www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Vision
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Vision

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kajwoj
*
*


Dołączył: Mar 21, 2011
Posty: 7

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 1:20    Temat postu: Chrysler Vision Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post. Samochody uwielbiam i mam do swoich stosunek nieomal nabożny niezależnie jaka marka i rocznik : Very Happy Ostatnio wpadł mi w oko Chrysler/Eagle Vision. Kawał dobrego amerykańskiego bydlaka.

W przypływie ułańskiej fantazji i dobrej passy w robocie stwierdziłem, że dlaczego by nie? Od jakiegoś czasu śledzę aukcje na allegro i otomoto, czytam opinie, rozmawiam ze znajomymi mechanikami, ale jestem także ciekaw co usłyszę od Was, bo wiem, że są tu użytkownicy tego auta Smile

Chryslera chciałbym kupić bardziej jako drugi samochód, na dalsze wypady, jeździłby pewnie póki co 3-4 razy w miesiącu no i na pewno trochę jako spełnienie marzeń, bo zawsze marzyłem o wielkiej amerykańskiej gablocie. Na co dzień i jazdę po mieście mam bardziej ekonomiczne auto.

Interesuje mnie też na co przede wszystkim powinno się zwracać uwagę przy kupnie tego auta? Zakładam, że warto położyć nacisk na skrzynie biegów, bo koszty ewentualnego remontu mogą być wysokie.

Proszę o każde możliwe wskazówki Smile

PS. Na wszelki wypadek gdyby taki temat już był z góry przepraszam. Próbowałem znaleźć, ale wyszukiwarka mi nie działa Sad

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj tematów o Visionie przez wyszukiwarkę na górze strony. Na pewno pare tematów znajdziesz.

A poza tym Vision to bardzo fajne auto. Miałem kiedyś do czynienia z Eagle Vision ESi 3.3 V6. Jeździł pare lat w mojej rodzinie i wszyscy byli zachwyceni.

Gdyby było mnie teraz stać na jakiś dupowóz to bardzo możliwe, że szukałbym Visiona. Od pierwszej przejażdżki jestem zakręcony na jego punkcie czyli już jakieś 12 lat i chyba mi to szybko nie przejdzie.

Auto komfortowe, dostojne, potężne. Niewątpliwie przykuwa wzrok.
Ostatnimi czasy ceny są dość niskie. Można też trafić z sekwencyjnymi instalacjami gazowymi. Więc osobiście uważam, że nic tylko brać... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
chevy71
*
*


Dołączył: Jan 03, 2009
Posty: 150
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5590 co nieco o Visionie....w sumie bardziej o spalaniu Smile

