www.asu.pl :: Zobacz temat - buick regal 3.1
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

buick regal 3.1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kudlaty1
*
*


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 21:20    Temat postu: buick regal 3.1 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mam problem ze skrzynią w swoim buicku rocznik91 3.1 V6 a dokładnie sprawa wygląda tak, skrzynia działała poprawnie aż do momentu kiedy nie dałem się "przejechać"koledze który chciał sprawdzić możliwości auta. Po tym auto zaczęło "gruchotać"przy ruszaniu ale później skrzynia działała poprawnie, następnego dnia potrzebowała większych obrotów aby ruszyć a chwilę później nie dało się ruszyć wcale:( co może być przyczyną? Skrzynia to 4T60. Z góry dzięki za pomoc

Ostatnio zmieniony przez kudlaty1 dnia Nie Mar 27, 2011 18:56, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki ma olej kolor teraz??? moze sie przegrzal???
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kudlaty1
*
*


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest sporo ciemniejszy i bardziej brązowy niż nowy, czy przegrzanie oleju ma swoje następstwa jeśli chodzi o skrzynię, cz może po wymianie oleju powinno wszystko się unormować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chciałbym tu spamować,ale czy ten twój kolega to jeździł kiedyś autem z automatem, i wie jak automatu używać?jak nie to niech dokłada się teraz do remontu skrzyni,a tobie klapsa za to ze wiedziałeś co chce kolega zrobić a pomimo to dałeś mu auto, ciężko coś stwierdzić na odległość co mogło paść w skrzyni, przegrzany olej, spalone tarczki, czy jeszcze coś innego, powąchaj olej czy nie śmierdzi spalenizną
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kudlaty1
*
*


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mówiąc nie wiedzialem co chce zrobić ale nie o to teraz chodzi. Olej faktycznie wali jak wędzonka wiec jedno już wiem na pewno, że jest do wymiany ale czy to może rozwiązać mój problem czy przegrzany olej jest konsekwencją jakiejś poważniejszej awarii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynia 4T60 jest sterowana tylko hydraulicznie.
Dlatego niestety potrzebuje kierowcy mającego minimalne pojęcie o jeździe automatem.
Skrzynie sterowane elektronicznie radzą sobie z nieumiejętnymi kierowcami (lepiej znosi katusze 4T60E).
Najprawdopodobniej Twój kolega spalił tarczki na którymś koszu przeciągając biegi. Ta skrzynia potrzebuje odpuszczenia gazu przy ostrej jeździe co pomaga jej zmienić bieg na wyższy.
Mógł też nie wytrzymać converter.
Jeżeli nie wytrzymały elementy pompy to spadek ciśnienia oleju doprowadził do spalenia tarczek.
Jak widzisz skutków nieumiejętnej jazdy może być sporo.

Te skrzynie są dosyć udane i mocne, więc jest szansa na uratowanie.
Najpierw wymień filtr w skrzyni i olej, ale w tym przypadku tylko dynamicznie.
Przy wymianie dynamicznej będzie można wstępnie ocenić stan pompy.
Pooglądaj dokładnie osady na dolnej pokrywie skrzyni (przy wymianie filtra i tak musisz ją odkręcić).
Jeżeli znajdziesz tam duże kawałki korka lub czegoś innego to czeka Cię raczej naprawa skrzyni.

Powodzenia
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kudlaty1
*
*


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już coś wyjaśni się w temacie to poinformuj nas - może przydadzą się komuś Twoje spostrzeżenia.
Będziesz potrzebował ok 8-9 litrów oleju do prawidłowej wymiany (5 litrów wchodzi do samej miski a reszta jest potrzebna do wymiany dynamicznej na przepłukanie convertera i innych wewnętrznych elementów, w których zalega olej po spuszczeniu)
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej kawałków korka nie znajdziesz, ale fakt jest taki że, jeden z koszy albo i więcej jest spalony.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinedi
*
*


Dołączył: Aug 30, 2010
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę Ci źle rokować ale miałem bardzo podobną sytuację
(mam regala z 88 z silnikiem 2.8 i skrzynią th440t4 \ 4t60) na autostradzie straciłem kolejno 4 a z czasem 3 bieg po c zym przerwałem całą jazdę (patrząc pod maskę widziałem że dymi mi się z bagnetu od skrzyni i kapie olej ze skrzyni) okazało się że obie tarcze od 3 i 4 biegu były spalone doszczętnie. czyli do wymiany olej wszystkie tarcze ślizgi i dystanse niestety również łożysko na wałku (którego próżno szukać w polsce) i komplet uszczelek aha i jeszcze przy okazji taśmy zwalniajace skrzynie (2szt) generalnie koszty naprawy całej skrzyni ok 3500 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group