www.asu.pl :: Zobacz temat - Sprężarka klimatyzacji
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprężarka klimatyzacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
chudy-88
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 48
Skąd: Jastrzębie zdrój

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 20:09    Temat postu: Sprężarka klimatyzacji Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam problem ze sprężarką klimatyzacji. A mianowicie co chwile wydaje jakiś dziwny dziwięk tak jaby coś w niej tarło.Jest jakiś zestaw naprawczy??czy trzeba ją wymienić?? Stratus 2.0 16V LPG 1998r.

Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wydaje dziwne dzwieki to albo sie przyciera sprezarka albo lozysko sprzegla - jesli lozysko sprzegla to wystraczy wymiana, jesli sprezarka to niestety tez wymiana+czyszczenie ukladu z opilek ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
chudy-88
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 48
Skąd: Jastrzębie zdrój

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś oglądałem dokładniej tą sprężarke.I dziwięk pochodzi z miejsca gdzie pasek jest nałożony na rolka i się kręci, i zaraz obok jest drugie koło takie ciękie które się kraci jak się włączy klimatyzacje.Przy wyłączonej klimatyzacji te dwa koła zaczna się o siebie ocierać aż iskry lecą i chuczy.A dziś doszło do tego że te ciękie koło nagle się zaczyna kręcić jak klimatyzacja jest wyłączona i tak co chwilę.Dodam jeszcze że te ciękie koło jest trochę krzywe.Czy to będzie te sprzęgiełko??
_________________
Dodge Stratus 2.4 16V 152KM 2006r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to cienkie kolo to sprzegielko od sprezarki i skoro sie ocieraja o siebie nawet przy wylaczonej klimie to niedobrze! Zobacz czy przypadkiem nie odkrecila sie nakretka na walku od sprezarki! Moze to powodowac takie wlasnie iskrzenie! Najlepiej to rozebrac cale sprzegielko i sprawdzic jaki jest stan lozyska na nim bo tez juz moze padac! W niektorych autach da sie to zrobic bez wyjmowania sprezarki ale u Ciebie nie wiem czy tak sie da!Musisz zobaczyc czy jest tam jakies dojscie!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
chudy-88
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 48
Skąd: Jastrzębie zdrój

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze niepomyślałem o tym żeby tą nakrętke spróbować dokręcić Sad a dziś rano zamówiłem używaną.
_________________
Dodge Stratus 2.4 16V 152KM 2006r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group