
okazało się ,że czujnik prędkości padł, dodatkowo został wgrany nowy program ,nauczenie skrzyni i diagnoza skrzyni na kompie wykazała ,że najszybciej do czynienia będe mieć z tarczkami Underdrive (jeśli dobrze zapamiętałem) ,reszta w bdb stanie.
Skrzynia chodzi jak malina mam wrażenie jakby spokojniej,ciszej i wydaje mi sie ,że wibracje jakby zmalały ,które czasem się pojawiały.
Za usługe zapłaciłem 500zł.
Drogo czy niedrogo ważne ,że usterka szybko usunięta a skrzynia chodzi lepiej niż wczaśniej
Very Happy
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group