Ja gdy kupowałem te samochód jechałem tylko z ojcem bez większej wiedzy na temat mechaniki, powiem ze więcej szczęścia miałem jak tejże wiedzy, podczas zakupu, jazd próbnych itd. nie wykazywał żadnych nieciekawych objawów praca skrzyni-płynna zmiana biegów ,żadnych przychamowan szarpnięc itd, silnik również cichutki ,dynamiczny ,zawieszenie nic nie stukało a jezdziliśmy po wyboistych drogach (śląskich Smile ),jedynie jazda na lpg - nie co nim bujało ,no ale na początku wcale nie miałem zamiaru na tym jezdzić więc przymknąłem oko, i tak bez problemu (2 miesiace) aż do wymiany uszczelki kolektora ssacego, simeringu w okolicach wału korbowego już nawet nie pamiętam gdzie dokładnie ale nic szczególnego, jedynie rozrząd (paski, rolki), lekko Rolling Eyes szarpnał za kieszen, pózniej dalsza eksplaatacja to jedynie próba "ukomfortowienia" jazdy na lpg Smile , wiecej kasy na to wydałem niż na całą reszte,gdzie od czasu do czasu pojawiły sie jakies drobiazgi typu filtr paliwa, termostat, czy inne elementy eksploatacyjne, ostanio troche mnie wkurzał układ chłodzenia szukałem wycieków i znalazłem w koncu, ale troche to kosztowało jedyna poważniejsza akcja w uzytkowaniu samochodu Smile
Co do komfortu ,dynamiki, to tak jak napisał michal_oca, łacznie z przyciaganiem wzroku, jezdze już pewien czas i nie mam najmniejszego zamiaru rezygnowac, dziś tak samo jazda tym autem sprawiała przyjemności, co zaraz po zakupie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w visionie sprawdz m.in:
- czy jest sucho w bagazniku Smile lubi pekac fabyczna guma na zgrzewach blach czego efektem jest powodz w bagazniku(we wnece kola zapasowego)
- sprawdz stan blach! no i czy nie byl bity! jesli nie mial przeszlosci wypadkowej to rdze(a raczej nalot rdzawy!napewno zadnych dziur!) masz prawo zobaczyc jedynie na spodach dzwi i na "rancie" tylnej klapy! moj visio jest z 94 roku i stoi caly czas pod chmurka i to jedyna "rdza" na nim - wiec nie daj sie zwiesc sprzedawcy ze to juz stare auto i musi byc zgnite Smile
- koszt zestawu naprawczego do skrzyni visiona to ok.900-1000zl wiec nie jest tak zle

no i chyba tyle - pozatym sprawdz wszystko jak w kazdym innym aucie. wszystko ma dzialac, kontrolki maja gasnac w odpowiedniej sekwencji, silnik i skrzynia maja chodzic rowno. auto na pierwszy rzut oka skomplikowane ale jak sie mu przyjrzec to mechanicznie prosty jak polonez Smile
Jak ci sie podoba Visio to bierz i sie nie zastanawiaj! kup tylko od razu ksenony - bo na fabrycznych lampkach ciemnosc sie widzi Smile za te pieniadze to chyba najlepszy stosunek wyposarzenia/komfortu/ceny. licz sie ze spalaniem 16l/100(miasto) to nie bedziesz pozniej rozczarowany, a jak ci na trasie spali 9-10, lub na miescie 14 to sie ciesz "zaoszczedzonych" Wink
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
chevy71
*
*


Dołączył: Jan 03, 2009
Posty: 150
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sprawdz stan blach! no i czy nie byl bity! jesli nie mial przeszlosci wypadkowej to rdze(a raczej nalot rdzawy!napewno zadnych dziur!) masz prawo zobaczyc jedynie na spodach dzwi i na "rancie" tylnej klapy! moj visio jest z 94 roku i stoi caly czas pod chmurka i to jedyna "rdza" na nim - wiec nie daj sie zwiesc sprzedawcy ze to juz stare auto i musi byc zgnite Smile

widziałem visiony z dziurami na tylnej klapie , Shocked nie wiem czy przypadkiem nie myte w morskiej wodzie Laughing no ale zdarzają sie, nasze sie jakoś bronią sie przed rudym, fakt że swój malowałem, na początku ale to z powodu jego wyeksploatowanego lakieru, nie miał tego połysku itd okolice progów były zdarte wrecz - ktos lubił pocisnąc na jakims żwirze czy innych kamieniach Evil or Very Mad ale jednak w tych miejscach nie było najmnejszego nalotu rdzy Smile , no i po stłuczce, wiadomo, trzeba było" odświerzyć"ale ocynk jak chronił tak chroni dalej...
Cytat:
a jak ci na trasie spali 9-10, lub na miescie 14 to sie ciesz "zaoszczedzonych" Wink

