www.asu.pl :: Zobacz temat - Asb rusza tylko z jedynki
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Asb rusza tylko z jedynki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rodrigez
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 4
Skąd: piaseczno

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 10:10    Temat postu: Asb rusza tylko z jedynki Odpowiedz z cytatem

Witam mam problem ze swoją skrzynią asb .Dodge Caravan 3.0 1996r
Samochód nie rusza z pozycji D(nie ma siły) jedzie tylko z 1 lub R
żeby normalnie zmieniał biegi trzeba na 1 rozpędzić do ok 35 km/godz ręcznie przerzucić na 2 a pózniej pow 40 km/godz na D ,po przekroczeniu 40km/godz na położeniu D zmienia biegi idealnie 2->3->OD, bez szarpnięć zgrzytów jest kick down i wszystko pięknie do puki nie zwolnie poniżej ok 30 km/godz lub nie zatrzymam samochodu ,.zeby ruszyć trzeba na 1 i całą operację powtórzyć
dodam że jak zapinam jedynkę przy ruszaniu następuje pewne opóznienie tzw poslizg tzw najpierw wrzucam 1 a za 2-3 sek dopiero rusza po lekkim dodaniu gazu i słychać cichy szum jak by pompa w skrzyni
Olej na ciepłym uruchomionym silniku jest na podziałce hot, nie śmierdzi, kolor jasno czerwony ,
Samochód dostałem od znajomego we Francji z tą usterką ,, powiedział ze przy dojeżdżaniu do skrzyżowania na pozycji D często wrzucał N i robił tak przez dwa lata (wiem ze tak robić nie można bo nie smaruje się wtedy skrzynia) , ale po trasie Paryż --Warszawa zakochałem się w caravanie i chcę go naprawić i zostawić do jazdy w PL
Wróciłem samochodem z Francji na autostradzie zero problemów przy prędkościach pow 100km
Moje pytanie za co się zabrać za konwerter czy co innego ???
Sam tego nie naprawię (chyba ze wymiana konwertera ,filtra lub oleju) ale chcę wiedzieć co podejrzewacie zeby mechanior nie nabił mnie w balona z kasą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto i gdzie powiedział i napisał w manualu że nie można dojeżdżać do skrzyżowania lub jadąc i wrzucając na N ? Gdzie się pytam ? Proszę wziąść pod uwagę że JEŻELI pracuje silnik to i pompa w skrzyni również a co za tym idzie hydraulika skrzyni jest pod ciśnieniem wiec i smarowanie jest zapewnione.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 10:52    Temat postu: Skrzynia Odpowiedz z cytatem

Masz skrzynię 3 czy 4 biegową Question
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rodrigez
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 4
Skąd: piaseczno

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 16:23    Temat postu: Re: Skrzynia Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Masz skrzynię 3 czy 4 biegową Question



skrzynia a670 chyba? pozycje na liczniku P R N D 2 1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 18:45    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

A404 (3 BIEGOWA) czy A604 (4 BIEGOWA) Question
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynia 3-biegowa miała też oznaczenie A-413
A z tego co rodrigez napisał to ma 3-biegową .
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze sprobowac wymienic plyn i filtr. moze przez takie masakrowanie skrzyni cos sie przytarlo? nie bede komentowal obslugi tej skrzyni przez znajomego bo nie ma o czym pisac ,ale nie wytrzymam jak nie zapytam: co mu to dawalo? przeciez przy dojezdzaniu do skrzyzowania odpuszcza sie pedal gazu wiec skrzynia sama wchodzi "na luz". nie w sensie doslownym ,ale w automacie jak puscisz gaz to auto sie toczy np. z gorki, a nie hamuje silnikiem i nie gasnie ....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...miał taki "erzac" manuala......... Laughing
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rodrigez
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 4
Skąd: piaseczno

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie to skrzynia 3 biegowa oznaczenie (31TH) silnik 3.0 z 96 r dodge caravan i tylko takie montowali do tego silnika ale nie mogę sprawdzić bo to wersja bez obrotomierza więc po obrotach ciężko ustalić czy 4 się zapina ,,,,
jezeli chodzi o wrzucanie na N to według Francuza to była oszczędność paliwa -jezdził tez z przyczepką
były własciciel ma 81lat wiec w tym wieku ludzie mają swoje przekonania
Ma ktos jakis pomysł co to może być ,,dziś podjadę do fachmana od ASB
ale warszawa i okolice to cena x4 ....
jak w mojej byłej hondzie civic 2002r padła ASB to po wyjęciu i zawiezieniu na diagnozę do firmy Autojózefów (gdzie ASB została rozebrana na częsci pierwsze dosłownie każda śróbka oddzielnie )mechanior powiedział 4500zł naprawa ,na pytanie co będzie wymieniał powiedział wszystko ) zabrałem skrzynię w pudełku ,, z anglika kupiłem za 600zł drugą i po zamontowaniu honda zrobiła 50tyś km i jeżdzi jak nowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynia trzy biegowa jest bardzo prosta w budowie, żadnej elektroniki.
Proponuję wyjąć płytę sterującą przeczyścić, sprawdzić, czy wszystkie tłoczki sterujące hydrauliką pracują poprawnie, bez zacięć.
Wyregulować taśmy. W internecie krąży komplet rysunków z "manuala" tej skrzyni.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rodrigez
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 4
Skąd: piaseczno

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK tak też zrobie tłoczki podobno lubią pękać, ale taśmy to jeszcze muszę się dowiedzieć , a jeszcze jedno przebieg 240tyś z czego 140tyś na dextronIII -średnio odpowiedni do tej skrzyni


Dziś zdemontowałem miskę od ASB na magnesie mały jeż z opiłek,, stary filtr rozprułem na dwie częsci i ze srodka wypadły podobne do zyletki pogniecione blaszki i plastikowy dystans podkładka połamana srednicy ok 10-15cm

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b49dc4e828e4e148.html

ktoś wie co to za częsci składowe ASB
PS byłem też w srewisie główny mechanior otwożył maskę powąchał olej i stwierdził :naprawa 4000--4500tys i będzie jak nowa
naprawa przewyższa wartosc samochodu
jak nie poradzę sobie z tą skrzynią, to skrzynie po całkowitej regeneracji
w Warszawie mają na wymianę za 1900zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group