www.asu.pl :: Zobacz temat - chek engine - lokalizacja w voyager
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chek engine - lokalizacja w voyager

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Sob Sie 06, 2005 11:24    Temat postu: chek engine - lokalizacja w voyager Odpowiedz z cytatem

w którym miejscu znajduje sie kontrolka chek engine o której tak czesto piszą na forum.
w voyager 2,0 r. 98 " Family" nigdzie takiej nie widzę .
Przeczytałem instrukcje jest w niej mowa że znajduje się miedzy kontrokką rezerwy paliwa a kontrolką otwartych drzwi.
W moim voyagerze nigdy tam nic sie nie świeciło (choć widać w tym miejscu (lecz bardzo słabo ) napis )
Natomiast po włączeniu stacyjki na chwile zapala się kontrolka
" SERWICE ENGINE SONG" i gaśnie w centrum informacji nad deską rozdzielczą - Czy to CHEK o którym tyle pisza na forum?

Andrzej
(jadwtr)
voyager 2,0 16V r. 1998
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sie 06, 2005 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obawiam sie ,ze chodzi o "service engine soon" czyli przyjrzyj sie silnikowi bo ci sie za chwile rozleci:) niemniej jesli gasnie potem to chyba wszystko jest oki. oczywiscie moze byc podlsaczona do cisnienie oleju,do hamulca,do psow i innych takich rzczy (tak czesto podlaczaja "check") zeby nie bylo widac,ze silnik ledwo zipie.jesli masz watpliwosci to daj auto do elektryka,niech rozbierze deske i zobaczy jak i co jest podlaczone. checkpowinien sei zapalac na krotko przy odplaniu.moze poszla tylko zaroweczka i go po prostu nie widac? jarecek jest specem od takich tematow(tez)wiec jak bedzie to ci odpowie fachowo!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Sie 08, 2005 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest to własnie ta kontrolka o której piszesz czasami róznie jest opisywana w autach ale to jest własnie CHECK po właczeniu zapłonu ma zapalić sie na chwilę w celu samodiagnozy po czym zgasnąć jeżeli chcesz sie upewnic co do jej działania to podłacza się kompa diagnostycznego i wiemy czy dziala poprawnie bo jej prace sie testuje z pozycji diagnostycznej ale skoro zapala sie na chwile to poobserwuj czy równocześnie jakaś inna nie gasnie jeżeli ta pierwsza lub któras z koleji to masz ok Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Wto Sie 09, 2005 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki koledzy, teraz dokładnie przyjrzę się kiedy ona gaśnie przed uruchomieniem silnika.
Wydaje mi się że gaśnie razem z kontrolką od przekroczenia temp, ładowania, drzwi, i otwarcia tylnej klapy.
Ale na spokojnie to jeszcze dokładnie sprawdzę.

Zastanawia mnie jeszcze, czemu kontrolka od ładowania gaśnie zanim uruchomię silnik.
W poprzednim (maluchu i 24 letnim volcwagenie santana)
gasła po uruchomieniu silnika jak ładował alternator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tigra
*
*


Dołączył: May 30, 2005
Posty: 36
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam u mnie jest tak samo kontrolka od ładowanie tez gasnie zanim uruchomie samochód Question Rolling Eyes
_________________
Chrysler Voyager2,4se właśnie zgazowany:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ma byc komputer testuje uklad wzbudzenia w alternatorze przed odpaleniem i gdyby cos nie bylo w porzadku zabimba gong i kontrolka zaswieci sie po wlaczeniu silnika wraz z check engine bardzo madre rozwiązanie tak samo rozwiązane np. w autobusach NEOPLAN EUROLINER najpierw testowany jest caly uklad elektryczny a potem uruchamia sie silnik aby nie bylo cyrkow po odpaleniu Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
dariQ
*
*


Dołączył: Nov 22, 2004
Posty: 45
Skąd: LHR

PostWysłany: Sro Sie 10, 2005 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopowiem jeszcze dla potomnych , u mnie po 2 może 3 miesiącach zorientowałem sei że czegoś mi brak na tablicy coś nie tak a kilka osób pisąło mi żebym przeprowadził test rozebrałem nawet tablice in ku mojemu zdziwieniu jakiś cymbał przedemną wykrecił żarówke kontrolki ponieważ miał kwasik z instalacją LPG i cały czas świeciłą do spzredaży wyjął kontrolke
_________________
pozdrawiam
wszyscy maja "wolsfageny" na rope Smile , a ja nie !

dodge neon 2,0 16V SOHC 96r
Dodge CARAVAN 3.3 V6 2001
--------------------------------------------------
http://www.motoforum.pl
zostań CB-maniakiem
http://www.cb-radio.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group