Tyle to on pali normalnie...wiosna -lato-wczesna jesień Very Happy ...znaczy sie benzyny Smile, nie zawsze mozna trafic na lpg ..a jak kolega chce jezdzić tyko czasem to zakładanie intstalacji chyba mija sie celem, jezeli nie są to wypady od czasu do czasu do Madrytu i z powrotem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego ogladales http://otomoto.pl/chrysler-vision-3-5-v6-32v-C17979384.html bo przynajmniej z opisu wyglada na perelke.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z mojego doswiadczenia a takze wg cen np rockauto ceny czesci zamiennych sa o ok 20% drozsze od odpowiednikow dla np samochodow tej klasy z GM. wynika to pewno z plasowania kiedys przez mopar tego modelu jako bardziej nowoczesnego i z najnowszymi rozwiazaniami technicznymi. sama platforma cab forward byla wtedy ewenementem na rynku usa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kajwoj
*
*


Dołączył: Mar 21, 2011
Posty: 7

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za odpowiedzi Smile przyznam, że jestem bardzo nakręcony na to auto tym bardziej po waszych wypowiedziach. Nastawiam się, że najtańsze w eksploatacji nie będzie, ale tak jak mówiłem będę je raczej traktował rekreacyjnie, do dalszych wypadów poza miasto.

Wstępnie jestem zainteresowany kupnem tego =>
http://allegro.pl/chrysler-vision-sprzedam-lub-zamienie-i1520517094.html

jestem po rozmowie z właścicielem już i jestem dosyć pozytywnie nastawiony jak narazie. auto pochodzi z danii, gaz dwuletni, sekwencja IV generacji, 200 tyś na liczniku.


Ostatnio zmieniony przez kajwoj dnia Sro Mar 23, 2011 0:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI_V napisał:
Tego ogladales http://otomoto.pl/chrysler-vision-3-5-v6-32v-C17979384.html bo przynajmniej z opisu wyglada na perelke.


no opis pierwsza klasa..tylko skad on wzial az 32 zawory? skad wzial czujnik deszczu?no a z tymi przyciemnionymi szybami to pojechal po calosci...rozrzad zapewne tez wymienial, a lpg pewnie "zastane" i prycha bo przeciez kazdy pracownik orlenu w gratisie tankuje Pb..buahahaa
nie mowie ze on zly, ale opis pasuje bardziej do handlarza sprzedajacego ruiny niz do normalnego usera sprzedajacego samochod ktorym jezdzil Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
padre
*
*


Dołączył: Mar 18, 2010
Posty: 5

PostWysłany: Sro Mar 23, 2011 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstępnie jestem zainteresowany kupnem tego =>
http://allegro.pl/chrysler-vision-sprzedam-lub-zamienie-i1520517094.html

Te fotki to chyba z przed siedmiu lat... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kajwoj
*
*


Dołączył: Mar 21, 2011
Posty: 7

PostWysłany: Sro Mar 23, 2011 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

padre napisał:
Wstępnie jestem zainteresowany kupnem tego =>
http://allegro.pl/chrysler-vision-sprzedam-lub-zamienie-i1520517094.html

Te fotki to chyba z przed siedmiu lat... Rolling Eyes


właśnie trudno powiedzieć. niby tablica unijna już, chyba że zmienił 2 miesiące po wejściu do UE tablice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Mar 23, 2011 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>http://allegro.pl/chrysler-vision-sprzedam-lub-zamienie-i1520517094.html

kolor jak w moim Smile
- Co on ma na masce za skrzela rekina?
-pozatym na 99,9% mial jakas przygode prawym przednim blotnikiem - linia rantu nad kierunkiem nie zgrywa sie z linia maski - blotnik jest plastikowy i sam rozek nad kierunkiem jest mocowany za posrednictwem takiego stalowego katowniczka nitowanego i chyba klejonego do plastiku - w przypadku jakiegos zdarzenia nity zostaja ale klej sie zrywa i rozek unosi sie do gory - stad zle zgranie lini blotnik/maska.pozatym troche inny odcien tego blotnika w porownaniu z dzwiami
- maska z drugim blotnikiem tez cos zle sie zgrywa
- na tym samym zdjeciu widac tez (no chyba ze to zludzenie) ze zle sie zgrywa tylna listwa pod lampami z tylnym prawym blotnikiem
- nie ma tez dekileka na silniku "3,5 24V"
- pod obudowa termostatu widac rdzawa plame - najprawdopodobniej dlugo mu tam cieknal plyn - cza by dokladnie sprawdzic uklad chlodzenia czy z nim wszystko OK
- zaparowana butla LPG, wygieta dykta nad wneka kola zapasowego i srubokret w bagazniku nie wrozy nic dobrego - sprawdz pod kolem zapasowym czy jest mokro/wilgotno/smierdzi stechlizna!

