www.asu.pl :: Zobacz temat - Gaśnie PTS
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gaśnie PTS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wiciagd
*
*


Dołączył: Oct 10, 2009
Posty: 113
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 17:32    Temat postu: Gaśnie PTS Odpowiedz z cytatem

Panowie może Wy znajdziecie rozwiązanie na mój problem tzn. problem Pontonika. Otóż ma czasami humory i potrafi zgasnąć w najmniej spodziewanym momencie - najczęściej przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.
Z odpaleniem zarówno zimnego jak i ciepłego nie ma problemu oczywiście jak rozrusznik zakręci (idzie do elektryka gdyż potrafi się zawiesić - ale z tym sobie radzę) wystarczy "cyknięcie" i już pali.
Jakieś 1000 km temu wymienione były przewody wysokiego napięcia i świece (częstotliwość gaśnięcia troszkę zmalała). Parę dni temu czyściłem krokowca (nawet specjalnie nie był zabrudzony) oraz ERG który nie zawierał prawie żadnych oznak zabrudzenia.
Aha bym zapomniał od czasu zakupu cały czas pali się check. Spalanie w normie - przy moim stylu jazdy po mieście (dużym, częste stanie na światłach) spalanie plasuje się na poziomie 13 - 14 l/100km benzyny (nie jest zagazowany). Przy podłączeniu kompa nie można odczytać parametrów jakby brak połączenia z kostką.
Wolne obroty (oczywiście gdy nie zgaśnie ) wynoszą ok 700-750.
Ja sam potrafię przypilnować by nie zgasł np. przed skrzyżowaniem ale w planach jest, że będzie nim jeździć małżonka a nie chciałbym by się stresowała.
_________________
Szukam taniego autka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze byc problem z przeplywomiezem mam podobna akcje i na kompie wychbodzi przeplywka teraz czekam na czesc. Umnie obiaw jest taki ze potrafi przy skrzyzowaniu zafalowac obrotami i ni z tad ni z owad zgasnac i tez odpala bez problemow
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wiciagd
*
*


Dołączył: Oct 10, 2009
Posty: 113
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i to właśnie taka przyczyna.
Czasami stojąc na światłach obroty zaczynają falować i dopiero przy dodaniu lekko gazu uspakajają się (raczej pilnuję - noga na gazie - by nie zgasł)
_________________
Szukam taniego autka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to umnie jest wina przeplywomierza wlasnie i tak jak mowisz ten sam obiaw wystarczy lekko dac gazu i sie uspokaja albo ruszyc mocniej troszke.
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie takie objawy byly przy padnietym pozycjonerze skrzyni biegow - wez go wykrec i rozbierz - to 10min roboty a bedziesz juz cos wiedzial (u mnie byly poprzecierane sciezki)
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wiciagd
*
*


Dołączył: Oct 10, 2009
Posty: 113
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skrzynia biegów wymieniona na inną razem z pozycjonerem który działa lepiej niż stary
_________________
Szukam taniego autka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc!
Skoro gasnie Ci przy dojezdzaniu do skrzyzowania to moze byc czujnik polozenia walu badz egr! Na poczatku wez zaslep egr i jak to nie pomoze to wymien czujnik! U mnie pomoglo zaslepienie ale i tak po jakims czasie padl czujnik i tez go wymienialem! Check nie zawsze Ci sie zapali przy tych awariach!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group