czyli generalnie sprawdz wszystko i tyle....pewne wady moze miec, byle te wady nie przyslonily zalet Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kajwoj
*
*


Dołączył: Mar 21, 2011
Posty: 7

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie aukcje usunął dzisiaj, więc problem z głowy Smile Bardzo żałuję, że jest taki mały wybór tych samochodów w tej chwili. Wygląda na to że będę musiał troche poczekać jeszcze. Ewentualnie jest coś takiego też => http://allegro.pl/chrysler-vision-94-3-5l-i1509738017.html

z jakimi kosztami trzeba by się liczyć chcąc naprawić taki mankament?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba lepiej kupić używany motor i zrobić przekładkę.
"Wał korowodowy" - pierwsze słysze Laughing Laughing

Na Visiony są przejściowe sezony... Za tydzień - dwa, może być kilkanaście.
Może warto się wstrzymać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem nieopłacalne,jeśli możesz kupić za 6000 jeżdzący pojazd to po co sie w takie coś pchać no chyba ,że jesteś zapalonym miłośnikiem mechaniki samochodowej i sprawiło by Ci niezmierną przyjemniść w doprowadzeniu do stanu używalności.
Bo tak naprawde niewiadomo co tam uległo uszkodzeniu .
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kajwoj
*
*


Dołączył: Mar 21, 2011
Posty: 7

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacni Panowie, a możecie mi powiedzieć co to za wynalazek? => http://otomoto.pl/chrysler-concorde-vision-C17741288.html

wygląda dziwnie nieco, ale wrażenie dobre sprawia. szkoda, że silnik 3,3l. myślę, że to już nie to samo co TSI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

concord/vision/lhs to bliznaicze konstrukcje rozniacer sie generalnie zewnetrznym i nieco wewnetrznym imago Smile
silnik 3,3 to jednostka chyba wprost przeszczepiona z vojka...i napewno jest calkiem inna niz 3,5! plusem 3,3 sa ceny czesci do silnika - nizsze niz do 3,5 - innych roznic nie znam Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
chevy71
*
*


Dołączył: Jan 03, 2009
Posty: 150
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,3 jest nie co słabszy ale to chyba najmnieszy problem Very Happy Very Happy no i pewnie troszkę mniej pali Smile innych róznic też już nie znam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kajwoj, a zwróciłeś uwagę na tego? http://otomoto.pl/chrysler-vision-3-3-v6-pelna-opcja-zadbany-C18161626.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezdzilem visionem przez dwa lata.
Sa 2 silniki 3.3 i 3.5l 3.3 jest oszczedny ale ma 168KM czy cos kolo tego. porownywalny do visiona jest intrepid i concorde concorde jest chyba najladnieszy:). pierwsza rzecz przy kupnie to sprawdzic nalezy silnik czy nie stuka(poanewki leca) oraz skrzynia biegow. jak nie szarpie i nie jest mulowata to ok:). Trzeba patrzec na dno bagaznika bo uszczelki od tylnych lamp ze wzgledu na wiek mogo pasc i bedziesie wilgoc zbierala. Ja wsiadziesz do auto to 3ema przekreceniami stacyjki komp przejdzie w tryb serwisowy ile razy zaswieci sie check engine bedziesz wiedziec czy cos go boli czy nie.Na grono net ktos umiescil liste kodow bledow.
Bardzo czestym klopotem visionow w pl jest sypiace sie zawieszenie i rdzewiejacy wydech. Sworznie wahaczei drazki sa trefne prawie w kazdym aucie z tej trojki jakie ogladalem a szukalem niedawno.
Po sprawdzeniu auta i rozgrzaniu silnika jak wysiadziesz wylaczysz silnik i bedziesz stal kolo auta poczekaj chwile czy nie wywala plynu chlodniczego. Jak wywala to ztarguj 150zl na czujnik temperatury (radze kupic oryginal)
Dobry vision powinien kosztowac max 5-6tys zl za7-9 mozna juz kupic nowszego intrepida z silnikiem 3.5 czy 3.3 z 1998-2000

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal_oca napisał:
Kajwoj, a zwróciłeś uwagę na tego? http://otomoto.pl/chrysler-vision-3-3-v6-pelna-opcja-zadbany-C18161626.html


To byl moj:)
nawet tablice te same bo sasiad go kupil:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>jezdzilem visionem przez dwa lata.

u mnie chyba 4 lub 5 rok stuka Smile


> czestym klopotem visionow w pl jest sypiace sie zawieszenie

czy ja wiem?? moje oryginalne wytrzymalo jakies 210kkm, potem zaczely sie stuki..ale czy to faktycznie "czesta usterka" ?

>Sworznie wahaczei drazki sa trefne prawie w kazdym aucie z tej trojki >jakie ogladalem

no trefne bo sa dosc drogie i jak ktos ma wymienic to woli sprzedac auto. najtanszy wahacz to ok.200zl*2, koncowka ok.60zl*2, amortyzator 300*4, gorne lozysko mcphersona 250*2, piasta przod 250*2, piasta tyl 200*2, laczniki stabilizatora przod 60*2, gumy stabilizatroa przod 60zl...jak ci padnie zawiecha kompletnie to smialo mozna w tysiacach liczyc! choc zwykle nie wszystko trzeba od razu wymieniac - ale niestety z poloneza po 12zl.szt wahacze ni jak nie pasuja ;/

>rdzewiejacy wydech

ja mam u siebie oryginalny (94rok) caly wydech i jakies 2 miesiace temu dopiero wymagal ingerencji w postaci "latki" 5*15cm na srodkowym tlumiku na samym zgrzewie - czy 17 lat na wydech to malo?

>Jak wywala to ztarguj 150zl na czujnik temperatury (radze kupic oryginal)

jak wywala to ja bym se odpuscil kupno lub stargowal na wymiane m.in uszczelek pod glowicami!

>Dobry vision powinien kosztowac max 5-6tys zl

wg mnie nie ma gornej granicy ceny dla zadnego auta. czesto mozna sprzedac wartosiowy samochod za cene duzo przekraczajaca rynkowa - wszystko zalezy od tego czego ktos szuka Smile

>za7-9 mozna juz kupic nowszego intrepida z silnikiem 3.5 czy 3.3 z 1998-2000

eee..chyba przesadziles i o jedynce z przodu zapomniales?

PS. w ktoryms z directowych ubezpieczycieli po kalkulacji skladki wyszla mi tabelka i z niej wynikalo ze nowy Vision w 1994r kosztowal 136kzl Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
>jezdzilem visionem przez dwa lata.

u mnie chyba 4 lub 5 rok stuka Smile


> czestym klopotem visionow w pl jest sypiace sie zawieszenie

czy ja wiem?? moje oryginalne wytrzymalo jakies 210kkm, potem zaczely sie stuki..ale czy to faktycznie "czesta usterka" ?
Jesli jezdzisz po Warszawie bardzo czesta teraz jest sporodziur pozimie

>Sworznie wahacze i drazki sa trefne prawie w kazdym aucie z tej trojki >jakie ogladalem

no trefne bo sa dosc drogie i jak ktos ma wymienic to woli sprzedac auto. najtanszy wahacz to ok.200zl*2, koncowka ok.60zl*2, amortyzator 300*4, gorne lozysko mcphersona 250*2, piasta przod 250*2, piasta tyl 200*2, laczniki stabilizatora przod 60*2, gumy stabilizatroa przod 60zl...jak ci padnie zawiecha kompletnie to smialo mozna w tysiacach liczyc! choc zwykle nie wszystko trzeba od razu wymieniac - ale niestety z poloneza po 12zl.szt wahacze ni jak nie pasuja ;/

>rdzewiejacy wydech

ja mam u siebie oryginalny (94rok) caly wydech i jakies 2 miesiace temu dopiero wymagal ingerencji w postaci "latki" 5*15cm na srodkowym tlumiku na samym zgrzewie - czy 17 lat na wydech to malo?

>Jak wywala to ztarguj 150zl na czujnik temperatury (radze kupic oryginal)

jak wywala to ja bym se odpuscil kupno lub stargowal na wymiane m.in uszczelek pod glowicami!

jak tylko wywala plyn a nie chmury przez wydech do tego jak jest nawiew cieply a po otwarciu zbiornika z ciecza chlodzaca na zimnym silniku nie wylaza pecherzyki powietrza to tylko sprawa czujnika temperatury ew termostat

>Dobry vision powinien kosztowac max 5-6tys zl

wg mnie nie ma gornej granicy ceny dla zadnego auta. czesto mozna sprzedac wartosiowy samochod za cene duzo przekraczajaca rynkowa - wszystko zalezy od tego czego ktos szuka Smile

wg mnie mozna dac za visiona nawet 100tys tylko po kiego jak to juz stare auto? Do tego nie jest to aut super praktyczne bagaznik ma strasznie plytki. U mnie w mercury grand marquis v8 wchodzi 2 razy wiecej bagazy do tego to v8 naped na tyl a pali mniej o poltora litra od visiona 3.5 no ale co kto lubi.

>za7-9 mozna juz kupic nowszego intrepida z silnikiem 3.5 czy 3.3 z 1998-2000

eee..chyba przesadziles i o jedynce z przodu zapomniales?

Kupilem tydzien temu. Sprawdzilem carfax czujnikiem lakieru do tego na stacje diagnostyczna wszystko ok minus to kolor bo chcialem czarnego a mam zloty metalik:/

PS. w ktoryms z directowych ubezpieczycieli po kalkulacji skladki wyszla mi tabelka i z niej wynikalo ze nowy Vision w 1994r kosztowal 136kzl Smile

Kosztowal nawet wiecej. Ten 3.3 co napisalem ze byl moj (mam od niego fakture) byl wystawiony w Mariocie na wystawie w 1995 roku i kosztowal odpowiednik 186tys zl.

Ten Vision co byl moj jest nawet spoko. Facet naprawil skrzynie niedawno wymienil czujnik. Nie mial nim wypadku ja tez nie mialem. kupilem go tomial tylko przycierke na tylnym blotniku. Do tego ma dobra odcinke ze nikt go nie zwinie. Co z silniiem nie wiem ale auto widuje prawie codziennie bo 2 ulice od mojego domu stoi:) A ja wymienilem w nim sworznie z wahaczami drazki caly przod byl na nowych oryginalach robiony. Opony goodyeara byly eagle GT wydech nowy:) Trzeba by tylko zobaczyc jak z rdza i silnikiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha i jeszcze jedno to nie jest wersja pelna bo:
Ma welur
nie ma absu
nie ma kompasu
nie ma elektrycznej regulacji fotela
No widac tez po zderzaku ze brak lamp przeciwmgielnych

Znalalzem to tego visiona jeszcze stare rachuni to wladowalem kase w nowe khamulce sonde lambda pompe paliwa przelacznik kierunkow na desce rozdzielczej i pare innych rzeczy:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym miał kasę już bym sunął do Opola
http://otomoto.pl/chrysler-vision-C18245850.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kajwoj
*
*


Dołączył: Mar 21, 2011
Posty: 7

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal_oca napisał:
Gdybym miał kasę już bym sunął do Opola
http://otomoto.pl/chrysler-vision-C18245850.html


wszystko fajnie, ale widać, że rdza była na tylnej klapie bagażnika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kajwoj nie chcesz fullsize'a mam mercurego z klima na sprzedaz:) cos jak crown victoria tylko ladniejsze wykonczenia. V8 pod macha naped na tyl i wiekszy bagaznik chociaz na dlugosc i szerokosc sa podobne:) do visiona. Plusem mercurego sa o polowe tansze czesci. Minusem jest troche rdzy na blotnikach i brak lpg ale silnik skrzynia most ok. Skrzynia po wymianie plynow nowe zawieszenie i inne graty:) za 8500 oddam nawet bo kupilem sobie juz inne autko.
Smile
Wlasnie kumpel byl u mnie szuka visiona/concorde/lhs wiecpewnie tezpoogladamsobie visiony w najblizszym czasie;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleksander to twoj http://otomoto.pl/ford-inny-crown-victoria-C17240066.html bo za tylne migacze zolta kartka Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to moj. Osobie ktora to zrobile temu fullsizowi nalezysie kastracja przy uzyciu lyzeczki. Autem smigal znajomy. Potem wystawil go na allegro i kupili go handlarze. Jak tylko sie pojawil to pojechalem 250km zeb go odkupic bo wiedzialem ile w to auto wsadzone bylo kasy. Niestety dobrali sie do tylnych lamp i dmuchawy nawiew przez co musialem troche czesci z USA zamowic. Szukam na ebay-u lamp do niego bo to co zrobili to koszmar. Wszystkie moje amcary mialy tak zrobione lampy ze w lampach cofania byly kierunki a pod zderzakiem wrzucalem przeciwmgielna lampe i lampe cofania. Wygladalo to jak w poldku czy maluchu ale nie niszczylo tylnych lamp(nie musialem nic wycinac nie zbierala sie wilgoc) do tego na zlot wystarczylo zamienic kabelki i odgiac lampy i wygladalo jak oryginal:) no i trzeba byo na zlot wymienic dwie zarowki:D
Ten stary fullsize jest swietny najbardziej niezawodny woz jakiego mialem no chyba tylko mustang z 1994 jeszcze byl lepszy bo na wywyalonych uszczelkach pod glowica zrobilem 3500mil bo nie znalem sie wogole na mechanice:D i nie wiedzialem ddlaczego tak dymi z rury wydechowej:D ale to bylo wieki temu:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do visiona to dzis bylism koupic biala ruine 3,5 v6 bez gazu z klima i skora:D 4tys dobra cena zero rdzy zadnego powaznego wypadku do zrobienia zawieszenie przod i felgi do odswiezenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie robi sie to na zarowkach diodowych,nie nie trzeba przerabiac,moze byc nawet stop z migaczem,jak cos to daj znac przed przerobka.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokladnie sie z Toba zgodze:) lepiej tak zrobic ale ja zmienialem ostatnio lampy w amcarze gdy nie bylo jeszcze takiego wyboru jak teraz:)
W taurusie SHO ktorego mam do zabawy ciezko jest zmieniac lampy na EU bo jak je zmienisz to wywala komputer blad i auto przechodzi w tryb awaryjny wlacza sie check engine a po wrzuceniu biegu auto dlawi sie i gasnie:/ Trzeba bylo wlasnie przerobic na diodowe bo inaczej sie nie dalo i zresetowac kompa potem:D wogole lipa. W taurusie gl z 1992 normalnie wszystko przerobilem i byl spokoj:)

Bardzo sie ciesze ze na kazdej ulicy kolo domu sa amcary:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Ci sie jezdzi tym vanem? Pytam bo mialem taurusa wagona na dzialke ale bede musial kupic cos wiekszego wiec sie rozgladam za niezagazowanym vanem pontiac albo chrysler wchodzi w gre
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierz pontona,przynajmniej problem z rdza bedziesz mial z glowy,po za tym skrzynie trwalsze.Jazda super przyjemna,kopa tez ma, w miare oszczedny ok.13l,prosty jak budowa cepa i czesci prawie za darmo.W srodku meble mozesz przewozic juz poskladane,tele miejsca,jak smigam na zloty to spie w srodku.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to sie zaczne rozgladacza pontiaciem tylko musze mercurego opchnac:) bo ledwos ie pozbylem aut a na podjezdzie znowu sie tlocza auta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
J bede musial kupic cos wiekszego wiec sie rozgladam za niezagazowanym vanem



czemu akurat niezagazowanym? zawsze to wiekszy wybor ,a gaz mozna przeciez wylaczyc/wywalic.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boje sie troche ze nadzieje sie na autoktorejuz potrzebuje porzadnego remontu silnika..... mialem juz okazje ogladac zagazowane taurusy sammialem jednego w lpg i jakos nie bylo frajdy z jazdy jak na benzynie chociaz robilem 100km na 13litrach gazu a nie 11 benzyny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander, jak gaz to porządny a nie coś wyjęte z Poloneza za 999 zł z założeniem Laughing

Poza tym Panowie, to chyba temat o kupnie Visiona, a nie Pontka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Alexander, jak gaz to porz±dny a nie co¶ wyjête z Poloneza za 999 z³ z >za³o¿eniem Laughing

no dokladnie - jak ktos pcha do silnika z wielopunktem instalke na srubke to klopoty masz praktycznie murowane! ale jesli bedzie sekwencja i do tego dobrze zestrojona to brac i sie nie zastanawiac!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Nedzwiedz
*
*


Dołączył: Nov 16, 2008
Posty: 94
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w dalszym ciągu jesteś w trakcie poszukiwania, to jest do sprzedania auto, które ja kupiłem od człowieka, który przywiózł je z kanady na mienie przesiedleńcze. Wtedy miał ok. 52000 km przebiegu. Ponad dwa lata temu sprzedałem go mojemu przyjacielowi, który z powodzeniem podróżuje nim bez absolutnych problemów do dziś ( auto znał swojego czasu Rafał - ASU ).

Jeżeli bedziesz zainteresowany, to zadzwoń: 790031877.

Pozdrawiam
Robert

Nedzwiedz
_________________
THEMA by CHRYSLER 3.0 CRD '12; Lincoln TC 4.6 '00 for sale Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
>Alexander, jak gaz to porz±dny a nie co¶ wyjête z Poloneza za 999 z³ z >za³o¿eniem Laughing

no dokladnie - jak ktos pcha do silnika z wielopunktem instalke na srubke to klopoty masz praktycznie murowane! ale jesli bedzie sekwencja i do tego dobrze zestrojona to brac i sie nie zastanawiac!


Na bank byla tam jakas instalka badziewna jak auto kupilem za 1200zl:D do jazdypamietam ze na stacji nie moglem odkrecic wlew paliwa boklapka sie zapadla w skorodowanym blotniu a jak trzaskalem drzwiami z tylu to rdz a sie sypala z prgow:D
Wszystko naprawilem smigal dzielnie ale skonczyl na polu u znajomego ktory skupuje ode mnie taurusy 2gen:) Nie jestem przekonany doinstalacji lpgbo trafial mi sie zawsze syf moze jak trafie na autoktore nie bedzie totalnym mulem na gazie to zmienie zdanie:)
Dobra wiecej nie pisze nie na temat:)
powodzenia w poszukiwaniach visiona:D
pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group